تاریخ انتشار: دوشنبه, 14 آذر 1401 ساعت 01:41

جراحی امنیتی ایران علیه موساد؛ از تهران تا اربیل

در طول ماه‌های گذشته ایران درگیر نا‌آرامی‌های دنباله داری بوده است.

اگر از این ناآرامی‌ها و اهداف پشت پرده ی آن و پیامدهایش بگذریم، می‌توان فهمید که ظاهرا به بهانه‌ی این نا‌آرامی‌ها، از خدا خواسته یک جنگ پنهان از سوی سرویس اطلاعاتی علیه برخی اهداف خاص، به صورت بی سر و صدا در جریان است.

جنگی که دامنه‌ی آن به ماه‌ها قبل تر باز می‌گردد.

از چند ماه قبل از ماجری مرحوم مهسا امینی درگیری بین سرویس‌های اطلاعاتی محور مقاومت و موساد و سیا به گونه‌ای بالا می‌گیرد که برخی از شکل گیری "نبرد سایه ها" در خاورمیانه سخن می‌گویند.

نبردی که به حذف و اخراج چند عضو لبنانی الاصل سازمان سیا و تغییراتی اساسی در ساختار موساد و رخددادهایی در این سوی میدان منجر می‌شود.

در تداوم این درگیری‌ها ضمن برخورد سرویس‌های اطلاعاتی مقاومت و "سیا و موساد" که دامنه ی بخشی از آن به کشورهای ثالث و حتی فرا منطقه‌ای (از جمله سوئیس) می‌رسد، درگیری هایی اتفاق افتاده که نشان می‌دهد یک نقشه ی راه کاملا هدفمند برای زدن سر پنجه های موساد، کوتاه کردن دست‌های این سرویس اطلاعاتی و وادار کردنش به بازی در فلسطین اشغالی و محدود شدن به آن در جریان است.

سه مورد را می‌توان برای اثبات این ادعا و مشتی نمونه خروار مثال زد؛

یک مورد از اخباری که این روزها مشابه آن بسیار شنیده می‌شود این است: برخورد با عوامل گروه تروریستی تجزیه طلب که در خاک اقلیم کردستان آموزش دیده‌اند و توسط موساد انتخاب شده‌اند تا علیه مراکز حساس در اصفهان عملیات کنند.

خبر دیگری که مشابه‌ش زیاد شنیده می‌شود این است: برخورد با شبکه‌ی اراذلی که در ایران برای موساد کار می کردند و ...

 و خبر سوم که بسیار مشابه‌ش رسانه ای می‌شود: بازداشت برخی عناصر صهیونیست در فلسطین اشغالی به اتهام همکاری با ایران ... است

از دو خبر اول و اخبار مشابهی از جنس آن دو، که در رسانه‌ها منتشر می‌شود می‌توان دریافت که سرویس‌های اطلاعاتی ایران بی سر و صدا و بدون آنکه نقشه کلی آنها رسانه‌ای شده باشد شبکه ای که در ایران و غرب کشور برای موساد کار می‌کنند را شناسایی کرده و دارد از تهران تا اربیل را زیر ضربه می برد تا مگر با آنچه موساد در تمام طول این سال‌ها با بدبختی ایجاد کرده برخورد کرده و آن را متلاشی کند.

خبر سوم نشان می‌دهد که ایران دوست دارد علاوه بر متلاشی کردن شبکه‌ی میدانی موساد، توجه موساد و شاباک را به رخدادهایی در فلسطین اشغالی جلب کرده، دست و پای آنها را گرفته و از منطقه جمع کرده و به درون فلسطین اشغالی پرتاب کند، تا مشغول خودشان شوند...

این جنگ اطلاعاتی پنهان از سوی نهادهای امنیتی ایران مطرح نشده اما با در کنار هم قرار دادن اخبار و داده ها می‌توان دریافت که سرویس های اطلاعاتی ایران ترجیح داده‌اند اولویت های خود را در برخورد با تهدیدات "هدفمند" کنند.

در دو ماه اخیر هم دست کم ۴ ضربه اساسی به موساد در ایران و عراق وارد شده است.

از طرفی برخی اخبار دیگر نشان می دهد که ظاهرا عده ای می‌خواهند توجه موساد به شیوه ای به شهروندان صهیونیست در برخی کشورها در شرق آسیا و اروپا جلب شود.
و همه اینها یعنی، موساد دارد شبکه ی میدانی خود علیه ایران را از دست می‌دهد، وادار می‌شود به فرا منطقه توجه داشته و از طرفی به فلسطین اشغالی بازگشته یا انتقال اطلاعات از سوی مقامات رده بالای صهیونیست به ایران را نظاره کند...

نا آرامی های اخیر و برخوردهای خشن که از سوی اشرار به بهانه‌ی اغتشاشات رخ داده نشان می‌دهد که برخی سرویس‌ها به شدت در تلاش هستند تا اولویت بندی های سرویس های اطلاعاتی ایران تغییر کرده و این سرویس ها وادار شوند دست از روی شبکه ی در حال فروپاشی موساد بردارند.

رفتار اطلاعاتی ایران، از برخورد با اراذلِ آشوبگر گرفته، تا خبر اعدام ۴ عضو شبکه ی اراذلِ موساد که امروز رسانه‌ای شد نشان می‌دهد که نهادهای امنیتی ایران به شدت تاکید دارند ضمن برخورد با "تهدیداتِ تولید شده از سوی دشمن" یک بار برای همیشه کار این شبکه ی میدانی را یک سره کرده و بزرگترین سرمایه ی موساد علیه ایران را نابود کنند.

باید منتظر ماند و دید که به مرور کدام اخبار از این جنگ اطلاعاتی پیش روی افکار عمومی قرار خواهد گرفت...

منبع: آقای تحلیلگر

373 نمایش

نظر دادن