cache/resized/ff5977e8aa0bbd73fd1847fae825e689.jpg

حجاب خانم وزیر در واکنش به پیش‌داوری‌ها درباره ایران +عکس

cache/resized/4f172c4efda72a614b77701dc124674e.jpg

تلاش «فردیناند» برای انتقال «طارمی» به لیگ جزیره +عکس

cache/resized/772965af2a8915d16a13c886982ecca4.jpg

شریعتمداری به خاتمی: مالک‌اشتر دیگر از میدان باز نمی‌گردد

cache/resized/4fb68bb30a8b1044b08bf1fd0f743081.jpg

کنایه سنگین روزنامه کیهان به خاتمی: پالتو نپوش!

cache/resized/df16e41bbae20212da587d13b52c9142.jpg

کنایه عطاءالله مهاجرانی به دولت انگلیس: زود نیست؟!

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 02 آذر 1401 ساعت 13:07

فریدون عباسی: به سطح بالاتری از غنی‌سازی نیاز داریم

فریدون عباسی با اشاره به آغاز غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم در فردو بیان کرد: ایران تا به امروز خیلی مراعات حال طرف‌های غربی را کرده است. به دلیل اختلاف سلیقه‌هایی که در داخل کشور وجود دارد، برخی معتقد هستند.

رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: افزایش تولید غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم با آغاز تولید در فردو نشانگر اقتدار کشور و عزم ایران برای حفظ دستاورد‌های هسته‌ای بوده، اما ما برای ساخت راکتور‌های تحقیقاتی نیاز به اورانیوم با غنای بالاتری داریم.

به گزارش ایسنا، فریدون عباسی با اشاره به آغاز غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم در فردو بیان کرد: ایران تا به امروز خیلی مراعات حال طرف‌های غربی را کرده است. به دلیل اختلاف سلیقه‌هایی که در داخل کشور وجود دارد، برخی معتقد هستند که می‌توان از طریق گفتگو با سه کشور غربی و آمریکا به نتیجه رسید و این مشی را سال‌ها ادامه دادند.

از سال ۸۲ تا ۸۴ نیز با این جریان فکری در داخل مواجه بودیم و همین جریان از ۹۲ تا ۱۴۰۰ نیز دولت را در دست گرفت و نهایتا منجر به تعهدات ایران در برجام به کشور‌های مقابل شد. اما برجام نیز نتوانست مشکلی از کشور حل کند. زیاده خواهی‌های غربی‌ها هیچ‌گاه تمامی ندارد. این زیاده‌خواهی‌ها نه تنها در سال‌های دهه ۸۰ تمام نشد و آن‌ها به تعهدات خود عمل نکردند؛ بلکه روز به روز شدت را بیشتر کردند و قطعنامه شورای امنیت را نیز برای کشور به ارمغان آورد.
جمهوری اسلامی مسیر مقاومت را پیش گرفته است

وی در ادامه اظهار کرد: امروز هم ما دیدیم در هشت سالی که دولت قبلی سر کار بود هیچ گاه امتیازی به ایران داده نشد علی رغم اینکه ما عقب نشینی زیادی داشته و دستاورد‌های علمی و فنی کشور را یا کنار گذاشته و یا از بین بردیم. حتی شهید نیز در حوزه هسته‌ای تقدیم کردیم.

امروز بهتر است جمهوری اسلامی سیاست مقاومت را پیش گرفته و توانمندی‌های خود را نشان دهد. در کنار پرتاب ماهواره، مسیر بالا بردن میزان غنی سازی اورانیوم باید طی شود. طرف‌ها غربی بر بالا بردن غنی سازی اورانیوم حساس هستند چراکه غنی سازی نشان اقتدار کشور و عزم ما برای حفظ دستاورد‌های هسته‌ای است.
حد توقفی برای غنی‌سازی وجود ندارد

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که یک کشور به غنی سازی دست پیدا می‌کند دیگر حد توقفی برای آن نیست. از نظر علمی و فنی زمانی که غنی سازی به ۲۰ درصد رسید دیگر تا ۱۰۰ درصد هم می‌تواند پیش برود. غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم جبران آن چیز‌هایی را می‌کند که ما قبلا از دست دادیم.

با آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم ما به جای قبلی خود باز می‌گردیم و طرف‌های غربی نیز پیام لازم را دریافت می‌کنند، اما ما برای ساخت راکتور‌های تحقیقاتی نیاز به اورانیوم با غنای بالا داریم و این جبران کننده چیزی است که قبلا از دست دادیم. با وعده‌هایی که به ما دادند دولت قبلی سعی کرد تا تکالیف اضافه‌ای را انجام دهد.

187 نمایش

نظر دادن