شاهکار مشهور لئوناردو داوینچی یعنی نقاشی مونالیزا به لطف هوش مصنوعی در قالب یک هولوگرام زنده شده است.
چهارشنبه, 10 خرداد 1402 ساعت 08:36

این نوع از کرم خاکی به ماه می‌رود! + فیلم

روبات‌های کرم خاکی به لطف بدن نرم و توانایی‌شان برای ورود به مواد مختلف سطحی، می‌توانند نقش مهمی در کشف اسرار سیارات و قمرهای منظومه شمسی ایفا کنند.
جت هیدروژنی مافوق صوت، مدت زمان سفر از ایالات متحده به استرالیا را از ۱۷ ساعت به ۴ ساعت کاهش می‌دهد و ۵ برابر سریع‌تر از صوت حرکت می‌کند.
نوارهای تیره سیاره مشتری در طول زمان مدام تغییر می‌کنند و علت آن یک معمای قدیمی است. گروهی از محققان با مطالعه داده‌های کاوشگر جونو، معنقدند که به پاسخ این معما نزدیک شده‌اند.
ستاره‌ی همسایه‌ی زمین به نام ابط‌ الجوزا(Betelgeuse) به طور غیرمنتظره‌ای ۵۰ درصد درخشان‌تر شده است و این بخشی از یک فرآیند عجیب و غریب است که در آن یک ستاره‌ی در حال مرگ تبدیل به ابرنواختر می‌شود.
به‌مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، دو تولید جدید واحد مهندسی مؤسسه مصاف ایرانیان با مدیریت علی اکبر رائفی پور متشکل از جوانان دغدغه‌مند، معرفی شد.
به احتمال بسیار زیاد هرگز نام امواج تراهرتز را نشنیده‌اید، اما جالب است که بدانید این بخش تاریک از دنیای الکترومغناطیسی می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.
چهارشنبه, 03 خرداد 1402 ساعت 11:09

عکس| مایکل جکسون و ایلان ماسک در لباس کردی!

این روزها «هوش مصنوعی» در فضای مجازی سروصدای بسیاری به پا کرده است. لباس کردی مایکل جکسون خواننده‌ی آمریکایی یکی از این استفاده‌های جالب از این فناوری است.
ایده ساخت خودرویی از جنس فولاد ضدزنگ اولین بار توسط شرکت فورد عملی شد.
فضاپیمای «جونو» پنجاه و یکمین پرواز خود را از نزدیک سیاره مشتری انجام داده و در این فرآیند، عکس‌های خیره‌کننده‌ای را از قمر «آیو» ثبت کرده است.
سه شنبه, 02 خرداد 1402 ساعت 11:34

پرواز به هر نقطه از جهان فقط در ۲ ساعت!

برخی وعده‌ می‌دهند که به زودی می‌توان نیمی از جهان را تنها در عرض دو ساعت پرواز کرد. چگونه به این کار جامه عمل می‌پوشانند؟
ماهواره «کپستون» ناسا که به دور ماه می‌چرخد، اولین عکس خود را از نزدیک‌ترین همسایه زمین گرفته است.
صفحه1 از280