cache/resized/f46a08f1f9d97e511d4c58995ce7512e.jpg

فرار جسورانه زن گروگان از صندوق عقب خودروی لوکس

cache/resized/661ca6db0ba8e3f97310be511b713159.jpg

دستگیری ۲۳ دختر و پسر در پارتی شبانه کهک قم

cache/resized/8c2eec3229a8ad5b0c8949b06a78b312.jpg

ساپینتو احضار شد

cache/resized/d0bebb618e820d9b9efd621fd5686d46.jpg

سوتی عجیب اسپانیایی‌ها به سود فرهاد/ بنزما در تور مجیدی افتاد!

cache/resized/e799bee279be990231762195fb3b1c9a.jpg

جزئیات فروش گوشت خوک در تهران توسط شکارچیان آملی!

تاریخ انتشار: شنبه, 30 ارديبهشت 1402 ساعت 07:31

آیت‌الله حسینی همدانی: آینده کشور در اختیار دختران است / دشمنان تلاش می‌کنند با خراب کردن نقش‌های دختران آینده کشور را از بین ببرند / دستگاه‌های فرهنگی باید برنامه‌های خاص و ویژه برای دختران داشته باشند / ما نسبت به کودکان هم بی‌توجه هستیم

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه آینده کشور در اختیار دختران است، تصریح کرد: چون همسر و مادر خواهند بود و نقش‌های اجتماعی خواهند داشت؛ لذا هم مسئولین باید مواظبت ویژه داشته باشند هم خود دختران باید برای صیانت خودشان برنامه داشته باشند. صداوسیما و رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی باید برنامه‌های خاص و ویژه برای دختران داشته باشند.

نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و نهم اردیبهشت‌ماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه اقامه شد.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و نهم اردیبهشت‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج بابیان اینکه اولین روز ماه ذی‌قعده در سال ۱۷۳ قمری زادروز کریمه اهل‌بیت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها است، گفت: سراسر زندگی این بانو در کنار امامت و ولایت سپری‌شده و از او فرد نمونه یک جامعه اسلامی درست کرده است؛ که نه‌تنها برای بانوان بلکه برای مردان هم می‌شود در مسائل مختلف به این بانوی مکرمه مراجعه کرد.

یکی از شئونات مقام ولایت الهی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها شفاعت کبرای اوست

وی در ادامه بابیان اینکه یکی از شئونات مقام ولایت الهی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها شفاعت کبرای اوست؛ یعنی می‌تواند درصحنه قیامت همه شیعیان را باجمعهم شفاعت کند، گفت: از امام صادق علیه‌السلام دارد قبل از اینکه این بانو متولد شود این بشارت داده شد که «تُدْخَلُ بِشَفَاعَتِهَا شِیعَتِی الْجَنَّهَ بِأَجْمَعِهِمْ» با شفاعت حضرت فاطمه معصومه تمام شیعیان می‌توانند وارد بهشت شود که به این شفاعت کامل می‌گویند.

هرکسی برای تحقق تمدن نوین اسلامی مبارزه کند، شیعه امام صادق علیه‌السلام است

امام‌جمعه کرج با طرح این پرسش که چه کسی شیعه امام صادق است که بخواهد از این شفاعت بهره‌مند و وارد بهشت شود؟، پاسخ داد: در هر جای دنیا هرکسی مثل امام صادق علیه‌السلام برای تحقق حاکمیت الله و تحقق تمدن نوین اسلامی و اجرای احکام الهی مبارزه کند، نصرت خدا به او می‌رسد و از پاداش الهی محروم نمی‌شود و او شیعه امام صادق است.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه در زیارت‌نامه مأثوره حضرت معصومه این اشاره‌شده که «یَا فَاطِمَهُ اشْفَعِی‏ لِی فِی الْجَنَّهِ‏» تو ما را در بهشت شفاعت کن، گفت: کلمه «فِی» در این عبارت معانی مختلفی می‌تواند داشته باشد. اگر به معنای تعلیل بگیریم معنای جمله این می‌شود که من را برای رفتن به بهشت شفاعت کن. در صحنه قیامت من نیاز به شفاعت شما دارم شفیع من شوید که من وارد بهشت شوم؛ اما اگر این «فِی» را به معنای ظرفی آن بگیریم معنا این می‌شود که در بهشت ما را شفاعت کن. چون بهشت دارای درجاتی است و در بهشت هم شفاعت شامل حال افراد می‌شود؛ یعنی شما شفاعت کنید که ما در بهشت به مقامات عالی برسیم یعنی رفیع الدرجات که شفاعت ایشان انسان را به آنجا می‌رساند.

دختران امانات الهی در دست ما هستند

وی با اشاره به نام‌گذاری روز ولادت این بانوی بزرگوار به‌روز تکریم از دختران، گفت: هیچ فرهنگی و هیچ نحله بشری در طول تاریخ به دختران آن‌قدر اهمیت نداد که اسلام اهمیت داد و ارزش قائل شد. دختران امانات الهی در دست ما هستند. رسول خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم فرمودند: «بهترین فرزندان شما دختران شما هستند».

دشمنان تلاش می‌کنند با خراب کردن نقش‌های دختران آینده کشور را از بین ببرند

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در ادامه تصریح کرد: به خاطر نقش‌های مهمی که دختران در طول زندگی‌شان دارند که دختر، خواهر، همسر و مادر هستند و بلکه بعدازآن و همراه آن نقش‌های اجتماعی هم دارند، دشمنان نسبت به آن‌ها طمع دارند؛ لذا با تبلیغات و رواج ابتذال و ولنگاری و بی‌عفتی تلاش می‌کنند همه نقش‌های دختران را خراب کند تا آینده کشور را از بین ببرند.

آینده کشور در اختیار دختران است / دستگاه‌های فرهنگی باید برنامه‌های خاص و ویژه برای دختران داشته باشند

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه آینده کشور در اختیار دختران است، تصریح کرد: چون همسر و مادر خواهند بود و نقش‌های اجتماعی خواهند داشت؛ لذا هم مسئولین باید مواظبت ویژه داشته باشند هم خود دختران باید برای صیانت خودشان برنامه داشته باشند. صداوسیما و رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی باید برنامه‌های خاص و ویژه برای دختران داشته باشند.

تربیت یعنی انسان‌پروری

وی با تأکید بر اینکه تمام آینده کشور در دست دختران است و دشمنان برای آن‌ها نقشه و توطئه دارند، عنوان کرد: مهم‌ترین نقش هم البته ابتدائاً خانواده‌ها دارند. تربیت یعنی انسان‌پروری. انسان یعنی خلیفه خدا یعنی یک موجود ابدی و این موجود ابدی که فرزند ما است در کنار انواع نیازهای مادی که دارند از خوراک و پوشاک و امثال این‌ها به معنویت و تربیت دینی و توحید باوری و معاد باوری هم نیاز دارند. این‌ها را ما باید در آن‌ها رشد بدهیم. همان‌طور که مواظبیم خوردوخوراکشان به هم نخورد و آسایش مادی آن‌ها به هم نخورد، نسبت به زندگی ابدی که دارند و انسان ابدی خواهند بود به آن‌هم باید توجه داشته باشیم. فرزندان ما چون بر اساس فطرت الهی آفریده شدند کرامت دارند پس باید به آن‌ها احترام گذاشت.

احترام فرزندان اثر بی‌نظیری در وجود آن‌ها خواهد گذاشت

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با تأکید بر اهمیت موضوع تربیت فرزند، بیان داشت: رسول خدا فرمودند: «فرزندان خودتان را تکریم و احترام کنید. آن‌ها را نیکو تربیت کنید». اول فرمودند تکریم کنید بعد فرمودند نیکو تربیت کنید. اول تکریم است بعد تربیت است. چون احترام فرزندان اثر بی‌نظیری در وجود آن‌ها خواهد گذاشت که در رفتار آینده آن‌ها نمایان خواهد شد.

هر طور با فرزندان رفتار کنید او در آینده همان خواهد شد

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه هر طور با فرزندان رفتار کنید او در آینده همان خواهد شد، عنوان کرد: چون باورش از خودش همان چیزی است که با او رفتار شده. ببینید با فرزندانتان چگونه رفتار می‌کنید. اگر فرزند خودتان را تحقیر کردید، اگر به او بی‌احترامی کردید، شخصیتش را ذلیل و حقیر و منفی بار آوردید؛ و اگر او را تکریم کردید و به او احترام گذاشتید، یک شخصیت مستقل و باعزت و قابل‌احترام خواهد داشت و رفتار او هم در آینده این‌طور خواهد بود.

ما نسبت به کودکان بی‌توجه هستیم

وی با تأکید بر اینکه بخش عمده تربیت از کودکی شروع می‌شود، گفت: ما نسبت به کودکان بی‌توجه هستیم. مثلاً رسول خدا صلی‌الله علیه و آله و سلم فرمودند: «سلام کردن بر کودکان را تا هنگام مرگ ترک نخواهم کرد تا این کار پس از من سنتی برای دیگران باشد». این سیره پیغمبر ما است. حالا ببینیم من و شما که خودمان را دنباله‌رو پیغمبر و پیغمبر را الگوی خودمان میدانیم در رفتارمان چگونه هستیم! به کودکان سلام کردن را چقدر توجه داریم؟! یا در روایت دیگری جابر بن عبدالله می‌گوید از امام باقر علیه‌السلام درباره کودکانی که در نماز جماعت حاضر می‌شوند پرسیدم. امام فرمودند: «آن‌ها را به‌صف آخر نفرستید بلکه بین آن‌ها به‌وسیله بزرگ‌ترها فاصله ایجاد کنید».

کودکان را در مساجد تکریم و احترام کنید

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه تصریح کرد: ببینید در همین مساجد ما گاهی بعضی از دوستان چگونه رفتار می‌کنند که بچه‌ای که به مسجد آمده می‌رود و دیگر برنمی‌گردد. می‌فرستند آن‌ها را عقب صف. این روش امام باقر است که می‌فرمایند نکند بچه‌ها را برانید و بفرستید انتهای مسجد؛ صدایشان کنید که بیایند کنار شما بایستند. هرکدام از شما یکی از بچه‌ها را کنار خودش نگه دارد. تکریم کنید. احترام بگذارید. عاقبتش را به خیر کنید. بعضی وقت‌ها با یک تشر بیخود بچه را عاقبت به شر می‌کنند بعضی‌ها. اعصاب نداری مسجد نیا! چطور می‌خواهید به خدا جواب بدهید؟! از مسجد می‌رود و دیگر برنمی‌گردد. باید به آن‌ها توجه داشت.

حتی در تنبیه هم باید حدودی را رعایت کرد

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه حتی در تنبیه هم باید حدودی را رعایت کرد، گفت: بعضی وقت‌ها بالاخره باید تغیری را نسبت به بچه‌ها داشت. در روایت دارد که: «روزی مردی در حضور پیغمبر خدا به سبب عملی که فرزندش انجام داده بود از او عیب‌جویی کرد. رسول خدا ناراحت شدند. فرمودند: فرزندت تیری از تیرهای تیردان تو است». این خیلی تعبیر قشنگی است؛ که بچه تو یکی از تیرهای تیردان است؛ کسانی که کمان داشتند جای تیر داشتند؛ یعنی فرزند تو ذخیره آینده تو است. تو با توهین به شخصیت او هم به خودت ضربه می‌زنی هم کسی را بی‌مقدار می‌کنی که در آینده به یاری تو خواهد آمد و پشتیبان تو خواهد بود. تو همه را از بین می‌بری. رعایت این امور انسان‌ها را کریم بار می‌آورد.

مواظب دختران خودمان باشیم / یکی از تربیت‌های مهم دختران این است که باید مادر نسل آینده باشند

وی بابیان اینکه فاطمه معصومه کریمه اهل‌بیت است، گفت: او در دامن اهل‌بیت، پدرش، برادرش بود و از برادرزاده‌اش بهره برد و کریمه شد. به ما هم دستور دادند که چگونه رفتار کنید تا در کنار ما افراد کریم شوند. مواظب دختران خودمان باشیم. یکی از تربیت‌های مهم دختران این است که باید مادر نسل آینده باشند. چه اقداماتی در این زمینه صورت می‌گیرد که او مادر بار بیاید؟

دختران اصلاً به فکر ازدواج نیستند و اگر هم باشند نمی‌خواهند مادر شوند

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز بابیان اینکه متأسفانه مسیر به سمتی هدایت‌شده که افراد اصلاً به فکر ازدواج نیستند و اگر هم باشند نمی‌خواهند مادر شوند، گفت: مشغول امور بی‌ارزش می‌شوند. نقش مادری که مهم‌ترین و زیباترین و حیاتی‌ترین نقش یک خانم هست را در نظرش کمرنگ و بی‌ارزش جلوه کردند تا به مطامع سیاسی خودشان برسند تا بتوانند بر جوامع سلطه پیدا کنند.

توطئه جمعیت در ایران

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به سی‌ام اردیبهشت روز ملی جمعیت، بیان داشت: در ۳۰ سال گذشته نرخ ناباروری کلی در جهان نزدیک به ۳۳ درصد بوده و در جهان اسلام نزدیک به ۴۱ درصد و در ایران بیش از ۷۰ درصد؛ این توطئه نیست؟ این نقشه شوم نیست؟ جمعیت این‌گونه کاهش پیداکرده.

تلاش برای افزایش نسل یکی از ضروری‌ترین فرائض مسئولان و آحاد مردم است

وی در ادامه به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به فعالان جمعیت اشاره کرد و گفت: حضرت آقا فرمودند: «با سلام به همه‌ی کسانی که دلسوزانه و عاقبت‌اندیشانه به فعالیت در حوزه‌ی جمعیت روی آورده‌اند، به چاره‌جوئی برای نجات کشور از آینده‌ی هولناک پیری جمعیت می‌پردازند، تأکید می‌کنم که تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی کشور و حمایت از خانواده، یکی از ضروری‌ترین فرائض مسئولان و آحاد مردم است. این فریضه درباره‌ی افراد و مراکز اثرگذار و فرهنگ‌ساز، تأکید بیشتر می‌یابد. این یک سیاست حیاتی برای آینده‌ی بلندمدت کشور عزیز ما است. کاوش‌های صادقانه‌ی علمی نشان داده است که این سیاست را می‌توان با پرهیز از همه‌ی آسیب‌های محتمل یا موهوم پیش برد و آینده‌ی کشور را از آن بهره‌مند ساخت. به دست‌اندرکاران این حسنه‌ی ماندگار توصیه می‌کنم که در کنار تدابیر قانونی و امثال آن، به فرهنگ‌سازی در فضای عمومی و نیز در نظام بهداشتی اهمیت دهند». این را ایشان به همه واجب کرده که باید دنبال کنیم.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز با اشاره به اول خرداد سالگشت شهادت شهید بروجردی، گفت: شهید بروجردی سردار اسلام که نماد مقاومت است زندگی‌اش را خواندید و شنیدید و فیلم غریب را هم قطعاً دیدید؛ فیلم قشنگی است که بخشی از زندگی و مجاهدت‌های او را نمایش داده است.

عملیات بیت‌المقدس مهم‌ترین استراتژی بود که تمامیت ارضی کشور را تأمین کرد

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه تصریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین حوادث تاریخ معاصر کشور ما دوران دفاع مقدس است که قدرت‌های بزرگ استکباری با تمام قوا در مقابل ملت ایران صف‌آرایی کردند. جنگی استثنایی را به وجود آوردند. عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر مهم‌ترین استراتژی بود که تمامیت ارضی کشور را تأمین کرد و جمهوری اسلامی را در موضعی کاملاً برتر قرار داد.

خرمشهر قصه مقاومت کسانی است که جسم خودشان را سنگر کردند تا کشور اسلامی آسیب نبیند

وی افزود: خرمشهر شهری در انتهایی‌ترین نقطه استان خوزستان محل تلاقی رودخانه‌های اروند و کارون در ناحیه‌ای باتلاقی و پست در دلتای رودخانه اروندرود با مساحتی تقریباً ۲۳ کیلومترمربع قرارگرفته. این شهر قصه مقاومت بیش از یک ماه کسانی است که جسم خودشان را سنگر کردند تا کشور اسلامی آسیب نبیند.

بانوان مقاوم خرمشهر حماسه‌های مقاومت خلق کردند

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه آن روزها کسانی که از خرمشهر دفاع می‌کردند در حقیقت از همه ایران دفاع می‌کردند، گفت: مسجد جامع شهر زیر آتش دشمن، مرکز برنامه‌ریزی برای مقاومت بود. بانوان مقاوم خرمشهر غیر از سلاح به دست گرفتن با امدادگری و پرستاری و پشتیبانی و تدارکات حماسه‌های مقاومت خلق کردند. این شهر پس از ۵۷۶ روز مقاومت که تحت اشغال بود در سوم خرداد سال ۶۱ آزاد شد و در حافظه تاریخی ملت ایران باقی ماند.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه افزود: شبهاتی را هم وارد کردند خناسان داخلی و خارجی که چرا جنگ ادامه پیدا کرد که باید در فرصتی کامل آن را با مقدماتی عرض کنم؛ اما بعضی از نکاتش این است که مثلاً درس توحید افعالی به ما داد؛ یعنی باور به اینکه هر چیزی در جهان اتفاق می‌افتد با نیرو و اراده خداست.

اوج توحید افعالی در بیانات امام خمینی (ره)

وی بابیان اینکه یکی از عالی‌ترین انواع رابطه یک انسان با عالم هستی و خدای عالم و اتفاقات همین ارتباطی است که انسان می‌تواند بگیرد، گفت: حضرت امام (ره) این هنر را داشت که مسائل اعتقادی و معرفتی را همگانی کند و به عموم آموزش دهد. فرمود: «فتح خرمشهر فتح خاک نیست؛ فتح ارزش‌های اسلامی است. خرمشهر شهر لاله‌های خونین است. خرمشهر را خدا آزاد کرد». رساند به توحید افعالی. اوج توحید افعالی در همین عبارت حضرت امام رضوان خدا بر او نشان داده می‌شود.

فتح خرمشهر نگاه دنیا را به ایران تغییر داد

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه قطعاً یوم‌الله فتح خرمشهر معجزه الهی و امداد غیبی بود که خدا با دست توانای رزمندگان اسلام رقم زد و نگاه دنیا را به ایران تغییر داد، گفت: حضرت آقا در همان زمان فرمودند: یک هیئت جهانی به ایران آمد و رئیس آن قریب به این مضمون به من گفت: «امروز در دنیا وضع شما با یک سال پیش از زمین تا آسمان تفاوت کرده است». به‌هیچ‌وجه با محاسبات امروزی و آن‌روزی جواب نمی‌داد که کسی بر خرمشهر پیروز شود اما پیروزی آمد.

فتح خرمشهر درسهای فراوان فرازمانی و فرامکانی دارد

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه خاطرنشان کرد: این پیروزی بزرگ که بیش از پنج هزار کیلومتر از خاک کشور را آزاد کرد؛ میدانید در حین عملیات یک‌مرتبه بین ۱۶ تا ۲۰ هزار نفر خودشان را تسلیم کردند؛ خیلی مهم است؛ درس‌های فراوان فرازمانی و فرامکانی دارد. نام عملیات: الی بیت‌المقدس و رمز عملیات: یا علی بن ابیطالب بود. در معارف مهدوی داریم که فتح بیت‌المقدس فتحی است که‌ در دوران حکومت جهانی ‌واقع می‌شود؛ پس فتح خرمشهر آغاز سلسله عملیات‌ الی بیت‌المقدس در جهان اسلام است؛ خوب دقت کنید چه میگویم. اینکه میگویم مسائل فرازمانی و فرامکانی داشته از همین باب است.

آزادی خرمشهر یک تهاجم و حرکت ضد صهیونیستی است

وی بابیان اینکه آزادی خرمشهر رویکردی کاملاً ضد صهیونیستی دارد، گفت: حرکت آزادی خرمشهر یک تهاجم ضد صهیونیستی و یک حرکت ضد صهیونیستی است. این همان است که آقا در چند روز گذشته برای کارگزاران حج فرمودند که نگاهتان به حج تمدنی باشد. نگاهتان به مسائلی که مربوط به کشور و آینده می‌شود تمدنی باشد. آن مسیر مسیری بود که آینده را می‌بیند و آن از بین رفتن رژیم صهیونیستی است. حرکاتی باید انجام بگیرد تا به آن نقطه برسد و به فضل پروردگار به آن لحظه نزدیک هستیم.

امروز احتیاج به فرماندهان جوانی مثل دوران دفاع مقدس و جوانان مؤمن انقلابی داریم

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه اذعان داشت: اینجا خطاب سیدنا القائد خطاب به جوانان را بهتر می‌شود فهمید که فرمودند: «جوان‌های عزیز! بچه‌های عزیز من! فردا مال شما است، آینده مالِ شما است؛ شما هستید که باید این تاریخ را با عزّتش محفوظ نگه‌دارید؛ شما هستید که این بارِ مسئولیت را بر دوش دارید؛ خرمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، بلکه‌ در یک میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است. البتّه ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد؛ به‌عکس، آبادانی به دنبال دارد، امّا سختی‌اش بیشتر است». از آینده گفتند و خرمشهر را وصل کردند به آینده. نگاه، نگاه تمدنی است؛ بنابراین امروز در گام دوم انقلاب و در این جنگ ترکیبی و پیچیده، احتیاج به فرماندهان جوانی مثل دوران دفاع مقدس و جوانان مؤمن انقلابی داریم که وارد عرصه کارزار اقتصاد و فرهنگ شوند، حماسه‌آفرینی کنند و خرمشهرهایی که در ابعاد مختلف وجود دارد را آزاد کنند.

دزفول سرزمین افتخارات است

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بیان داشت: جلوه دیگر پایداری را مردم قهرمان دزفول در برابر موشک‏باران عراق در طول جنگ تحمیلى، نشان دادند؛ و چهارم خرداد به نام روز ملى مقاومت و پایدارى و این شهر که عراقی‌ها به آن بلد الصواریخ یا شهر موشک‏ها می‌گفتند به‏عنوان پایتخت مقاومت ایران نام‌گذاری شد. جا دارد به عالم فرزانه و فرهیخته، بسیجى، مجاهد و اسوه صبر و فضیلت، نماینده حضرت امام و امام‌جمعه فقید دزفول، مرحوم آیت ‏ا… سید مجدالدین قاضى دزفولى اشاره‌کنم. خطبه را عربی و فارسی باهم می‌خواند. در طول مدت، دزفول را ترک نکرد و این پیرمرد نودساله خستگی‌ناپذیر نماز جمعه‌ را زیر موشک‌باران و بمب باران تعطیل نکرد. خودش و نماز جمعه‌ و شهرش با ۲۶۰۰ شهید، ۴۰۰۰ جانباز، ۴۵۲ آزاده و ۱۴۷ جاویدالاثر نماد مقاومت شدند. رهبر معظم انقلاب فرمودند: «اینجا دزفول سرزمین افتخارات است».

دشمنان سعی دارند ما را در دنیا منزوی کنند

وی با تأکید بر اینکه دشمنی و جنگ استکبار با ما در این نقطه تمام نشد و تا امروز هم به‌انحاءمختلف ادامه دارد، گفت: سعی دارند ما را در دنیا منزوی کنند و قدرت و اقتدار انقلاب و هویت اسلامی انقلابی ما را از بین ببرند، علی‌رغم میل آنان ایران در تمام عرصه‌های بین‌المللی حضور فعال، مقتدرانه و مؤثر دارد؛ و آنچه دشمنان ما را امروز نگران می‌کند همین حضور باعزت و اقتدار ایران در عرصه‌های مختلف است.

آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند

خطیب نماز جمعه کرج ادامه داد: نمونه اخیر آن کاری که نیروی دریایی راهبردی ارتش با گروه دریانوردی ۸۶ در سفر به دور دنیا به طول ۷۰ هزار کیلومتر در دریا انجام دادند و قدرتمندی ایران را با استفاده از تجهیزات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاملاً تولید داخل به رخ دنیا کشید و همگان را وادار به تحسین کرد و به آمریکائی که ناو را تحریم کرده بود با عبور از کانال پاناما و از وسط قاره آمریکا چنان سیلی زد که صدای آن در همه دنیا پیچید و نشان داد که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

دشمنان ما هرگز نخواهند توانست ما را از آیندهی روشنی که داریم ناامید کنند

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه دشمنان ما هرگز نخواهند توانست ما را از آینده‌ی روشنی که داریم ناامید کنند، گفت: آینده خودشان هم کاملاً روشن است. رژیم صهیونیستی ‌برای اینکه‌ خودش‌ را نجات دهد ترور و جنگ راه می‌اندازد اما نخواهد توانست دولت خودش را نگه دارد. اینجا عرض می‌کنم خواهید دید که این دولت هم به‌زودی ساقط خواهد شد؛ حضرت آقا هم در جمع حج گذاران و ارکان حج فرمودند: باید درباره صهیونیستی اعلام حضور کنید. در مکه باید اعلام حضور راجع به صهیونیست داشته باشید. ما که توفیق نداریم برویم اما نماز جمعه حج فقرا است؛ لذا در همین نماز جمعه اعلام حضورمان را با مرگ بر اسرائیل اعلام خواهیم کرد.

اهمیت اصلاح الگوی مصرف و بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف

وی در بخش دیگری بابیان اینکه اول خرداد روز بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف است، گفت: با توجه به شرایطی که در کشور به خاطر تحریم‌های ظالمانه و محدودیت منابع داریم قطعاً یکی از اصلی‌ترین ستون‌های دست‌یابی به اقتصاد سالم و پایدار در کشور، جهت تأمین‌ عدالت اجتماعی، اصلاح الگوی مصرف و بهره‌وری و بهینه‌سازی مصرف و عملیاتی کردن آن در تمامی ساختارها اعم از دولتی، غیردولتی و زندگی شخصی آحاد جامعه است؛ و این مهم، احتیاج به فرهنگ‌سازی و ارائه الگوهای صحیح مصرف دارد که باید اصحاب رسانه با دقت بیشتری به آن بپردازند.

دستگاه مسئول نسبت به عفاف و حجاب در استان ترک فعل دارد / اصناف و صنعت معدن نسبت به وظایف خودشان کوتاهی دارند/ استاندار محترم اگر اهتمام دارد واقعاً پیگیری کند

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در خاتمه بابیان اینکه نسبت به عفاف و حجاب در استان متأسفانه دستگاه مسئول ترک فعل دارد، گفت: هفته گذشته فرصتی کردم که در شهر گذر کنم و ببینم جاهای مختلف را و بررسی اجمالی‌ای صورت گرفت. اصناف و صنعت معدن نسبت به وظایف خودشان کوتاهی دارند و کارشان را درست انجام نمی‌دهند. باید استاندار محترم اگر اهتمام دارد واقعاً پیگیری کند و این مطلب را دنبال کند. با دادستان بزرگوارمان هم فعلاً در این زمینه کاری نداریم. این دو گروه باید این بخش‌ها را دنبال کنند تا نکات بعدی را عرض کنم.

164 نمایش

نظر دادن