cache/resized/f46a08f1f9d97e511d4c58995ce7512e.jpg

فرار جسورانه زن گروگان از صندوق عقب خودروی لوکس

cache/resized/661ca6db0ba8e3f97310be511b713159.jpg

دستگیری ۲۳ دختر و پسر در پارتی شبانه کهک قم

cache/resized/8c2eec3229a8ad5b0c8949b06a78b312.jpg

ساپینتو احضار شد

cache/resized/d0bebb618e820d9b9efd621fd5686d46.jpg

سوتی عجیب اسپانیایی‌ها به سود فرهاد/ بنزما در تور مجیدی افتاد!

cache/resized/e799bee279be990231762195fb3b1c9a.jpg

جزئیات فروش گوشت خوک در تهران توسط شکارچیان آملی!

تاریخ انتشار: جمعه, 22 ارديبهشت 1402 ساعت 23:30

آیت‌الله حسینی همدانی: پوشیده و عفیف بودن زن ایرانی در شاهنامه آمده است | دشمنان هم با اسلامیت مخالف هستند هم با ایرانیت | زنان تاریخى شاهنامه، چادر بر تن‌ داشتند | هنوز هم دستگاه‌های متولی ترک فعل زیاد دارند | اقدام قانونی خود را قاطع و عاجل انجام دهید

امام جمعه کرج با بیان اینکه جالب است که زنان تاریخى شاهنامه، چادر بر تن‌ داشتند، گفت: شیرین، بانوى ایرانی است که به عفاف و حجاب خود می‌بالد: «بگفت این و بگشاد چادر ز روى / همه روى ماه و همه مشک موى» یا تهمینه، همسر رستم، خودش را این‌گونه معرفی می‌کند: «یکی دخت شاه سمنگان منم / ز پشت هژبر و پلنگان منم/ ز پرده برون کس ندیده مرا / نه هرگز کس آواز شنیده مرا» که یعنی نه‌تنها صورت من را ندیده؛ صدای من را هم نشنیده. حالا چه می‌گویند این‌ها که در خیابان هستند؟! ایرانی هستند یا مسلمان هستند؟!

نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و دوم اردیبهشت‌ماه شهرستان کرج به امامت آیت‌الله حسینی همدانی، نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز و امام‌جمعه کرج در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه اقامه شد.

به گزارش آخرین نیوز به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه بیست و دوم اردیبهشت‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج با اشاره به ۲۵ شوال سالگشت شهادت رئیس مذهب، امام جعفر صادق علیه‌السلام، بیان داشت: روشی که امام علیه‌السلام در پیشبرد اهداف الهی اسلام و تربیت نفوس داشت، «تبیین» بود که توسط شبکه‌ای گسترده از شاگردان انجام می‌گرفت و در مسیر مبارزه با طاغوت از روش‌های مقاومت مثل مبارزه منفی یا کادر سازی، استفاده می‌کردند تا بتوانند شیعه را در همه حال حفظ کنند؛ پس امام صادق علیه‌السلام امام تبیین و مقاومت است.

مسئله احتکار به هر شکلی و برای هر جنسی به‌شدت نهی شده است

وی در ادامه با اشاره به روایتی از امام صادق علیه‌السلام در رابطه با یک هشدار اقتصادی، تصریح کرد: حضرت فرمودند: «مایه بیزارى و نارضایتی این است که خوراک احتکار شود و مردم در وضعیت کمبود ارزاق رها شوند»؛ مسئله احتکار به هر شکلی و برای هر جنسی بخصوص آنچه موردنیاز جامعه است به‌شدت نهی شده است.

محتکر ملعون است

امام جمعه کرج در ادامه با بیان اینکه رسول خدا فرمودند: «محتکر ملعون است»، گفت: بروید در قرآن بررسی کنید چه کسانی لعن شده‌اند؛ مشرک و کافر و منافق و امثال این‌ها مورد لعن هستند، قاتلان واقعه کربلا مورد لعن هستند؛ حالا عده‌ای خانه احتکار می‌کنند، عده‌ای ارزاق عمومی، عده‌ای ماشین.

احتکار در آیینه روایات

آیت الله حسینی همدانی در ادامه به بازخوانی برخی روایات در این رابطه پرداخت و گفت: در روایت دارد: «محتکران و آدمکشان در جهنم هم‌درجه‌اند». فرمودند:« کسى که در بازار ما دست به احتکار زند به‌منزله کسى است که کتاب خدا را انکار کند». رسول خدا فرمود: «هرکس یک‌شب گرانى را براى امّت من بخواهد، خداوند عملِ چهل سالش را تباه می‌سازد» و فرمود: «هر انبار کردنى که به مردم زیان برساند و قیمت‌ها را به ضرر ایشان گران کند، بی خیر است».

«احتکار» نظام اقتصادی جامعه را تخریب و مردم را ناامید میکند

وی در ادامه با تاکید بر اینکه علت این‌همه عقوبت هم روشن است چون نظام اقتصادی جامعه را تخریب و مردم را ناامید می‌کند، اظهار داشت: وظیفه حکومت هم با این گروه مشخص است و دستگاه‌های متولی بدون اغماض باید عمل کنند. نامه امیرالمؤمنین به مالک درباره بازار خواندنی است.

شیوه مبارزه با طاغوت و مقاومت در برابر استکبار و استعمار از امام صادق علیهالسلام منتقل شده است

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه شیوه مبارزه با طاغوت و مقاومت در برابر استکبار و استعمار و هم‌چنین تبیین حقائق دینی و حفظ ارزش‌های شیعی از امام صادق علیه‌السلام به علماء شیعه و بعد به مردم منتقل شده است، گفت: در همین دویست سال اخیر موارد فراوانی را شما در تاریخ دیده‌اید مثل لغو همیشگی قرارداد ننگین کاپیتولاسیون در ۲۳ اردیبهشت سال ۱۳۵۸٫

فتوای هوشمندانه و از روی بصیرت مرحوم میرزای شیرازی

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه ۲۴ اردیبهشت لغو امتیاز تنباکو در سال ۱۲۷۰ شمسی به فتوای هوشمندانه و از روی بصیرت یک عالم شیعی مرحوم میرزای شیرازی بزرگ اتفاق افتاد، گفت: حضرت آقا دراین‌باره فرمودند: «برخلاف بسیارى از حوادث صد و پنجاه سال اخیر، متأسفانه هنوز درباره حرکت میرزاى شیرازى کار درست و کاملى نشده است… عجیب این است که این حادثه براى مردم ما شناخته‌شده نیست».

همه قواى خارج و داخل نتوانستند در مقابل یک سطر فتوای میرزای شیرازی استقامت کنند

وی در ادامه با بیان اینکه من مقداری راجع به این موضوع در این نوبت صحبت کنم تا ببینید که خدمت علماء وارسته و خیانت عناصر وابسته چگونه بوده است، گفت: اول بیان حضرت امام (ره) که فرمودند: «قریب صدسال سابق، پیرمردى در یکى از دهات عراق، سامره، وقتى دید ایران در معرض فشار خارجى‌ها هست و آن قرارداد ننگین را در آن زمان بسته بودند، این پیرمرد که در کنج یک ده بود، یک سطر نوشت و همه قواى خارج و داخل نتوانستند در مقابل این یک سطر استقامت کنند. آن، مرحوم میرزاى بزرگ قدس سره بود که در سامره تنباکو را تحریم کرد، براى این‌که تقریباً ایران را به‌واسطه قرارداد تنباکو در اسارت گرفته بودند و ایشان یک سطر نوشت که «تنباکو حرام است». (در این موقع) حتى بستگان خود آن جائر و حرم‌سرای خود آن جائر هم به آن فتوا ترتیب اثر دادند و قلیان‌ها را شکستند و در بعضى جاها تنباکوهایى که قیمت زیاد داشت، (به) میدان آوردند و آتش زدند و آن قرارداد را شکست دادند و (آن) قرارداد لغو شد».

بیان مطلب وقتی تبدیل به قدرت می‌شود که افراد انجام دهند / کسانی که می‌توانستند عمل کنند و نکردند خیلی گرفتارند

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه عنوان کرد: یادمان باشد بزرگان دین، امام رضوان‌الله‌علیه، حضرت آقا، این‌ها وقتی نکته‌ای را می‌گویند این نکته بیان مطلب است؛ اما این بیان مطلب وقتی ارزشمند می‌شود، وقتی تبدیل به قدرت می‌شود و قدرت‌نمایی می‌کند که افراد انجام بدهند. میرزای شیرازی یک فتوا داد اما آن کی تبدیل به قدرت شد؟ وقتی در حرم‌سرای ناصرالدین‌شاه قلیان‌ها را شکستند. وقتی قلیان‌ها شکسته شد قدرت خودش را نشان داد لذا توجه داشته باشید بعضی وقت‌ها فرامینی که داده می‌شود و افراد توجه نمی‌کنند که مثلاً آقا گلایه می‌کند که از سال ۹۰ تا امروز از اقتصاد مقاومتی مطلب گفته‌ام و میگویم؛ اگر عمل می‌کردند این‌گونه نبود. کسانی که می‌توانستند عمل کنند و نکردند خیلی گرفتارند.

دین‌داری مردم همیشه موجب مقاومت و بعد ایجاد اقتدار بوده است

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه دین‌داری مردم همیشه موجب مقاومت و بعد ایجاد اقتدار بوده است، گفت: اگر مردم تدین لازم را نداشتند نمی‌توانستند در مقابل حملات سهمگین دشمنان در عرصه‌های مختلف مقاومت کنند. ریشه این مقاومت هم مکتب اهل‌بیت و روش امام صادق علیه‌السلام بوده که روحانیت اصیل بااقتدار تا امروز دنبال کرده است.

روحانیت را تخریب و تضعیف می‌کنند چراکه او جلودار و حرکت آفرین است

وی در ادامه با بیان اینکه حالا روحانیت را تخریب و تضعیف می‌کنند، گفت:  برای این‌که می‌دانند او است که جلودار است. اوست که در عرصه‌های مختلف موردنیاز کشور در خط مقدم بوده. تا امروز این‌گونه بوده. یک‌وقت اینجا عرض کردم آن روزی که شد روز دوهزارم جنگ، دو هزار طلبه شهید شده بودند؛ یعنی روزی یک شهید از طلاب که نسبتش به نسبت تمام اقشار فاصله زیادی است؛ باید او را تخریب کنند چون او جلودار و حرکت آفرین است و افراد را به میدان می‌آورد.

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه به بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این رابطه پرداخت و گفت:آقا فرمودند: «قضیّه‌ى تنباکو که یک حرکت عظیم مردمى در کشور بود، عنصر دینى داشت، مرجع تقلید حکم کرد، مردم بر طبق حکم او به خاطر ایمان دینى عمل کردند و یک خیانت بزرگ را که براى سال‌هاى متمادى پدر این ملّت را درمى‌آورد، از سر این ملّت دور کردند».

بررسی روند تاریخی و تحلیل قیام تنباکو

آیت الله حسینی همدانی در ادامه به بررسی روند تاریخی و تحلیل قیام تنباکو پرداخت و گفت: ناصرالدین‌شاه در سفر سومش به اروپا چون خیلی ولخرجى و عیاشى‌ کرد پول‌هایش تمام شد لذا ناچار شد در مقابل دریافت ۲۵ هزار لیره، امتیاز کشت و فروش توتون و تنباکوی ایران را منحصراً به یکى از نزدیکان نخست‌وزیر انگلیس به نام ماژور تالبوت و کمپانى رژى واگذار کرد که با همین قراردادهای انحصاری، انگلستان، هندوستان را مستعمره خودش کرده بود و می‌خواست همین بلا را به خاطر بی‌عرضه بودن شاه و رشوه‌خواری اطرافیان شاه سر ایران درآورد. مردم به رهبری علماء مخالفت‌هایی در شیراز، تبریز، اصفهان و در تهران انجام دادند که سرکوب شدند و عده‌اى از علما را هم تبعید کردند و شاه به تلگراف میرزاى شیرازى که مرجعیت با این قرارداد مخالف است اعتناء نکرد. اینجا بود که میرزاى شیرازى فتواى تاریخى خود را صادر کرد: «الیوم استعمال توتون و تنباکو باىّ نحو کان در حکم محاربه با امام‌ زمان عجل‌الله‌فرجه‌الشریف است».

حکم میرزای شیرازی مثل یک انقلاب عمل و در همه جانها نفوذ کرد

وی با بیان اینکه در پی این فتوای میرزای شیرازی در سراسر کشور مردم توتون و تنباکو را ترک کردند و حتی یهودى‌ها و مسیحی‌ها هم تبعیت کردند، گفت: رهبر مسلمانان قفقاز در روسیه نیز اعلام کرد که مسلمانان آن کشور از استعمال دخانیات خوددارى کنند و دولت روسیه در مناطق مسلمان‌نشین استعمال تنباکو و توتون را در قهوه‌خانه و سایر مجامع عمومى ممنوع اعلام کرد. حکم میرزا مثل یک انقلاب عمل کرد و در همه جان‌ها نفوذ کرد و شاه بی‌کفایت و مستبد را مجبور به قبول شکست کرد و قرارداد استعمارى در ۲۵ اردیبهشت ۱۲۷۰ شمسی لغو شد. این نتیجه بصیرت، تبیین و مقاومت است که از امام صادق یاد می‌گیریم.

بازگشت سوریه به اتحادیه عرب فریاد بلندِ شکست طرحهای آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه است

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در بخش دیگری به خط مقاومت در منطقه اشاره کرد و گفت: بالاخره بعد از ۱۲ سال اتحادیه عرب تغییر موضع داد و توافق کردند که سوریه به جمع آنان برگردد. خب پیام این بازگشت چیست؟ بازگشت سوریه به اتحادیه فریاد بلندِ شکست طرح‌های آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه است. آمدند همه را با خودشان بر علیه مقاومت یکی کردند و بزرگ‌ترین ائتلاف را در پروژه سقوط اسد فراهم کردند مبلغ ۷۰۰۰ هزار میلیارد دلار هم هزینه کردند؛ اما گزینه همکاری با سوریه پیروز شد؛ و این پیروزیِ محور مقاومت و نشانه نفوذ منطقه‌ای ایران است. این یعنی شکست یعنی خفت و این مسیر تا اضمحلال کامل و خروج کامل استکبار و ایادی‌اش از منطقه ادامه خواهد داشت.

رژیم پلید وقتی خطر نابودی را بیشتر حس میکند، اقدام به ترور میکند

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه آمریکا در روند صلح در یمن دخالت می‌کند و بیشترین استفاده را از جنگ اوکراین می‌برد؛ اما سودی برایش نخواهد داشت، گفت: رژیم پلید هم وقتی خیلی مأیوس می‌شود و خطر نابودی را بیشتر حس می‌کنند اقدام به ترور می‌کنند. سه فرمانده جهاد اسلامی را همراه خانواده‌هایشان رژیم پلید آدم کش و کودک کش صهیونیستی با همکاری و هماهنگی آمریکا و بعضی از اعراب به شهادت رساند. جهاد اسلامی باصلابت در میدان ایستاده و البته دیگران هم باید کمک کنند که دشمن احساس تفرقه نکند و حتماً ایران پشتیبانی‌های لازم را خواهد داشت.

مقاومت باید از هر اشتباه رژیم صهیونیستی استفاده کند

وی در ادامه خاطرنشان ساخت:  مقاومت باید از هر اشتباه رژیم صهیونیستی استفاده کند، امروز بهترین فرصت است تا حماس و حزب‌الله لبنان و حشد الشعبی عراق و انصار الله یمن با هماهنگی و همکاری هم، هم‌زمان با موشک و پهپاد روز و شب رژیم غاصب را سیاه کنند و نابودی او را جلو بیندازند.

فردوسی با شاهنامه توانست زبان فارسی را از نفوذ واژه‌های بیگانه حفظ کند

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری با اشاره به اینکه ۲۵ اردیبهشت روز پاسداشت زبان فارسی است، گفت: تا از زبان فارسی می‌گوییم نام فردوسی و شاهنامه به ذهن می‌آید چراکه او توانست با شاهنامه، زبان فارسی را از نفوذ واژه‌های بیگانه حفظ کند.

اگر تمدنی در پاسداری از مرزهای فرهنگی‌اش بی‌تفاوت باشد، به‌آرامی در فرهنگ‌های بیگانه هضم می شود

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه ۲۷ اردیبهشت روز ملی ارتباطات و روابط عمومی است، گفت: ما در عصر ارتباطات قرار داریم و تبادل فکر و اندیشه و فرهنگ، گسترش کمی و کیفی پیدا کرده و فرهنگ‌ها را باهم درآمیخته و بر هویت‌های ملی و بومی تأثیر گذاشته است. اگر تمدنی در پاسداری از مرزهای فرهنگی‌اش بی‌تفاوت باشد، به‌آرامی وقتی متوجه می‌شود که در فرهنگ‌های بیگانه هضم شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: دوستان را ارجاع می‌دهم به ماجرای تاریخی «انقلاب حروف» که حتماً دنبال کنید و ببینید چه بلائی سر ترکیه درآورد؛ و بعد ببینید آیا نگرانی دلسوزان بخصوص رهبر معظم انقلاب دراین‌باره چقدر مهم و اساسی است که می‌فرمایند: «من راجع به زبان فارسی حقیقتاً نگرانم زیرا در جریان عمومی، زبان فارسی در حال فرسایش است… ما باید حرمت زبان را حفظ کنیم و اجازه نداریم با بی‌مبالاتی آن را به دست فلان ترانه‌سرای بی‌هنر بدهیم که الفاظ را خراب کند و بعد نیز با پول بیت‌المال در صداوسیما و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی پخش شود» لذا ببینید چه نکته دقیقی را می‌گوید. این دستور است؛ موعظه که نیست. رهبر معظم انقلاب دارد بیان می‌کند؛ و بعد ببینید انگار هر کسی از آن جلو رد می‌شود به او می‌گویند اول باید بخوانی بعد بروی؛ بعد با کلمات سخیف و بی‌معنا.

در آموزش‌وپرورش بر یادگیری زبان انگلیسی اصرار نشود

امام جمعه کرج در ادامه یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در یک جلسه‌ای راجع به زبان انگلیسی انتقاد داشتند که در آموزش‌وپرورش به زبان‌های دیگری که در دنیا مرسوم و زبان علم است هم پرداخته شود و بر انگلیسی اصرار نشود؛ زبان دیگر یاد بگیرند دانش آموزان؛ اما چه لزومی دارد حتماً انگلیسی یاد بگیرند؟! فرانسه یاد بگیرند؛ آلمانی یاد بگیرند؛ آن‌ها هم زبان علم است و فرموده بودند: «باید کاری کرد که پنجاه سال بعد، افراد ناچار باشند برای فهمیدن دستاوردهای علمی جدید زبان فارسی یاد بگیرند». بیانات ایشان باید همه را بخصوص متولیان امر آموزش را به خود بیاورد که اقدام عاجلی داشته باشند.

پوشیده و عفیف بودن زن ایرانی در شاهنامه آمده است / دشمنان هم با اسلامیت مخالف هستند هم با ایرانیت

آیت الله حسینی همدانی در بخش دیگری عنوان کرد: حالا از باب این‌که روز فردوسی را در پیش داریم و از مباحث مطرح در جامعه بحث عفاف و حجاب است برای آن کسانی که بانوان ایرانی را بدون عفاف و حجاب معرفی می‌کنند و می‌گویند حجاب و چادر ربطی به ایران ندارد به ابیاتی که درباره پوشیده و عفیف بودن زن ایرانی در شاهنامه آمده توجه می‌دهم که آمده است:« همه دخت توران پوشیده روى / همه سرو بالا همه مشک ‌بوی» یا دارد: «منیژه منم دخت افراسیاب / برهنه ندیده تنم آفتاب» که دارد از عفت می‌گوید. عفت و حجاب، منش ایرانی بوده؛ حالا اسلام هم آمد تأکید کرد و بیشتر شد؛ اما این‌ها، هم با اسلامیت مخالف هستند هم با ایرانیت؛ کسانی که ترویج می‌کنند. عرض کردم که ریشه‌های بهایی دارد ریشه‌هایش صهیونیستی است.

زنان تاریخى شاهنامه، چادر بر تن‌ داشتند

وی با بیان اینکه جالب است که زنان تاریخى شاهنامه، چادر بر تن‌ داشتند، گفت: شیرین، بانوى ایرانی است که به عفاف و حجاب خود می‌بالد: «بگفت این و بگشاد چادر ز روى / همه روى ماه و همه مشک موى» یا تهمینه، همسر رستم، خودش را این‌گونه معرفی می‌کند: «یکی دخت شاه سمنگان منم / ز پشت هژبر و پلنگان منم/ ز پرده برون کس ندیده مرا / نه هرگز کس آواز شنیده مرا» که یعنی نه‌تنها صورت من را ندیده؛ صدای من را هم نشنیده. حالا چه می‌گویند این‌ها که در خیابان هستند؟! ایرانی هستند یا مسلمان هستند؟!

هنوز هم دستگاههای متولی ترک فعل زیاد دارند

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه با بیان اینکه این‌ها نکاتی است که اهمیت دارد و باید برای بعضی تکرار کرد که بفهمند در زمین دشمن بازی می‌کنند، گفت:  طبق گزارشی که گرفتم هنوز هم دستگاه‌های متولی ترک فعل زیاد دارند و بعضی متعمداً کار خودشان را درست انجام نمی‌دهند که بعضی کلیپ‌هایش می‌آید بیرون و می‌بینید. جای تأسف دارد.

فرصتها را از دست ندهید / اقدام قانونی خود را قاطع و عاجل انجام دهید

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه در استان خودمان بنده از استاندار محترم و اصناف و دستگاه قضا انتظار بیشتری داریم، گفت: هنوز ما و مردم و متدینین صبوری داریم تا ببینیم دستگاه‌ها چه مقدار وظائف و تکالیف خود را عمل می‌کنند. برای بار چندم است عرض می‌کنم فرصت‌ها را از دست ندهید و اقدام قانونی خود را قاطع و عاجل انجام دهید. دستورات قانونی که به شما داده‌شده بنده مطلع هستم و کم‌کاری‌ها را دارم می‌بینم. به هر جهت فرصت را از دست ندهید.

حواستان به حافظه تاریخی خودتان باشد

وی در خاتمه به انتخابات پایان سال اشاره کرد و گفت: چون افراد شروع کردند راجع به انتخابات حرکاتی را دارند انجام می‌دهند. بنده هم باید آرام‌آرام شما را متوجه نکات کنم. حواستان به حافظه تاریخی خودتان باشد. بعضی از آن‌ها با رندی تمام سوءاستفاده می‌کنند و شروع کردند الان با گروه‌های مختلف و افراد مختلف حرف زدن و رایزنی کردن. خوب افراد را شناسایی کنید و بشناسید و سابقه آن‌ها را و لاحقه آن‌ها را و کارکرد آن‌ها را ببینید که به‌موقع عرض خواهم کرد.

336 نمایش

نظر دادن