تاریخ انتشار: سه شنبه, 19 تیر 1403 ساعت 13:05

وقتی جریان نفوذ از دولت شهید رئیسی عصبانی شد!

فریب جریان‌هایی که راست نمی‌گویند را نخورید؛ متاسفانه مسعود پزشکیان هم در مناظره‌ها درمورد اقتصاد و تورم صادق نبود!

آخرین‌نیوز: توجیه خلافه‌گویی‌های واضح درمورد تورم و اقتصاد در تلویزیون، به این دلیل است که وقتی یک مطلب خلاف واقع در مناظره‌های انتخاباتی که ۳۰ میلیون نفر بیننده دارد گفته می‌شود،‌ نهایتا یک‌سوم در فضای مجازی و رسانه‌ها متوجه حقیقت خواهند شد.

اما واقعیت این است که تورم ۶۰ درصدی زمان روحانی در زمان شهید رئیسی به ۴۰ درصد تبدیل شد.

برای درک بهتر این مطلب مثال ریزش بهمن‌وار برف را یادآوی می‌کنیم: کنترل بهمن در ابتدا بسیار آسان‌تر است اما وقتی به کوهپایه رسید هم حجمش وحشتناک شده و هم قدرتش؛ لذا فقط تخریب می‌کند.

در دهه ۹۰ مخصوصا در ۲ سال پایانی دولت روحانی، چون می‌دانستند دولت بعدی به احتمال زیاد اصولگرا خواهد بود یا رئیسی یا جلیلی و یا قالیباف، اقدامات بسیار مشکوکی انجام شد و به صورت عمدی گره‌های اقتصادی به بهانه‌های واهی از قبیل برجام و اف‌ای‌تی‌اف ایجاد شد تا کمر دولت جدید بشکند و جریان انقلابی بدنام شود.

اما در کمال ناباوری آنها، دولت شهید رئیسی توانست کاری کند کارستان.

در ادامه، جریان غربگرا که در میدان عمل با موفقیت اقتصادی دولت شهید رئیسی روبرو شدند با سیاه‌نمایی و خبرسازی‌های دروغ در فضای مجازی، قصد تخریب دولت شهید رئیسی کردند تا حداقل در فضای غیرمیدانی و مجازی این دولت را شکست‌خورده جلوه دهند.

شاید در اینجا از گرانی‌ها بگویید که این موفقیت‌های اقتصادی در زمان دولت رئیسی چرا در سفره مردم نمایان نشد.

توجه کنید تورم از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد کاهش یافت؛ اما تورم همچنان هست و ۴۰ درصد هم کم نیست؛ اما جلوی فاجعه گرفته شد.

برخی جریانات قصد داشتند ایران را تبدیل به ویرانه کنند اما نشد.

دولت شهید رئیسی برای اینکه مشکلات اقتصادی را ریشه‌کن و از بیخ ترمیم کند، برخلاف همه دولت‌ها دلار را کنترل نکرد درصورتی که کاری برای دولت نداشت؛ همانطور که در دولت اول احمدی‌نژاد دلار تکان نخورد و در دولت اول روحانی هم همینطور؛ اما دخالت دولت در اقتصاد در آن زمان‌ها سبب شد در دولت احمدی‌نژاد فنر افزایش قیمت دلار در دولت دومش رها شود و نرخ ۳ برابر شود؛ در دولت روحانی هم چون فنر جمع‌تر شد در دولت دوم نرخ ۱۰ برابر شد در حالی که در دولت اولش تغییر نرخی نداشت.

اما شهید رئیسی قصد اصلاح اقتصاد داشت و توجهی به این نداشت که نرخ را پایین نگه دارد تا مردم به دولت دوم وی هم رأی دهند؛ کاری که دولت‌های قبلی کردند!

دولت شهید رئیسی در یک جراحی اقتصادی بسیار حیاتی و مهم برای کشور که اثراتش سال‌های آینده نمایان خواهد شد، به طور نمونه قیمت کالاهای را آزادسازی کرد و یارانه‌ها در این بخش را هدفمندتر از گذشته کرد.

به طور مثال تا قبل از دولت شهید رئیسی، دولت برای ۴۰۰ میلیون نفر یارانه آرد پرداخت می‌کرد!

تمام کشورهای همسایه از یارانه دولت ایران بهره‌مند می‌شدند.

به طور نمونه، در همان هفته اول اجرای این طرح، نان در تمام کشورهای همسایه ایران گران شد و روغن خوراکی در امارات در همان هفته اول از ۱‍۲ درهم به ۴۵ درهم رسید!

درمورد قیمت مرغ، واگذاری‌های انحصاری واردات غذای مرغ مین‌گذاری‌ها انجام شده بود تا کمر دولت شهید رئیسی زمین بخورد؛ قیمت مرغ افزایش یافت اما کنترل شد؛ پیش‌بینی آن‌ها این بود که مرغ کیلیویی بیش از ۱۵۰ هزار تومان شود.

درمورد گوشت، جریان نفوذ در دهه ۹۰، اقدام به فروش گوسفندهای ماده در کشور کرد تا زاد و ولد کم شود؛ امروز گوشت گران است چون هم تورم داریم، هم کاهش شدید تولید داریم چون «گوسفند ماده» کم است البته در دولت شهید رئیسی تاحدودی کاستی‌ّا جبران شده اما بحث غذای دام و بسیاری مسائل دیگر هم سبب گرانی گوشت شده است و در این موارد حرف بسیار است ...

در آخر، به خاطر جناح و تعصب دروغ نگوییم و مردم را گمراه نکنیم؛ این حق‌الناس هست؛ عالم محضر خداست؛ جواب خدا را چه خواهید داد؟!

137 نمایش

نظر دادن