تاریخ انتشار: سه شنبه, 22 خرداد 1403 ساعت 10:08

اولین تیر به سمت قالیباف را ابطحی رها کرد!

محمد‌علی ابطحی که در حوادث فتنه سال ۸۸ دستگیر و به اقدام علیه امنیت ملی اعتراف کرد، درمورد انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو برای مردم وطن‌پرست ایران نسخه انتخاباتی پیچید!

به گزارش آخرین‌نیوز، معاون خاتمی در دولت اصلاحات که قبل از این با توئیتی مدعی شده بود که رقابت بین پزشکیان و قالیباف شکل خواهد گرفت، امروز در گفتگو با روزپلاس گفت: «سبد رای آقای قالیباف، قابل پیش بینی و مطمئن است و قابلیت اضافه شدن هم دارد. اما در مورد سایر کاندیدا چنین قابلیتی وجود ندارد. ضمن اینکه در انتخابات مجلس نیز وقتی جریان افراطی تا حدی موفقیتی پیدا کرد، بعد از انتخابات تلاش شد این جریان افراطی مهار شود چون جامعه چنین افراطی گری هایی را نمی پذیرد.»

وی گفت: در نتیجه کسانی که پدر افراطی‌گری هستند و در جامعه با این رویکرد بویژه در بحث سیاست خارجی شناخته می شوند در میان مردم اقبالی ندارند.

ابطحی ادامه داد: زمینه رای آقای قالیباف، پشتوانه کارنامه اجرایی اوست. تقریبا بیشترین سبد رای آقای رئیسی به سبد قالیباف ریخته می‌شود. دیدگاه های قالیباف مدرن تر است و در جمع اصولگرایان، نیروهای قابل قبول تری را مطرح می‌کند و این می تواند سبد رای قالیباف را بیشتر کند.

آنطور که مشهود است وی در اظهاراتش تمام سعی و تلاش خود را به کار گرفته تا حتی نامی از سعید جلیلی هم به میان نیاورد.

وی در اظهارات خود از لفظ «پدر افراطی‌گری» استفاده کرده است که به نظر می‌رسد منظور وی سعید جلیلی باشد!

البته استفاده از این الفاظ از طرف اصلاح‌طلبان به هیچ وجه عجیب نیست چراکه این جماعت هنوز بعد از ۴۵ سال متوجه نشده‌اند که بین انقلابی و اصولگرا تفاوت از زمین تا آسمان است.

این جماعت به جریان انقلابی و جهادی «تندرو» می‌گوید چراکه همانند برخی اصولگرایان سنتی که امروز به اصطلاح اعتدال دارند، حاضر نیستند به‌درستی از هیچ‌یک از آرمان‌های انقلاب و امام راحل کوتاه بیایند.

جالب‌تر اینکه ابطحی در اظهاراتش برای جریان انقلابی که با بصیرت شهید آیت‌الله رئیسی را برای ریاست‌جمهوری برگزیدند، هم نسخه می‌پیچد!

البته سعی و تلاش وی قابل ستایش هست و ترس وی نیز از سعید جلیلی قابل درک، که می‌خواهد هر طور شده این را به جامعه القا کند که سعید جلیلی طرفدار ندارد!

چراکه وی نیز می‌داند که طبق نظرسنجی‌های میدانی، سعید جلیلی در رتبه اول محبوبیت قرار دارد.

ابطحی که گویا متوجه «بصیرت» جریان انقلابی و جهادی نیست، در خود می‌بیند که به این بصیرت خط بدهد! و معتقد است که حامیان شهید رئیسی اکنون به قالیباف رأی خواهند داد.

البته همین تعریف و تمجید ابطحی از قالیباف و سعی به بالا بردن سبد رأی وی، نشان‌دهنده این است که سعید جلیلی در جهت درست تاریخ ایستاده است؛ جهتی مخالف از جریاناتی که طی دهه‌های اخیر هرچه که توانستند بر سر ملت ایران با خیانت‌های بیشمار آورده‌اند.

انشالله قالیباف هم متوجه حمایت‌های دروغین از وی توسط اصلاح‌طبان و لیبرال‌ها شود و در این انتخابات طوری حرکت کند تا قلوب جریان انقلابی و جهادی را مجددا به‌دست بیاورد.

140 نمایش

نظر دادن