cache/resized/1db356e0d4e02465fb10f256a8b706d3.png

دفاع استاد شجاعی از رائفی‌پور + تصویر

cache/resized/aae471276cb1a90617843fc7708aa83f.jpg

مأمور یگان ویژه‌ای که سرش را در "خوی" شکستند! + فیلم

cache/resized/5658054dfc54391a9084d5eaab8acb1f.jpg

شناسایی سازنده پهپاد حمله‌کننده به مجتمع وزارت دفاع

cache/resized/11b3713b24dfb5e64fe73e2e4e041d49.jpg

چه‌کسانی ربع پهلوی را دست انداخته‌اند؟ + عکس

cache/resized/8864be7b2fbdd7720d4195503fee6a1f.jpg

ویدئو| رائفی‌پور؛ پیدا و پنهان حمله به سفارت آذربایجان

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 09 آذر 1401 ساعت 09:46

پیام مهم جام جهانی برای اسرائیل

روزنامه رای الیوم امروز چهارشنبه در سرمقاله ای به شیوه برخورد تماشاگران مسلمان در جام جهانی قطر با خبرنگاران صهیونیست پرداخت و آن را حاوی پیام مهمی برای رژیم صهیونیستی دانست.

به گزارش ایرنا، روزنامه رای الیوم در این مقاله به قلم "عبدالباری عطوان" نویسنده و تحلیلگر مشهور جهان نامه اعتراض آمیز وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به دولت قطر و فیفا در خصوص نحوه برخورد تماشاگران مسلمان و شرافتمند جهان با خبرنگاران و تماشاچی های رژیم صهیونیستی در جام جهانی فوتبال در دوحه قطر را " اوج بی شرمی و نادانی" دانست.

این اعتراض توسط هیات دیپلماتیک رژیم صهیونیستی که به طور موقت در دوحه حضور دارد، انجام شد؛ صهیونیستها در این اعتراض گفتند که روزنامه نگاران و خبرنگاران صهیونیست حاضر در جام جهانی از سوی عرب ها و مسلمانان و شرافتمندان جهان مورد تمسخر و تحقیر و توهین قرار می گیرند.

نویسنده این سرمقاله تاکید کرد: این اعتراض اوج غرور و قلدرمآبی صهیونیست ها را نشان می دهد زیرا آنان باید خدا را شکر کنند که توانسته اند در یک کشور عربی حضور به هم رسانند زیرا دولت قطر مجبور است بر اساس قوانین جام جهانی میزبان آنها باشد و ضمنا برخورد منفی مردم با آنان به طور مودبانه و مشروع صورت گرفته و با آنها به طور خشونت آمیز برخورد نشده است و فقط حاضر نشده اند که با آنها مصاحبه کنند و آنان را مورد تحقیر قرار دادند و چفیه و پرچم های فلسطین را به نمایش بگذارند.

این تحلیلگر سرشناس جهان عرب افزود: رژیم صهیونیستی از لزوم محترم شمردن آزادی بیان سخن به میان آورده اند . صهیونیست ها در دوحه بیش از این چه می خواهند که توانسته اند دوربین های خود را به همراه آورند و در امنیت بسر می برند . مگر آنها خودشان با در نطفه خفه کردن صداها، آزادی را خفه نکرده و روزنامه نگاران و خبرنگاران را ترور نکرده اند که شهید شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره آخرین آنها به شمار می رود.

عطوان گفت: خبرنگاران شبکه های تلویزیون اسراییل چه توقعی داشتند؟ آیا آنها انتظار داشتند تماشاگران عرب در برابر دوربین هایشان به صف بایستند و از رژیم نژادپرست و خون ریزشان تشکر و قدردانی کنند که دستش به خون کودکان فلسطینی آغشته شده است؟
وی خاطرنشان کرد: در واقع، عرب های حاضر در جام جهانی با این طرز برخورد خود می خواهند به صهیونیست ها این پیام را برسانند که شما دشمن جنایتکار هستید و از نظر ارتکاب جنایات جنگیِ مستند شده در سطح بین المللی دارای پرونده سیاه و سنگینی هستید و ما از شما متنفریم و با شما به عنوان دشمن برخورد می کنیم و حضورتان را در یک کشور عربی برنمی تابیم .

عطوان به صهیونیست ها وعده داد که طی چند روز، هفته و یا ماه های آینده همزمان با بازگشت مقاومت فلسطین به سرچشمه های اصیل خود و به میدان آمدن بیشتر جوانان کرانه باختری با تمامی ابزارهای ممکن جهت مقابله با اشغالگران، نفرت و بیزاری ملل عرب و مسلمان از آنان افزایش خواهد یافت. مقاومت کرانه باختری امروز با نام " عرین الاسود " (بیشه شیران ) گره خورده است و در آینده نزدیک رزمندگان مقاومت با نام های دیگری همچون "آزادمردان جلیل" و "ببرهای خلیل" به میدان خواهند آمد و آنها (صهیونیستها) باید به خوبی این نام ها را به خاطر بسپارند.

عطوان در پایان سرمقاله خود خطاب به صهیونیست نوشت: شما هر طور مایلید در مورد توافق سازش "ابراهیم" سخن بگویید ولی مطمئن باشید که ملت های عرب و مسلمان روابط خود را با شما بهبود نخواهند بخشید و در کشورهای عربی و اسلامی هیچ جایگاهی ندارید و همه عرب ها و مسلمانان با هم شعار آن تماشاگر عربستانی یعنی "اسراییلی زود باش گورتو گم کن" سر خواهند داد.

226 نمایش

نظر دادن