تاریخ انتشار: چهارشنبه, 02 آذر 1401 ساعت 10:25

چندین انفجار در قدس اشغالی/ ۱۸ صهیونیست زخمی شدند

منابع خبری صهیونیستی از وقوع دو انفجار در قدس اشغالی خبر دادند. این انفجارها در ایستگاه‌های اتوبوس روی داده و چندین صهیونیست زخمی شده‌اند که حال چند نفر از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است.

تسنیم نوشت: منابع خبری از وقوع چندین رشته انفجار در شهر قدس اشغالی خبر دادند. بر اساس گزارش‌ها ۱۸ صهیونیست در این انفجارها زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

 رسانه‌های فلسطین از وقوع یک انفجار مهیب در نزدیکی ترمینال مرکزی اتوبوس‌ها در غرب شهر قدس اشغالی خبر دادند.

رسانه‌های عبری گزارش دادند که علت انفجار یک خودرو بوده است که با انفجار آن آتش‌سوزی در ترمینال و ایستگاه اتوبوس‌ها رخ داده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی فعالیت کلیه خطوط حمل‌ونقل عمومی از جمله اتوبوس‌ها در شهر قدس متوقف شد.

شبکه عبری کان: علت انفجار کیف حاوی بمب بود

قدس اشغالی , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) , فلسطین ,

شبکه عبری «کان» اعلام کرد که علت انفجار یک کیف حاوی بمب بوده که داخل خودرو جاسازی شده بود.

آماده‌باش پلیس رژیم صهیونیستی در قدس

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که پلیس این رژیم در پی انفجارهای امروز در شهر قدس به حالت آماده‌باش کامل در آمده است و تحقیقات برای شناسایی عاملان عملیات‌ها آغاز شده است.

بر اساس این گزارش، پلیس رژیم صهیونیستی ورودی‌های شهر قدس اشغالی را بست.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به‌عهده نگرفته است اما برخی منابع خبری در فلسطین اشغالی مسئولیت این عملیات ضدصهیونیستی را متوجه گروه فلسطینی «عرین الاسود» (بیشه شیران) دانسته‌اند.

وقوع دومین انفجار در غرب قدس اشغالی

رسانه های عبری‌زبان همچنین از وقوع دومین انفجار در غرب شهر قدس اشغالی (صهیونیست‌نشین) خبر دادند.

این انفجار در محله «راموت» واقع در شمال شهر قدس اشغالی رخ داده است. در این انفجار که در یک ایستگاه اتوبوس دیگر در تقاطع راموت رخ داد، سه صهیونیست مجروح شدند.

18 صهیونیست در انفجارهای قدس زخمی شدند

روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارونوت اعلام کرد که در دو انفجار امروز در قدس اشغالی، در مجموع 18 اسرائیلی با جراحت‌های مختلف زخمی شدند.

حال دست‌کم 4 نفر از مجروحان بسیار وخیم است و پزشکان از دو نفر قطع امید کردند.

انفجارهای قدس بر اثر بمب‌گذاری بوده است

رادیو عبری‌زبان "ریشت کان" اعلام کرد که ظاهراً انفجار نخست در ایستگاه اتوبوس‌ها در قدس بر اثر جاسازی یک بمب داخل کیفی توسط یک شخص موتورسوار انجام شده که بلافاصله از این منطقه متواری شده است.

منبع مذکور تأکید کرد که مجری عملیات در دومین انفجار در تقاطع راموت، این موتورسیکلت را که بمب‌گذاری شده بود، منفجر کرده است.

وقوع انفجار سوم در قدس اشغالی

برخی منابع خبری هم از وقوع سومین انفجار در محله راموت شهر قدس اشغالی خبر می‌دهند. گزارش شده است که در این انفجار سه صهیونیست زخمی شدند. از جزئیات بیشتر انفجار  سوم گزارش بیشتری در دست نیست.

واکنش حماس به عملیات قدس

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای عملیات ضدصهیونیستی در قدس اشغالی را «قهرمانانه و منحصر به فرد» دانست و آن را به ملت فلسطین و شهروندان این کشور در قدس اشغالی تبریک گفت.

سخنگوی حماس تأکید کرد: عملیات بی‌نظیر امروز در ایستگاه اتوبوس‌های قدس را که در راستای پاسخ طبیعی به تعرض به مسجد الاقصی، یهودی‌سازی و تلاش برای تقسیم زمانی و مکانی این مسجد مبارک انجام شد و نتیجه جنایات نظامیان و شهرک‌نشینان اشغالگر اسرائیلی علیه ملت فلسطین بود، تبریک می‌گوییم.

411 نمایش

نظر دادن