تاریخ انتشار: دوشنبه, 29 آبان 1402 ساعت 11:20

درخت شگفت‌انگیزی که ۸۶۰ سال قدمت دارد! +عکس

هر سال اواخر پاییز، هزاران نفر به روستای بانگی‌ری در استان گیونگ‌سانگ کره جنوبی می‌روند تا شاهد زیبایی باشکوه درخت ۸۶۰ ساله ژینگو باشند.

درخت «جینکو بانگی‌ری وانژو»، درخت ملی کره جنوبی که به‌دلیل قطر ۱۷ و قد ۳۲متری آن معروف شده است. البته این درخت هنوز هم بلندترین درخت جینکوی آسیایی نیست، اما از آنجایی‌که شاخه‌های این درخت ۸۶۰ ساله به اطراف گسترش زیادی داشته است، آن را به یکی از زیباترین درختان روی زمین تبدیل کرده است.

جالب اینجاست که محبوبیت این درخت در زمان همه‌گیری کوید۱۹ در کره جنوبی به اوج خود رسیده بود. بیشتر خانواده‌ها با خودرو‌های خود به این نقطه از جاذبه‌های گردشگری می‌رفتند و البته برای اینکه با غریبه‌ها در تماس نزدیک نباشند، معمولا از خودرو‌های خود بیرون نمی‌آمدند.

 

درخت کهن سال

این روستا پیش از کوید۱۹، مکانی بسیار آرام بود، اما از بعد از پایان کوید۱۹، بازدیدکنندگان سه‌برابر و اکنون ۴برابر شده است. به‌طور متوسط روزانه ۴۰۰۰ نفر از این درخت دیدن می‌کنند. با وجود اینکه هیچ رستوران یا فروشگاهی اطراف این درخت ساخته نشده است، گروه گروه مردم به دیدن این درخت، که ۱٫۵ کیلومتر از شهر دور است، می‌آیند.

منبع: خبرآنلاین

208 نمایش

نظر دادن