تاریخ انتشار: چهارشنبه, 24 آبان 1402 ساعت 12:06

لاغری سریع با دستگاه در تهران

چگونگی انجام عمل لیپوماتیک و ویژگی های آن

لیپوماتیک نیز مانند لیپوساکشن یک عمل غیر تهاجمی به حساب می‌آید و از آن برای برداشتن چربی‌های اضافی بدن استفاده می‌شود. در اصطلاحات پزشکی به عمل لیپوماتیک عمل پیکرتراشی نیز گفته می‌شود. در لیپوماتیک چربی‌های موضعی در مقدار بسیار کم قابل برداشتن هستند. در نتیجه در این روش، تنها می‌توانید برای از بین بردن چربی‌های موضعی استفاده کنید ولی برای برداشتن چربی‌های اضافه و تغییر وزن زیاد در بدن نمی‌توانید از این روش استفاده کنید. برخلاف لیپوساکشن، لیپوماتیک هدفی دارد و آن نیز تغییر سایز و شکل در یک نقطه خاص در بدن می‌باشد. با استفاده از این روش، چربی‌ها برداشته می‌شوند و سوزانده نمی‌شوند.

مزایای لاغری موضعی با دستگاه

این عمل، یک عمل کوتاه مدت و سرپایی می‌باشد و در آن دستگاهی به نام کانولا از یک سوراخ بسیار کوچک وارد پوست می‌شود. در نقطه مورد نظر، با استفاده از حرکات لرزشی، سلول‌های چربی بدون لیزر و حرارت خارج می‌شوند و به صورت مستقیم در یک محفظه جمع می‌شوند. همچنین در این روش، سلول‌ها تغییر پیدا نمی‌کنند و می‌توان از آنها برای تزریق به نواحی دیگر بدن نیز استفاده کرد. در لیپوماتیک، عفونت بسیار کمی ایجاد می‌شود. در این روش اعصاب و رگ‌های خونی بیشتر از روش لیپوساکشن محافظت می‌شوند. همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم از مزیت‌های ویژه این روش نسبت به روش لیپوساکشن، کم تهاجمی‌تر بودن این روش و کوتاه‌تر بودن دوران نقاهت آن می‌باشد. همچنین بعد از انجام این روش، آمبولی و ورم ایجاد نمی‌شود و دوران نقاهت بسیار کوتاهی را سپری خواهید کرد.

لیپو ماتیک

لیپوماتیک ران

گاهی اوقات شما وزن زیادی ندارید اما قسمتی از بدنتان ایده‌آل شما نیست و می‌خواهید در محلی مانند ران توده‌های انباشته چربی را خارج کنید. در این زمان شما کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل هستید. برای آنکه کاندید مناسبی برای انجام این عمل باشید باید پوست شلی نداشته باشید و همچنین پوست نباید خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده باشد.

در ضمن بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های دیابتی، کلیوی و یا قلبی نیز نباید در شخص متقاضی وجود داشته باشد. در این عمل در قسمت‌هایی که توده‌های چربی انباشته شده است سوراخ‌های بسیار ریزی ایجاد می‌شود به وسیله آن عمل تخلیه چربی انجام می‌شود. در سوراخ‌های ایجاد شده زخم‌هایی ایجاد شود. بعضی از مواقع در قسمت‌های سوراخ شده شاهد گوشت اضافه نیز خواهید بود. همچنین در بعضی از مواقع شاهد کبودی‌های طولانی مدت در منطقه‌ای که چربی از آن خارج شده است نیز می‌باشید. در این روش و برای انجام عمل لیپوماتیک ران در قسمت بالای ران سوراخ‌هایی ایجاد می‌شود و از آن قسمت نسبت به تخلیه چربی اقدام می‌شود.

لیپوماتیک پهلو

عمل لیپوماتیک پهلو نیز یکی دیگر از انواع عمل های غیر تهاجمی می‌باشد. در این عمل نیز چربی‌های اضافی در ناحیه پهلو برداشته می‌شود. انجام این عمل نیز مانند عمل لیپوماتیک ران، مناسب افرادی می‌باشد که دارای تناسب اندام هستند و فقط در ناحیه پهلو چربی‌های اضافی اندکی دارند. انجام عمل لیپوماتیک پهلو اولین گزینه برای رفع چربی‌های پهلو نیست. بهتر است فرد قبل از انجام عمل لیپوماتیک پهلو، رژیم غذایی و ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهد. در صورتی که این روش‌ها موثر نباشند به سراغ روش لیپوماتیک پهلو برود. در انتها اگر قصد انجام عمل لیپوماتیک پهلو را دارید لازم است بدانید این عمل با بهترین دستگاه‌ها انجام می‌شود. اگر دوران بعد از عمل را به خوبی سپری کنید در مدت بسیار کوتاهی به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید.

مزایای لاغری موضعی با دستگاه و انجام لیپوماتیک

لیپوماتیک یک اقدام متخصصانه می‌باشند که به وسیله آن، سلول‌های چربی از بدن فرد خارج می‌شود. در این روش تعداد سلول‌های چرب بدن کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه یکی از مزایای فوق العاده این روش، این است که اگر بعد از انجام عمل لیپوماتیک دچار چاقی شوید به هیچ وجه به قبل از عمل باز نخواهید گشت. چرا که در عمل لیپوماتیک تعداد سلول‌های چربی کاهش پیدا می‌کند و به همین دلیل این عمل را به عنوان یک روش لاغری به صورت دائم در نظر می‌گیرند.

از مزایای انجام روش لیپوماتیک امکان انتخاب فرد، در خصوص انتخاب جای عمل می‌باشد. همانطور که بالاتر نیز اشاره کردیم بعضی از افراد دارای تناسب اندام هستند اما از بعضی از نواحی بدن خود ناراضی می‌باشند. این روش برای این افراد به شدت توصیه می‌شود. چرا که با استفاده از روش لیپوماتیک، می‌توانند هر قسمت از بدن خود را که می‌خواهند عمل کنند و نسبت به کاهش سلول‌های چربی در آن اقدام نمایند. یکی دیگر از مزایای استفاده از روش لیپوماتیک، عدم نیاز به بیهوشی می‌باشد. در این روش تنها با استفاده از بی‌حسی‌های موضعی در قسمت‌های مورد نظر، عمل انجام می‌شود. همانطور که می‌دانید بیهوشی و ماده‌ای که برای بیهوشی به افراد تزریق می‌شود، دارای عوارضی می‌باشد و عدم نیاز به بیهوشی در این روش، یکی از مزایای فوق العاده لیپوماتیک شمرده می‌شود.

لیپو ماتیک ران

موارد استفاده از عمل لیپو ماتیک

از عمل لیپوماتیک می‌توانید برای نواحی مختلف بدن استفاده کنید. در ادامه به این نواحی اشاره خواهیم کرد. برای برداشتن چربی‌های اضافه.

برای از بین بردن حالت‌های افتادگی در نواحی مختلف بدن.

برای از بین بردن برآمدگی‌ها.

برای برداشتن چربی‌های اضافه، در قسمت‌هایی نظیر گردن، چانه و غیره.

لیپوماتیک یک عمل جراحی است که برای انجام آن بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود. برای شروع عمل، ناحیه‌ای که قصد کوچک کردن آن را دارید به درستی استریل می‌شود. بعد از آن جراح با استفاده از ابزارهای جراحی، در قسمت‌های مشخص شده، شکاف‌های بسیار ریزی را ایجاد می‌کند. به وسیله این شکاف‌ها لوله‌های بسیار ریزی که در اصطلاح به آنها لوله ساکشن گفته می‌شوند به بافت چربی وارد می‌شوند. در مرحله بعدی با ایجاد حرکات ارتعاشی، چربی‌هایی که در ناحیه مورد نظر بدن اضافی می‌باشد تخریب می‌شوند و به وسیله لوله از بدن خارج می‌شوند. بعد از انجام این مرحله، لوله‌ها از بدن خارج می‌شوند و در محل مورد نظر بخیه‌های ریزی ایجاد می‌شود. در این عمل، چربی‌ها به صورت یکنواخت خارج می‌شوند و در بسیاری از مواقع چربی‌ها و سلول‌هایی که خارج می‌شوند سالم هستند و می‌توانید آن را در قسمت‌های از بدن که تمایل به تزریق چربی دارید استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با متخصصین مجموعه دکتر وفایی در ارتباط باشید.

لیپو ماتیک پهلو

 

344 نمایش

نظر دادن