cache/resized/352fb978395dad44764327d3ace976d1.jpg

اغتشاشگرانِ بی‌غیرت! کاش، اندازه آمریکایی‌ها غیرت داشتید

cache/resized/e99cdc85614468d7ebd549bf18387d66.jpg

فـــتـــنـــه تـــرکـــیـــبـــی - نـــعـــمـــت تـــرکـــیـــبـــی

cache/resized/3415281e5529e0b0cd36754aff842208.jpg

مرزبانان ایران و عراق تفاهمنامه امضا کردند

cache/resized/154b5a6fb4fa749b32a27985e34c235d.jpg

دادگاه رسیدگی به اتهامات عامل شهادت ۲ بسیجی برگزار شد

cache/resized/e9967d83a196c8465303240b4ea57e7e.jpg

واکنش توئیتری‌ها به مصاحبه علی کریمی + عکس

تاریخ انتشار: جمعه, 07 مرداد 1401 ساعت 20:49

آیت‌الله حسینی همدانی: امام حسین مظهر رحمت الهی است / از جنبه‌های تربیتی عاشورا غافل نباشید / مؤمن باید بصیر و اهل تحلیل و تبیین باشد / برای ریاست‌طلبی و ماندن در مسندها واقعه کربلا تحریف کردند/ امروز شعار علیه آمریکا یک معروف است

اگر ما امروز با دشمنان اسلام و انقلاب در حال مبارزه هستیم و استکبارستیزی را کوتاه نمی‌آییم همه از باب امربه‌معروف و نهی از منکر است و امروز شعار علیه آمریکا خودش یک معروف است.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه هفتم مردادماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج بابیان اینکه در جمعه آخر ماه ذی‌حجه سال ۱۴۴۳ قمری و در آستانه سال ۱۴۴۴ و ماه محرم، ماه حزن و اندوه و سوگواری بر مصائب آلالله هستیم، بیان داشت: ایام پیش رو را به همه شما عزیزان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم؛ و امیدوارم در ماه پیش رو و ماه بعد از او، خدای تعالی نام همه ما را در سوگواران و عزاداران حسین بن علی قرار بدهد؛ ان‌شاءالله.

حماسه کربلا توانسته دل‌های مردم جهان را فتح کند

وی بابیان اینکه از امشب خیمه‌های معرفت و معنویت حسینی پرشورتر از گذشته فعال خواهند شد و سخنرانان و مرثیه‌خوانان هرکدام مجالس امام حسین علیه‌السلام را گرم می‌کنند، اظهار داشت: حماسه کربلا توانسته است بدون جبر و زور و استفاده از سلاح از همه مرزهای جغرافیائی عبور کند و دل‌های مردم جهان را فتح کند و به تسخیر خود درآورد لذا در این جلسات باید امر اهل‌بیت احیاء شود؛ دین و دستورات الهی با بهترین بیان تبلیغ شود و عزتمندی، غیرت دینی، حماسه، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی در افراد تقویت شود.

باید توشه معرفتی سال، بلکه عمر در محرم و صفر برداشت شود

امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه در محرم و صفر باید توشه معرفتی سال، بلکه عمر برداشت شود، عنوان کرد: صفات اخلاقی مثل صبر، توکل، رضا، تسلیم، وفا، ایثار و امثال‌ذلک باید تقویت شود چراکه به داستان کربلا که نگاه می‌کنیم پر است از درس، بستگی به زاویه نگاه دارد که از چه منظری نگاه کنیم؛ عرفان، فقه، سیاست، خانواده، مسائل اجتماعی، نظامی، فرهنگی، هنری، بصیرتی و تبیینی و ده‌ها موضوع دیگر که برای امروز و هرروز ما موردنیاز است.

مؤمن باید بصیر و اهل تحلیل و تبیین باشد

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه تأکید کرد: یکی از موضوعات مهم همین مسئله تبیین است که رهبر معظم انقلاب تأکید می‌کنند و البته از فحوا بلکه تصریح بیان اهل‌بیت هم فهمیده می‌شود که مؤمن باید بصیر و اهل تحلیل و تبیین باشد.

وقایع تاریخی بعد از ارتحال رسول خدا تا قبل از عاشورا را مرور کنید

وی در ادامه تصریح کرد: وقایع تاریخی بعد از ارتحال رسول خدا تا قبل از عاشورا را مرور کنید آنگاه خواهید فهمید که نتیجه عدم قدرت تحلیل و فهم درست جریانات، تحریف مسئله مهم امامت و فلسفه سیاسی اسلام وقتی با تبلیغات امویان همراه شود، یزید شارب الخمر متجاهر به انواع گناهان و معاصی، خلیفه می‌شود و پسرِ پیغمبرِ خدا، باغی و خارجی می‌شود و کسانی که امام را می‌شناختند و با او نماز هم می‌خواندند و او را سید جوانان بهشت می‌دانستند، سر حجت خدا بَر نِی بالا بردند که این برای عدم تحلیل و تبیین و شناخت درست است.

تحریف یعنی قیام برای اقامه دین خدا و اقامه امربه‌معروف و نهی از منکر را آشوبگری و اقدام بر ضد حکومت یزید خواندند

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه در روز عاشورا عمر بن سعد به لشکرش خیلالله می‌گفت بعد از آن‌ها خواست که بپا خیزند و دشمن خلیفه پیامبر را سرکوب کنند، گفت: تحریف یعنی قیام برای اقامه دین خدا و اقامه امربه‌معروف و نهی از منکر را آشوبگری و اقدام بر ضد حکومت یزید خواندند و مردم را تشویق کردند به مقابله بپردازند.

معاویه استاد تحریف و ایجاد انحراف بود

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه معاویه علیه من الرحمن ما یستحقه استاد تحریف و ایجاد انحراف بود، گفت: مثلاً با استناد به آیه ۱۷۸ و ۱۷۹ سوره مبارکه بقره که: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُتِبَ عَلَیْکُمُ الْقِصَاصُ فِی الْقَتْلَی… وَلَکُمْ فِی الْقِصَاصِ حَیَاهٌ». خود را به‌عنوان طلب کننده خون عثمان معرفی می‌کرد، بعد امیرالمؤمنین علیه‌السلام را متّهم به قتل عثمان کرد و علماى شام که ریزه‌خوار سفره‌اش بودند، مردم نادان و ساده‌لوح را گول می‌زدند و به قتل امیرالمؤمنین تشویق می‌کردند و برای برقرارى حکومت خودش آن‌ها را ترغیب می‌کرد و دلیل را آیۀ ۳۳ سوره مبارکه اسراء بیان می‌کرد که «وَمَنْ قُتِلَ مَظْلُومًا فَقَدْ جَعَلْنَا لِوَلِیِّهِ سُلْطَانًا» مظلوم کشته شد ولیّ او سلطان است.

معاویه با استفاده و برداشت سوء از قرآن، توسط عوامل تبلیغاتی و رسانه‌های فاسدی که در اختیار داشت، به نفع خودش جنجال‌آفرینی می‌کرد

وی در ادامه توضیح داد: تحریف آنجاست که عثمان خودش اولاد داشت و وصی داشت و آن‌ها باید مسئله را دنبال می‌کردند نه معاویه. بعلاوه قتل عثمان چه ربطی به حضرت داشت؟ بلکه امام در آن جریان از قتل جلوگیری می‌کرد و مانع بود. همچنین همه مردم با امیرالمؤمنین بیعت کرده بودند که خلیفه و حاکم مسلمین باشد و البته اگر ورثه عثمان از امام قصاص قاتلان را طلب می‌کردند حضرت پاسخ می‌داد؛ اما معاویه با استفاده و برداشت سوء از قرآن، توسط عوامل تبلیغاتی و رسانه‌های فاسدی که در اختیار داشت، به نفع خودش جنجال‌آفرینی می‌کرد تا اهداف پلیدش را به نتیجه برساند؛ یعنی همان کاری را که امروز می‌کنند و با تبلیغات دروغ جای شهید و جلاد را عوض می‌کنند، معاویه و اطرافیانش کردند.

امام حسین مظهر رحمت الهی است

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با تأکید بر اینکه امام مظهر رحمت الهی است، گفت: امام باز در اینجا هم تلاش می‌کند معاویه را نجات دهد لذا برای او سه مطلب نوشت: «تقوا داشته باش و از خدا بترس. با شیطانی که مهار تو را می‌کشد، مبارزه کن. رویکرد خود را به‌سوی آخرتی که راه من و تو است، بازگردان»؛ امام خواست او را نجات بدهد اما معاویه خیلی موجود عجیبی بود.

معاویه رژیم دموکراتیک حکومت اسلامى را به حکومت استبدادى مبدل کرد

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه عنوان کرد: سید محمد رشید رضا مؤلف تفسیر المنار که از علمای اهل سنت است مى‎گوید: یکى از دانشمندان بزرگ آلمان به عده‎اى از مسلمانان گفت: شایسته است ما مجسمه معاویه بن ابى سفیان را از طلا بریزیم و در برلین (پایتخت آلمان) نصب کنیم، گفتند: براى چه؟! گفت: زیرا معاویه بود که رژیم دموکراتیک حکومت اسلامى را به حکومت استبدادى مبدل کرد و اگر او، این ضربه را به اسلام نزده بود، اسلام همه جهان را مى‎گرفت و اکنون ما آلمانی‎ها و سایر کشورهاى اروپایى، عرب و مسلمان بودیم. (المنار، ج ۱۱، ص ۲۶۰)

تربیت‌شدگان مکتب امام حسین تحت تأثیر شبهات و جنجال‌آفرینی‌ها قرار نمی‌گیرند

وی با تأکید بر اینکه در مجالس اهل‌بیت باید تبیین مسائل مهم تاریخی و تطبیق آن با جریانات روز و مسائل مختلف اجتماعی و اعتقادی و فرهنگی انجام گیرد، یادآور شد: تربیت‌شدگان مکتب امام حسین علیه‌السلام همگی این‌گونه هستند که تحت تأثیر شبهات و جنجال‌آفرینی‌ها قرار نمی‌گیرند، مسیر رشد خودشان را تا رسیدن به قرب الهی، اطاعت و همراهی با ذوات مقدسه اهل‌بیت بخصوص حسین علیه‌السلام می‌دانند چون کشتی نجات امام حسین انسان را با سرعت بیشتری به مقصد می‌رساند.

زیارت جامعه را زیاد بخوانید

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه گفت: فرازهای زیارت جامعه را زیاد بخوانید و دقت کنید. «مَنْ أَطَاعَکُمْ فَقَدْ أَطاعَ اللَّهَ وَ مَنْ عَصَاکُمْ فَقَدْ عَصَى اللَّهَ وَ مَنْ أَحَبَّکُمْ فَقَدْ أَحَبَّ اللَّهَ وَ مَنْ أَبْغَضَکُمْ فَقَدْ أَبْغَضَ اللَّه. مَنِ اعْتَصَمَ بِکُمْ فَقَدِ اعْتَصَمَ بِاللَّهِ عزوجل» این فرازها یعنی مسیر برای رسیدن به کمال کاملاً مشخص است، مواظب باشید بیراهه نروید و در خانه دیگری را نزنید.

مسئولین هیئات و مساجد به مسئله امربه‌معروف و نهی از منکر بپردازند

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه یکی از مسائل مهمی که در این دهه باید به آن بیشتر پرداخت مسئله امربه‌معروف و نهی از منکر است، گفت: من چون قبلاً مفصل به این مهم پرداختم، فقط تأکید می‌کنم که از مسئولین هیئات و مساجد بخواهید روی این موضوع در جلسات بحث و گفتگو شود.

سعه امربه‌معروف و نهی از منکر گسترده است

وی با تأکید بر اینکه سعه امربه‌معروف و نهی از منکر گسترده است، گفت: از مسائل به‌ظاهر کوچک فردی و بعد اجتماعی شروع می‌شود تا به اصل تشکیل حکومت اسلامی و حفظ آن برسد؛ مثلاً این روزها بحث عفاف و حجاب مطرح است، بحث سگ گردانی که گذشته از خطرات محیطی و زیستی و پزشکی و روانی که دارد ترویج سبک زندگی غربی است و منکر است؛ واقعاً باید مسئولان محترم علی العجاله برای آن فکری کنند و ما چند سال است درخواست می‌کنیم و امثال این‌ها همه مربوط به امربه‌معروف و نهی از منکر است تا مسئله جنگ.

اصل جنگ اگر برای کشورگشائی و سلطه گری باشد منکر است

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در ادامه تأکید کرد: اصل جنگ اگر برای کشورگشائی و سلطه گری باشد منکر است و باید نهی از این منکر کرد و از کشته شدن بی‌گناهان و غیرنظامیان باید جلوگیری کرد؛ اما اگر حفظ کیان کشور و منافع ملی درگرو دفاع از مرزها باشد ولو جلوتر از مرزها و در کشور دیگر که باید برویم خیمه بزنیم و دفاع کنیم تا به کشور ما آسیبی نرسد، باید اقدام لازم صورت گیرد و اینجا باید امر به این معروف کرد.

رهبر معظم انقلاب اصل جنگ را محکوم و بعد راجع به جنگ روسیه و اوکراین موضع می‌گیرند

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: اگر می‌بینید که رهبر معظم انقلاب اصل جنگ را محکوم می‌کنند و بعد راجع به جنگ روسیه و اوکراین موضع می‌گیرند از همین باب است و این نشان‌دهنده این است که رهبر عزیزمان کاملاً میدان را در رصد دارد و می‌بینند که اگر روسیه ابتکار به خرج نمی‌داد و اقدام نمی‌کرد بالاخره ناتو به تعبیر حضرت آقا این موجود خطرناک، شرور و توسعه‌طلب، خودش را بعد از ملحق کردن ارمنستان و آذربایجان به ناتو به مرزهای ایران می‌رساند؛ پس توجه داشته باشید که اگر از ابتکار عمل روسیه دفاع می‌شود و از اصل جنگ برائت جسته می‌شود همه از باب امربه‌معروف و نهی از منکر است.

تمام تلاش‌های استکبار علیه ایران محکوم‌به شکست است

وی با تأکید بر اینکه به فضل الهی تمام تلاش‌هایی که آمریکائی‌ها و صهیونیست‌های پلید علیه ایران انجام می‌دهند و داده‌اند محکوم‌به شکست است، گفت: شنیدید که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم می‌گفت فشارهای حداکثری علیه ایران با شکست مواجه شده است؛ و آمریکا در این چند وقت با سفرهایی هم که رئیس‌جمهور آمریکا به کشورهای منطقه داشت نتوانست کشورها را علیه ایران متحد کند و شکست خورد لذا وعده الهی حق است و ما به‌زودی شاهد فروپاشی کامل نظام سلطه در عالم خواهیم بود.

محور اصلی قیام حسینی علیه‌السلام احیا و اقامه امربه‌معروف و نهی از منکر است

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری با تأکید بر اینکه از شور حسینی و حضور افراد مختلف در جلسات استفاده کنید و معرفت دینی و اسلامی را بالا ببرید، گفت: فقط بیانات امام حسین علیه‌السلام درباره امربه‌معروف و نهی از منکر را از مدینه تا مکه و سپس تا روز عاشورا دنبال کنید تا متوجه شوید که محور اصلی قیام حسینی علیه‌السلام احیا و اقامه این دو فریضه بوده است.

امروز شعار علیه آمریکا یک معروف است

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه خاطرنشان ساخت: حضرت در کنار قبر جد بزرگوارش هنگام وداع با رسول خدا به خدا عرض می‌کند: «اللَّهمَّ إنَّ هذا قبرُ نبیِّک مُحمَّدٍ وأنا ابنُ بنتِ نَبیِّکَ، وَ قد حضَرنی مِنَ الأمرِ ما قَد عَلِمتَ، اللَّهمَ إنِّی أُحِبُ المَعروفَ، وأُنکِرُ المنکَر». خدایا این قبر پیامبر تو محمد است و من پسر دختر پیامبرت هستم… من دوستدار معروف و دشمن منکر هستم لذا از همان اول حضرت بحث را برده سمت امربه‌معروف و نهی از منکر.

وی در ادامه افزود: اگر ما امروز با دشمنان اسلام و انقلاب در حال مبارزه هستیم و استکبارستیزی را کوتاه نمی‌آییم همه از باب امربه‌معروف و نهی از منکر است و امروز شعار علیه آمریکا خودش یک معروف است.

خطبه امام حسین علیه‌السلام در سرزمین مِنی

امام‌جمعه کرج گفت: من فقط به روایتی در این زمینه از کتاب شریف تحف العقول اکتفا می‌کنم. امام حسین علیه‌السلام صحابه پیغمبر را در سرزمین مِنی جمع کرد و خطبه خواند و از اوضاع جاری، اظهار ناخشنودی کرد و در پایان خطبه فرمود: «اللَّهُمَّ إِنَّکَ تَعْلَمُ أَنَّهُ لَمْ یَکُنْ مَا کَانَ مِنَّا تَنَافُساً فِی سُلْطَانٍ» خدایا تو خود نیک آگاهی که تلاشمان برای رقابت در حکومت و قدرت نیست، «وَ لَا الْتِمَاساً مِنْ فُضُولِ الْحُطَامِ» همان‌گونه که به هدف دستیابی به امکانات دنیوی و ثروت نمی‌باشد، «وَ لَکِنْ لِنُرِیَ الْمَعَالِمَ مِنْ دِینِکَ» بلکه می‌خواهیم اصول و ارزش‌های دینت را نشان دهیم، «وَ نُظْهِرَ الْإِصْلَاحَ فِی بِلَادِکَ» و به همگان ارائه کنیم، در مملکت تو اصلاح، پدیدآوریم، «وَ یَأْمَنَ الْمَظْلُومُونَ مِنْ عِبَادِکَ وَ یُعْمَلَ بِفَرَائِضِکَ وَ سُنَنِکَ وَ أَحْکَامِک» تابندگانت امنیت پیدا کنند و به احکام و قوانین تو عمل گردد.

برای ریاست‌طلبی و ماندن در مسندها واقعه کربلا تحریف کردند

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه این مسیر حرکت امام حسین بوده حالا ببینید در همین سال‌های اخیر چه دروغ‌ها و تحریف‌ها که به این واقعه برای ریاست‌طلبی و ماندن در مسندها نبستند. گفت: از بعد واقعه کربلا تا امروز همه سلاطین و قدرت‌های کاذب تلاش کرده‌اند تا نورافکن کربلا را خاموش کنند و این سرمایه عظیم شیعه را از او بگیرند، اما نتوانسته‌اند و نخواهند توانست.

تبلیغات مستکبرین علیه اربعین امام حسین

وی بابیان اینکه امروز می‌بینید که مستکبرین با استفاده از تبلیغات علیه اربعین امام حسین، چگونه رفتار می‌کنند و نتیجه عکس می‌گیرند، گفت: حالا امسال هم راه‌ها ان‌شاءالله باز می‌شود و مردم بهتر شرکت می‌کنند؛ یکی دو سالی ضعیف بود امسال جبران خواهد شد ان‌شاءالله.

از جنبه‌های تربیتی عاشورا غافل نباشید

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه از جنبه‌های تربیتی عاشورا هم غافل نباشید، گفت: به‌خصوص درباره نوجوانان و جوانان، خانواده‌ها از این ظرفیت استفاده کنند؛ همه کربلا رمز و راز است و پیام دارد از این پیام‌ها برای بهتر شدن زندگی فردی و اجتماعی استفاده کنید.

اهل هیئت باید مثل حسین علیه‌السلام عاشق نماز باشند

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه اهل هیئت باید مثل حسین علیه‌السلام عاشق نماز باشند، گفت: شب عاشورا مشغول نماز و مناجات بودند، هم حضرت و هم اصحابش. ظهر عاشورا هم نماز را تعطیل نکرد، حضرت نماز خوف خواند. افرادی هم که دور حسین علیه‌السلام بودند همه این‌طور بودند. باوفا بودند و آن صفوف را تشکیل دادند.

رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای امامان جمعه و متصدیان برگزاری نماز جمعه

وی در بخش دیگری بیان داشت: سخنان آقا و تأکیداتی که برای ائمه جمعه کشور داشتند را ملاحظه فرمودید. پر رهنمود بود هم برای امامان جمعه هم متصدیان برگزاری و هم مردم که امیدوارم بتوانیم مجموعه منویات ایشان را در باب نماز جمعه و ستادهای نماز جمعه عملیاتی کنیم. در آینده به این موارد خواهم پرداخت.

همه باید تابع قانون باشیم

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در بخش دیگری با اشاره به نکته استانی، تصریح کرد: در مسائل جاری به‌جای اینکه هیجان ایجاد شود و شلوغ‌کاری شود و اعصاب مردم خورد شود و شایعه درست شود و بعد شایعه‌ها پراکنده شود، به نظر می‌رسد که در مسائل، همه باید تابع قانون باشیم و از مسیر قانونی خارج نشویم که این به صلاح کشور و مملکت و منطقه است.

مواظب باشید که مرتع شیطان نشوید

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: از همه مهم‌تر هم این است که عرض کردم و هنوز هم عرض می‌کنم که مواظب باشید که مرتع شیطان نشوید. دعایی دارد امام سجاد علیه‌السلام که می‌گوید: خدایا اگر بناست من زنده بمانم و این حیات من جوری باشد که چراگاه شیطان باشد از همین‌الان جانم را بگیر. این دعای امام سجاد است. اجازه ندهیم که مرتع شیطان بشویم. یک‌وقت انسان غیرعمدی و بدون تعمد خطایی می‌کند و لغزشی می‌کند، بلافاصله توبه می‌کند و برمی‌گردد؛ اما بعضی‌ها طراحی می‌کنند، نقشه می‌کشند، توطئه می‌کنند؛ این شده است مرتع شیطان.

مواظب باشیم که اجازه ندهیم شیطان ما را به بازی بگیرد

وی در خاتمه بابیان اینکه باید مواظب باشیم که اجازه ندهیم شیطان ما را به بازی بگیرد، افزود: یکی از بازی‌ها شیطان این است که شمارا بلندگوی خودش می‌کند؛ مسئول دروغ‌پراکنی و شایع پراکنی شیطان می‌شوید ولی خودتان نمی‌دانید؛ مواظب باشید تا چیزی را نمی‌دانید و یقین نکردید و اطمینان ندارید نگویید؛ این‌که می‌گوید شنیدم…، می‌گویند…، این‌طور گفتند…، به نظر می‌رسد این‌طور باشد…، همه این‌ها مقدماتی است برای بازی کردن شیطان با گوینده؛ مواظب باشیم که خودمان را در اختیار شیطان قرار ندهیم. قیامت به‌شدت به ما نزدیک و حساب‌وکتاب حتمی است.

404 نمایش

نظر دادن