تاریخ انتشار: چهارشنبه, 15 ارديبهشت 1395 ساعت 16:20

6 فایده خوردن 3 عدد خرما در روز را بدانید

خرما یک غذای تاریخی است. به گفته باستانشناسان شواهدی از این غذا در 7 هزار سال پیش از میلاد در دست است.

به گزارش سرویس سلامت «آخرین نیوز» ، این میوه قهوه ای و چروکیده در خاورمیانه هزاران سال است که یک غذای اصلی بحساب می آید، و دلایل بسیار خوبی نیز برای آن وجود دارد.

در آغاز باید گفت که خرما سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و یکی از غذاهای گیاهی مفید است. دارای مس، آهن، پتاسیم، منگنز، منیزیم، ویتامین ب، نیاسین، اسید پانتوتنیک و ریبوفلاوین است.

همچنین مقدار کافی ویتامین آ، ک، کاروتن، لوتئین و زیخانتین دارد. مقداز زیادی فیبر دارد که به خوبی بدن را در سم زدایی کمک می کند.
فقط 3 خرما در روز

بسیاری از تحقیقات نشان می دهند که خرما یک غذای ایده آل برای بدن ماست. این تحقیقات نشان می دهند که خرما 15 ماده معدنی و از جمله سلنیوم دارد که عاملی موثر در مبارزه با سرطان است و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

خرما 23 نوع آمینو اسید دارد و اسیدهای چرب اشباع نشده مانند پالمیتولیک، اولئیک، لینولئیک، و لینولنیک اسید دارد. شما برای استفاده از مزایای خرما فقط کافی است که 3 عدد آنرا در روز بخورید.


1- براحتی در دسترس شماست

با خوردن خرما انرژی لازم را بدست می آورید. وقتی در ساعت 3 بعدازظهر دیگر انرژی ندارید، یک خرما بخورید.

فیبر موجود در خرما باعث می شود که انرژی حاصل از خرما بلند مدت باشد، و مثل شیرینیجات به یکباره میزان قند بدن را بالا نمی برد.
2- به هضم غذا کمک می کند

خرما فیبر محلول به میزان زیاد دارد. فیبر محلول آب را به دستگاه گوارش شما می کشاند و به همین دلیل در صورت احساس سوء هاضمه توصیه می شود که چند عدد خرما بخورید.

جالب اینجاست که خرما برای اسهال نیز خوب است و به تعادل دستگاه گوارش کمک می کند. خوردن چند خرما به سرعت دل پیچه را بهبود می بخشد و باعث تقویت باکتریهای خوب در معده شما می شود.


3- تقویت سیستم ایمنی و استخوانها

همانطور که گفته شد خرما سرشار از منگنز، مس، منیزیوم و سلینیوم است، و تحقیقات نشان می دهد که سلینیوم به جلوگیری از سرطان کمک می کند.

خرما همچنین غذایی عالی برای استخوانهای شماست و جلوی پوکی استخوان را می گیرد. این به ویژه برای افراد مسن خوب است که به تدریج استخوانهای آنها سست می شود.


4- تعادل سطح آهن در کم خونی

کم خونی یک بیماری بسیار شایع است که نتیجه رژیم غذایی معمول در جوامع امروزی است. خرما سرشار از آهن است و غذای خوبی برای متعادل کردن آن در بدن می باشد. به همین دلیل بیماران مبتلا به کم خونی می توانند با خوردن خرما انرژی لازم در طول روز را بدست آورند.


5- قلب شما را سالم نگه می دارد

شواهد زیادی در دست است که خرما برای قلب شما خوب است، بخصوص اگر از شب قبل آنرا خیس کنید و صبح اول وقت آنرا له کرده و بخورید.

مقدار زیاد پتاسیم در خرما برای قلب شما عالی است و خطر سکته قلبی و دیگر بیماریهای مربوط به قلب را کاهش می دهد.

ما می دانیم که خرما به کاهش ال.دی.ال (کلسترول بد) در بدن کمک می کند، و این کلسترول یکی از عوامل اصلی در حمله های قلبی است.


6- حساسیت بر است

خرما همچنین مقدار زیادی گوگرد طبیعی دارد، که در کاهش حساسیت ها در بدن موثر است. در یک تحقیق که در سال 2002 به چاپ رسیده، گوگرد طبیعی ترکیبی است که در درمان تعدادی از حساسیت های حاد بکار می رود.

در انتخاب خرما، همیشه به تازگی و گوشتی بودن آن توجه کنید. خرماهای له شده، سفت و یا بدبو را نخرید.

اگر خرما را در یخچال بگذاری، می توانید حتی برای یکسال نیز آن را نگهداری کنید. خرمای تازه را در ظرف در بسته در یخچال بگذارید تا برای 8 ماه تازه بماند.

http://www.akharinnews.com/images/banners/1920897.jpg

9978 نمایش

نظر دادن