cache/resized/1db356e0d4e02465fb10f256a8b706d3.png

دفاع استاد شجاعی از رائفی‌پور + تصویر

cache/resized/aae471276cb1a90617843fc7708aa83f.jpg

مأمور یگان ویژه‌ای که سرش را در "خوی" شکستند! + فیلم

cache/resized/5658054dfc54391a9084d5eaab8acb1f.jpg

شناسایی سازنده پهپاد حمله‌کننده به مجتمع وزارت دفاع

cache/resized/11b3713b24dfb5e64fe73e2e4e041d49.jpg

چه‌کسانی ربع پهلوی را دست انداخته‌اند؟ + عکس

cache/resized/8864be7b2fbdd7720d4195503fee6a1f.jpg

ویدئو| رائفی‌پور؛ پیدا و پنهان حمله به سفارت آذربایجان

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 09 آذر 1401 ساعت 08:06

فـــتـــنـــه تـــرکـــیـــبـــی - نـــعـــمـــت تـــرکـــیـــبـــی

اکنون جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی بسیار قدرتمند شده است اما در فتنه اخیر نقاط ضعف ما آشکار شد: اقتصاد و رسانه.

به گزارش آخرین نیوز، بیش از 2 ماه است که به بهانه فوت مرحوم مهسا امینی، فتنه جدیدی در ایران اسلامی به پا شده است.

اصل حرف درخصوص این فتنه، همان بود که رهبر معظم انقلاب فرمودند که فوت این خانم یک بهانه بوده، چراکه دشمن در اوایل مهرماه قصد آشوب و اغتشاش در کشور داشته است.

در اولین سخنرانی رهبر انقلاب درخصوص اغتشاشات، ایشان صراحتاً فرمودند که پشت پرده این اتفاقات آمریکاست.

اکنون که در چین هم اتفاقات ایران تکرار شده است، هیچ جای تردیدی نیست که این آشوب ها مستقیماً از سوی آمریکا هدایت می شود.

اینکه رئیس جمهور آمریکا در یک اظهارنظر بی سابقه، علناً می گوید از اغتشاشات حمایت می کند و باید ایران را آزاد کند! و دیگر اظهارات مقامات آمریکایی و همپیمانان اروپایی آنها در حمایت از آشوب ها در ایران، نشان دهنده و اثبات کننده صحت تحلیل رهبری معظم انقلاب است.

رسانه و جوکر!

اما این فتنه، دو تفاوت اساسی با فتنه های دیگر دارد:

1. «جنگ رسانه ای»

2. «اغتشاشات جوکری»

حوزه رسانه که طی سالیان گذشته رهبری انقلاب بارها و بارها درخصوص اهمیت آن تاکید کردند متاسفانه ازسوی مسئولان وقت طی دهه اخیر مورد توجه قرار نگرفت و به جرات می توان گفت در این حوزه، هیچ کار شاخصی توسط مسئولان مربوطه صورت نگرفت!

دشمن نیز دقیقاً از همین نقطه ضعف ایران یعنی حوزه رسانه و فضای مجازی برای حمله جدید خود استفاده کرد؛ حوزه ای که طی سال های اخیر به بهانه کرونا، به صورت کاملا باز و ول در اختیار جوانانی قرار گرفت که نه با این حوزه آشنا بودند و نه حتی در این خصوص الفبای سواد رسانه ای را داشتند.

آمریکا وقتی طی دهه اخیر به این جمع بندی می رسد که با ایران نمی تواند درحوزه نظامی درگیر شود، به جای درگیری پرهزینه در حوزه ای که نقطه قوت ایران می باشد، دقیقاً حمله جدید را از سمتی که یکی از بزرگترین نقاط ضعف ماست، هدایت و ساماندهی می کند.

درخصوص اغتشاشات جوکری نیز حرف بسیار است که اقدامات خشونت بار و عجیبی که طی این مدت از تخریب و کشتار بی رحمانه تا سوزاندن قرآن و حمله به مساجد و خانه های مردم دیده شد، درواقع توسط جوکرهایی صورت گرفت که پیشتر ساماندهی و تعلیم دیده بودند. (مطالعه بیشتر)

فتنه ترکیبی - نعمت های ترکیبی!

موضوع دیگری که این فتنه را با فتنه های دیگر متمایز کرده است، نوع ترکیبی آن است؛ حمله ای ترکیبی و همه جانبه از سوی دشمن.

از سویی دیگر، درخصوص فتنه ها، رهنمودهای گرانبهایی توسط ائمه اطهار روایت شده و به دست ما شیعیان در آخرالزمان رسیده است.

درکنار همه سختی های فتنه، یک موضوع برای شیعیان مشخص و بدون تردید است که در اصل، فتنه ها توسط خداوند متعال ایجاد می شود تا حق و باطل در هم آمیخته شود و عیار انسان ها مشخص شود.

اما اینبار خداوند که هدایت کننده اصلی دل های تمام بشریت است، جامعه مومنین را به فتنه ای به مراتب بزرگ تر و شدیدتر از قبل و به صورت ترکیبی دچار کرده است، البته برای متمایز کردن حق و باطل و مشخص شدن عیار و خلوص مومنین و پیدا شدن نقاط ضعف.

شاید این سخن برای غیرمومنین نامفهوم باشد که فتنه ها در اصل نعمتی از سوی خداوند هستند که بر جامعه مومنین نازل می شود؛ اما با هر تفکری هم به این ماجرا نگاه شود، در کنار همه سختی و خسارت، در فتنه ها از یک طرف منافقین که پیشتر در لباس مومنین در جامعه و حکومت مومنین فعال بودند، باطن واقعی خود را نشان می دهند و برای مومنین قابل شناسایی می شوند و هم نقاط ضعف مومنین بیشتر آشکار می شود تا با شناسایی نقاط ضعف درصدد برطرف آن برآیند و قوی تر شوند.

فتنه ای که منافقین ورزشی را هم معرفی کرد!

در فتنه اخیر در کشور، برخی از چهره ها و مردم که دچار نفاق بودند و برای نظام قابل شناسایی نبودند، منافق بودن خود را آشکار کردند و به دست خود باطن اصلی خود را نمایان کردند؛ از چهره های سیاسی گرفته تا سلبریتی ها.

اما این فتنه به دلیل عظیم بودن، نعمت هایش هم عظیم است که نه تنها در حوزه سیاسی بلکه در حوزه اقتصاد، فرهنگ، جامعه و حتی ورزش هم به تدریج درحال معرفی منافقین است!

ماجراهای مربوط به تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قطر که برخی نفاق خود را عیان کردند و حتی در کمال تعجب از حذف ایران ابراز شادی کردند! هم از همین دست می باشد.

هرچند تعداد افرادی که طرفدار تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی نبودند بسیار کم می باشد اما جزو نعمت های فتنه ترکیبی اخیر هستند که به راحتی منافقین را به مومنین معرفی می کند.

بحث حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی، یک موضوع فنی می باشد و باید در این خصوص با نگاه ورزشی واکاوی شود اما از منظر سیاسی، بازیکنان تیم ملی و مردم ایران که با تمام هجمه های اخیر در کشور که با هدف مایوس کردن و ناامید کردن هدایت شده بود، قهرمانان واقعی جام جهانی قطر هستند که یک تنه ایستادند در مقابل دشمن و منافقین داخلی؛ اگر ایستادگی بازیکنان و طرفداران فوتبال نبود، امروز تنفر ملت از معدود خوشحالان حذف تیم ملی، شکل نمی گرفت که این هم نعمت است.

لزوم قدرتمند شدن جمهوری اسلامی ایران در حوزه اقتصاد و رسانه

در آخر توجه به این نکته بسیار حیاتی است، اکنون جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی به قدری قدرتمند شده است که به جرات می توان گفت که پرچم ایران آماده تحویل به صاحب الزمان است؛ اما در فتنه های اخیر نقاط ضعف ما آشکار شد: اقتصاد و رسانه.

اگر می خواهیم که ظهور محقق شود در کنار دعاها، باید خود را در اقتصاد و رسانه هم تراز با حوزه نظامی قدرتمند کنیم. انشالله

356 نمایش

نظر دادن