تاریخ انتشار: سه شنبه, 30 آبان 1402 ساعت 07:12

پیام‌های توقیف کشتی اسرائیلی توسط یمنی‌ها

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت:با تهدید نیرو‌های مقاومت یمن عملاً بخشی از ارتباط اقتصادی دریایی رژیم صهیونیستی با جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا و شرق آفریقا از کار می‌افتد.

شبکه خبر در برنامه جهان امروز خود در ارتباط تصویری با آقای حسین رویوران کارشناس مسائل غرب آسیا پیام‌های توقیف کشتی اسرائیلی توسط یمنی‌ها را بررسی کرد.

سوال: صهیونیست‌ها از ابتدای طوفان الاقصی تاکنون با غافلگیری‌های متعددی روبرو شدند و تازه‌ترین مورد آن توقیف کشتی آنها توسط نیرو‌های مقاومت یمن بود که با تصاویری که منتشر شده با استفاده از هلیکوپتر و هلی بورن به این شکل توانستند کشتی را توقیف کنند. به نظر شما ورود مقاومت یمن به چنین نقطه‌ای در مواجهه با صهیونیست‌ها چه پیامی دارد؟

رویوران: من تصور می‌کنم آنچه که ارتش یمن انجام داده یک پیام مهمی دارد و آن این است که اگر رژیم صهیونیستی به جنایات خودش در غزه ادامه بدهد عملاً بندر ایلات در جنوب فلسطین اشغالی به طور کامل از کار خواهد افتاد چرا که عمده کشتی‌هایی که به بندر ایلات رفت و آمد می‌کنند از دریای سرخ است و با این تهدیدی که یمن کرده عملاً بخشی از ارتباط اقتصادی دریایی رژیم صهیونیستی با جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا و شرق آفریقا عملاً از کار می‌افتد و این یک تهدیدی برای اقتصاد رژیم صهیونیستی است.

سوال: این را کنار بقیه اقدامات جبهه مقاومت بگذاریم مثلاً اقداماتی که حزب الله هر روز دارد انجام می‌دهد و عملیات و اقداماتی که مقاومت عراق علیه پایگاه‌های آمریکایی‌ها انجام داده همه را کنار هم بگذاریم ادامه این نسل کشی و جنایت برای صهیونیست‌ها ممکن است چه عاقبتی را رقم بزند؟

رویوران: رژیم صهیونیستی تا الان مجموعه‌ای از اهداف را تعیین کرده و هیچ کدام از آن‌ها تحقق پیدا نکرده در حالی که مقاومت موفق شد مانور آزادسازی زمین را انجام بدهد، ۳۰۰ اسیر در اختیار دارد الان روزانه بیش از ۲۰ تا ۴۰ تانک و نفربر از رژیم صهیونیستی دارد منهدم می‌کند.

رژیم صهیونیستی روز گذشته اعلام کرد که قسمت شمالی نوار غزه را از حماس پاکسازی کرده امروز از صبح تا الان ۳ تا ۴ بار شلیک موشک از این نقطه اتفاقاً صورت گرفته و این نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی در شمال غزه هیچ سلطه‌ای ندارد و این مقاومت است که هر آن اراده کند هر کاری را می‌تواند انجام بدهد؛

لذا ببینید کشتن افراد یک کار بسیار دردناک و جنایتکارانه است، اما معادله ساز نیست، هیچ معادله‌ای ایجاد نمی‌کند تنها چیزی که رژیم صهیونیستی امیدوار است از این جنایات نسل کشی که دارد انجام می‌دهد این است که این یک عنصر بازدارنده باشد برای مقابله با این رژیم و این در حالی است که ما شاهد گسترش مقابله با این رژیم از تمامی محور‌های مقاومت هستیم و همین هدف هم تحقق پیدا نکرده است.

79 نمایش

نظر دادن