تاریخ انتشار: یکشنبه, 27 آذر 1401 ساعت 11:56

6 استراتژی رشد برای موفقیت کلینیک پزشکی شما

اگر می‌خواهید در صنعت پررقابت پزشکی رشد کنید، به استراتژی‌های رشد ثابت شده برای موفقیت کلینیک پزشکی یا مطب خود نیاز دارید. هر چیزی از یک تجربه بد در اتاق انتظار گرفته تا وبسایت پزشکی کند می‌تواند باعث شود بیماران به مطب رقبای شما روی بیاورند.

 

بهترین استراتژی‌ها برای موفقیت کلینیک پزشکی چیست؟

 

چه شما یک کلینیک مستقل یا یک مطب پزشکی را اداره می‌کنید، استراتژی‌های رشدی وجود دارد که باید برای جذب و نگهداری کارآمد بیمار اتخاذ کنید. در این مقاله شش مورد از مؤثرترین مواردی که می‌توانید برای موفقیت کلینیک پزشکی خود امتحان کنید آورده شده است.

یک وبسایت واکنشگرا بسازید

وقتی صحبت از استراتژی‌های رشد برای یک کسب‌وکار مراقبت‌های بهداشتی می‌شود، طراحی وبسایت پزشکی در صدر لیست قرار دارد. زمان‌هایی که بیماران برای جستجوی درمان یا مشاوره به نزدیک‌ترین کلینیک می‌رفتند گذشته است. بیماران مدرن از کسب‌وکارهای مراقبت‌های بهداشتی انتظار دارند که وبسایت‌های سازگار با موبایل داشته باشند که در آن می‌توانند جزئیات مربوط به امکانات و پزشکان را بیابند و نظرات خود را ارسال کنند.

هنگامی که بیماران بالقوه یک کسب‌وکار مراقبت‌های بهداشتی را به‌صورت آنلاین پیدا می‌کنند، تمایل دارند اعتبار و خدمات کسب‌وکار را از کانال‌های متعدد ازجمله وبسایت، سایت‌های بررسی، Google و سایر موارد تأیید کنند.

بنابراین، اگر وبسایت مناسبی ندارید، می‌توانید جایگاه خود را در مقابل رقبای وب‌دان بیشتر از دست بدهید. اگر قصد دارید یک وبسایت برای کسب‌وکار مراقبت‌های بهداشتی خود بسازید، باید آن را برای موبایل نیز ریسپانسیو کنید.

یک وبسایت سازگار با موبایل به بیماران این امکان را می‌دهد که در هر مکان و هر زمان به کلینیک سایت شما دسترسی داشته باشند. آن‌ها می‌توانند با پزشکان ارتباط برقرار کنند، قرار ملاقات‌ها را برنامه‌ریزی کنند و به دنبال کمک پزشکی باشند، حتی زمانی که در حال حرکت هستند.

 https://akharinnews.com/images/1401/09/18/a1.jpg

بر سئوی وبسایت خود تمرکز کنید

اگر می‌خواهید برای عبارات پر جستجوی پزشکی یا کلمات کلیدی پزشکی رتبه خوبی کسب کنید و بیماران جدید را جذب کنید، باید در استراتژی‌های رشد دیجیتال خود بر سئو پزشکی تمرکز کنید. اگر فکر می‌کنید که گنجاندن کلمات کلیدی در محتوا کافی است باید بگوییم که این تصور درست نیست. شما باید کلمه کلیدی را بهینه کنید، اما محتوا را اسپم نکنید.

هزاران محتوای معتبر، لینک‌هایی از سایت‌های معتبر و وبسایت بهینه‌شده با کلمات کلیدی، تنها برخی از عواملی هستند که بر رتبه‌بندی جستجوی شما حاکم هستند.

تجربه آنلاین بیمار را بهینه کنید

یک وبسایت بهینه‌شده با کلمات کلیدی که تجربه درخشانی برای بیمار فراهم نمی‌کند، یک شکست است. مردم به‌سادگی از وبسایت شما خارج می‌شوند و این به اعتبار برند شما آسیب می‌زند. همچنین یک سایت کم ارزش با معماری پیچیده و پشتیبانی ضعیف می‌تواند بیشتر از اینکه به موفقیت کلینیک پزشکی شما کمک کند آسیب برساند.

  • سرعت بارگذاری سایت خود را کاهش دهید: سرعت بارگذاری صفحه خود را با استفاده از PageSpeed Insights Google بررسی کنید. اگر امتیاز سرعت شما رضایت بخش نیست، پیشنهادات بهبود سرعت ارائه شده در گزارش تست را اجرا کنید.
  • معماری سایت خود را ساده کنید: یکی از راه‌های انجام این کار، محدود کردن آیتم‌های منو به شش مورد و دادن نام‌های متنی (پزشکان، خدمات، آمبولانس، کمک‌های اولیه و غیره) است.
  • ارائه پشتیبانی آنلاین: می‌توانید از چت زنده و ربات‌های چت برای ارائه پشتیبانی آنلاین شبانه‌روزی و بهبود تجربه مشتری خود استفاده کنید. این‌ها می‌توانند به بیماران کمک کنند تا قرار ملاقات‌ها را رزرو کنند، پزشکان را پیدا کنند و بازخورد خدمات ارسال کنند.

هنگامی که بیماران خود را با یک تجربه آنلاین برجسته خوشحال می‌کنید، آن‌ها بارها و بارها به کسب‌وکار مراقبت‌های بهداشتی شما باز می‌گردند، این یکی از استراتژی‌های رشد و موفقیت کلینیک پزشکی است.

به دنبال نظرات بیمار باشید

اکنون، به یکی از دست کم گرفته‌شده‌ترین استراتژی‌های رشد و موفقیت کلینیک پزشکی می‌رسیم: جستجوی بررسی‌های بیماران.

به‌طور معمول، بیماران زمانی که تجربه‌ای بالاتر از حد متوسط دارند یا تجربه‌ای بسیار ضعیف دارند، انگیزه دارند نظرات خود را ارائه کنند؛ اما درخواست از بیماران برای ارائه بازخورد در حین خروج از در در حیطه کاری کارکنان پذیرش نیست.

 https://akharinnews.com/images/1401/09/18/a2.jpg

در عین حال، برای یک کسب‌وکار پزشکی است که نظرات مثبت خود را در وبسایت، فهرست کسب‌وکار من در Google و رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارد.

ازتبلیغات رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید

تا اینجا رایج‌ترین استراتژی‌های موفقیت کلینیک پزشکی را بررسی کردیم. یکی دیگر از راه‌های رشد کلینیک پزشکی شما تبلیغات پزشکی در شبکه‌های اجتماعی است. با این حال تبلیغات رسانه‌های اجتماعی اولین انتخاب برای اکثر مشاغل پزشکی نیست.

شما از طریق تبلیغ پزشکی در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید افرادی را که وبسایت شما را بررسی کرده‌اند اما هرگز قرار ملاقاتی رزرو نکرده‌اند، دوباره هدف‌گیری کنید. ارائه یک تخفیف جذاب به آن‌ها می‌تواند آن‌ها را وارد بازی کند. به همین ترتیب، یک تبلیغ با پیشنهادات قانع‌کننده می‌تواند به شما کمک کند خدمات را به بیماران بالقوه ارائه دهید.

یک سیستم ارجاع پزشک داشته باشید

ارجاع به پزشک‌های ماهر یکی از بهترین استراتژی‌های رشد برای  موفقیت کلینیک پزشکی شما است. 38٪ از بیماران ترجیح می‌دهند به یک مطب که توسط یک پزشک یا دوست ارجاع می‌شود، مراجعه کنند. این مانند یک رأی اعتماد برای کسب‌وکار پزشکی شما است.

شما می‌توانید با تخفیف، هزینه‌های رایگان، خدمات ممتاز و غیره برای دریافت ارجاع بیشتر به بیماران خود انگیزه دهید. این امر باعث می‌شود که رابطه شما با بیمارانتان متقابل مفید باشد.

سخن پایانی

در این مقاله ما به برخی استراتژی‌های موفقیت کلینیک پزشکی پرداختیم. استراتژی‌های رشد متعددی وجود دارد که می‌توانند به رشد کسب‌وکار پزشکی شما کمک کنند اما همه آن‌ها بازدهی سریع و مطمئن ارائه نمی‌کنند. به‌طور خلاصه، برای اداره یک کلینیک کارآمد و سودآور، به پزشکان پیشنهاد می‌کنیم که روی بیماران خود تمرکز کنند، با کارمندان خود به خوبی رفتار کنند، از فناوری استفاده کنند و بازاریابی دیجیتال برای کلینیک را فراموش نکنند. امیدواریم نکات ارائه شده در این مقاله بتوانند به شما برای رشد مطب و کسب‌وکار پزشکی که دارید کمک کنند. برای مشورت با متخصصین سئو پزشکی و دیجیتال مارکتینگ پزشکی همچنین می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با آژانس تبلیغات پزشکی طب مارکتینگ در ارتباط باشید:

02122644773

02126643064

02126601795

وبسایت:

www.tebmarketing.com

اینستاگرام:

tebmarketing

 

311 نمایش

نظر دادن