تاریخ انتشار: یکشنبه, 28 آبان 1402 ساعت 09:04

ایستادگی ساکنان روستاهای مرزی جنوب لبنان علیرغم حملات رژیم صهیونیستی +ویدئو

روستای کفرکلا در نقطه صفر مرزی که روبروی شهرک صهيونيست‌نشين المطله قرار دارد، در طول شبانه‌روز شاهد پرواز پهپادهای رصد ارتش رژیم صهیونیستی است.

در این‌جا برای اشغالگران تفاوتی میان شهروندان غیرنظامی و رزمندگان مقاومت وجود ندارد. نه‌تنها هر تحرکی را مشکوک ارزیابی کرده و هدف قرار می‌دهند؛ بلکه برای تخریب پایگاه اجتماعی مقاومت، خانه غیرنظامیان را نیز به کرات هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار داده‌اند.

«ابو علی حمود» یکی از ساکنان این روستاست که خانه‌اش مورد هجوم صهیونیست‌ها قرار گرفته است. او به خبرنگار تسنیم می‌گوید: «خانه‌ام را بمباران کردند، بدون اینکه دلیلی داشته باشند. اما کسی از ما زخمی نشد. من این‌جا می‌مانم حتی اگر دنیا را سرم خراب کنند.

او در پاسخ به این سئوال که آیا از بمباران خانه‌اش نمی‌ترسد، اظهار داشت: از چه بترسم؟ اگر قرار باشد، بمیرم،‌ هرجا باشم خواهم مرد! هرچه خدا بخواهد همان می‌شود.

یکی از ساکنان «حولا» به تسنیم می‌گوید: چه کسی دوست دارد از خانه‌اش بیرون برود؟ باور کنید هیچ کسی راضی نیست. من یک هفته از اینجا رفتم اما نتوانستم طاقت بیاورم و به خانه‌ام بازگشتم.

بالاتر از روستای کفرکلا، روستای «حولا» قرار دارد که در این‌جا هم مردم این روستا از ترک کردن خانه و کاشانه خود امتناع می کنند.

82 نمایش

نظر دادن