تاریخ انتشار: یکشنبه, 28 آبان 1402 ساعت 12:16

با گرانی پوشک بچه چه کنیم؟

امروزه با گرانی پوشک بچه و خبرها و هیاهوی افزایش قیمت پوشک بچه و از طرفی سهمیه بندی شدن پوشک، گرانی پوشک به یکی از دغدغه های والدین تبدیل شده است و حتی برخی از زوج ها را برای فرزند آوری نیز نگران می نماید!

 

گرانی پوشک بچه 

images_1700051561_6554ba691039c.jpg

امروزه با گرانی پوشک بچه و خبرها و هیاهوی افزایش قیمت پوشک بچه و از طرفی سهمیه بندی شدن پوشک، گرانی پوشک به یکی از دغدغه های والدین تبدیل شده است و حتی برخی از زوج ها را برای فرزند آوری نیز نگران می نماید!

اما توجه کنید که گرانی پوشک گرچه برای بسیاری از خانواده ها سخت و نگران کننده است اما با انجام دادن برخی راهکار ها می توان آن را آسان تر کرد و از میزان نگرانی های خانواده ها کاست.

در ادامه به بررسی راهکار هایی که برای کاهش نگرانی ناشی از مسائل مربوط به پوشک بیان می شود می پردازیم و آنها را بررسی می کنیم:

 1. کهنه بپوشانید

اولین روشی که برای مقابله با گرانی پوشک ارئه می شود پوشاندن کهنه برای نوزاد می باشد؛ این روش برای بسیاری از والدین یک دردسر جدید می باشد و سختی هایی به دنبال دارد.

اما به طور کلی اگر قصد صرفه جویی در مصرف پوشک را دارید کهنه یکی از اقتصادی ترین روش هاست.

 1. از محافظ پوشک استفاده کنید

محافظ پوشک لایه ای ضد حساسیت است که قدرت جذب بالایی دارد و در داروخانه ها موجود می باشد. محافظ پوشک را به صورت یک یا دو لایه روی پوشک پهن کرده و بچه را پوشک می کنند. این محصول قابل استفاده بر روی پوشک و کهنه می باشد و با استفاده از آن شما به جای تعویض سریع پوشک می توانید محافظ را تعویض کنید .

 1. از خشک بودن پوشک مطمعن شوید

اگر تازه کودک را شسته اید و می خواهید او را پوشک کنید از خشک و تمیز بودن پای او مطمعن شوید تا پوشک جدید خیس یا کثیف نشود.

 1. باز بگذارید!

مشکل بسیاری از پدر و مادر ها این است که پوست پای بچه در اثر استفاده طولانی از پوشک قرمز و ملتهب می شود؛ در این صورت یکی از روش هایی که می توانید انجام دهید باز گزاشتن کودک است، روزی یک الی دو ساعت فرزندتان را باز نگه دارید؛ با انجام این کار هم پوست پای فرزندتان دچار بثورات نمی شود و هم یک عدد پوشک صرفه جویی کرده اید.

 1. اسراف نکنید

اگر دیدید برندی تخفیف زده است در خرید تعداد بالای آن عجله نکنید زیرا ممکن است هیجانی تصمیم گرفته و در نهایت انباری از پوشک های کوچک تر از سایز فرزندتان داشته باشید! در این صورت شما نه تنها سود نکرده اید بلکه متضرر هم شده اید.

 1. پوشک آنلاین بخرید

فروشگاه های آنلاین تخفیف های مناسبی بر روی محصولات خود قرار می دهند که شما می توانید با قیمت پایین تر از قیمت فروشگاه های حضوری، هر برند و سایز پوشکی که نیاز دارید را تهیه نمایید که این کار بسیار به صرفه می باشد.

همچنین اگر فروشگاهی را مد نظر دارید که هنوز تخفیف نزده است می توانید در آن ثبت نام کنید و پوشک را هم به کالاهای مورد علاقه خود اضافه نمایید تا در صورت تخفیف شما نیز مطلع شوید.

 1. پوشک ها را باهم مقایسه کنید

قیمت فروشگاه های مختلف را باهم مقایسه کنید. برخی فروشگاه ها پوشک را به قیمت قبلی ارائه می کنند در حالی که برخی ممکن است به دلیل به روز بودن خرید و فروش، قیمت ها را زودتر بالا ببرند.

 1. پوشک را درست بپوشانید

یکی از راحت ترین و بدیهی ترین روش ها برای صرفه جویی در مصرف پوشک درست پوشاندن پوشک است. با درست پوشاندن پوشک از پس دادن آن جلوگیری می کنید و در مصرف پوشک صرفه جویی قابل توجهی می شود.

همچنین توجه داشته باشید اگر هم جلو هم عقب پوشک پس می دهد زمان تعویض سایز پوشک فرزندتان فرا رسیده است.

 1. پوشک را به صورت عمده یا حراج بخرید

اگر متوجه یک حراج مناسب شدید با محاسبه میزان مورد نیاز سایز مد نظرتان پوشک مد نظرتان را تهیه نمایید. چرا باید هزینه بیشتر برای کالایی بپردازید که می توانید آن را ارزان تر بخرید؟

خرید پوشک به صورت عمده می‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شود. البته، باید توجه داشته باشید که پوشک‌های عمده‌فروشی معمولاً تاریخ انقضای کوتاه‌تری دارند.

 1. توجه به قیمت عددی پوشک

به جای توجه به قیمت بسته ای پوشک، به قیمت تک عددی آن توجه کنید. برای مثال ممکن است قیمت دو نمونه پوشک یکی باشد اما یکی از آنها پوشک بیشتری در خود جا داده باشد.

images_1700051575_6554ba770f770.jpg

گرانی پوشک بچه یکی از مشکلاتی است که خانواده‌های نوزادان و کودکان خردسال با آن مواجه هستند. این گرانی می‌تواند مشکلات زیادی را برای خانواده‌ها ایجاد کند، از جمله:

 • افزایش هزینه‌های زندگی

 • کاهش قدرت خرید

 • کاهش سطح رفاه کودکان

با استفاده از راهکارهای ارائه شده در این متن، می‌توان تا حد زیادی از هزینه‌های پوشک بچه کاست اما به طور کلی قیمت پوشک بچه باید از سمت مسئولان تنظیم شود و می توان از مسئولان خواست تا برای تولید پوشک بچه در داخل کشور حمایت‌های لازم را انجام دهند. در کل قیمت هزینه های لوازم ضروری کودک باید به گونه ای باشد که سبب ترس و نگرانی والدین نشود.

 

93 نمایش

نظر دادن