تاریخ انتشار: سه شنبه, 01 آذر 1401 ساعت 10:36

پارلمان اروپا ارتباط مستقیم با ایران را قطع کرد

رئیس پارلمان اروپا در اظهاراتی مداخله جویانه از قطع ارتباط این نهاد با همتایان رسمی در ایران خبر داد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی هیچ تماس مستقیمی بین این پارلمان و همتایان رسمی در ایران وجود نخواهد داشت.

به گزارش وبسایت پارلمان اروپا، رئیس پارلمان اروپا در سخنانی ضمن استقبال از تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران اظهار داشت که در واکنش به تحریم نمایندگان پارلمان اروپا از سوی ایران، تا اطلاع ثانوی هیچ تماس مستقیمی بین پارلمان و همتایان رسمی در ایران وجود نخواهد داشت.

او در سخنانی مداخله‌جویانه خواستار توقف صدور احکام قضایی علیه اغتشاشگران شد.

شورای اتحادیه اروپا پیش از این ۲۹ فرد و سه نهاد ایرانی را به فهرست آنچه تحریم‌های حقوق بشری خوانده شده، اضافه کرد. دولت انگلیس هم با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ۲۴ مقام ایرانی را به بهانه موضوعات حقوق بشری تحریم کرده است. ماه گذشته نیز اتحادیه اروپا گشت ارشاد و وزیر ارتباطات را تحریم کرده و اعلام کرد تمامی دارایی‌های مربوط به آن‌ها و صدور ویزا برایشان بلوکه شد.

وبسایت شورای اتحادیه اروپا گزارش داد جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی این اتحادیه، ضمن شرکت در نشست شورای وزیران امور خارجه اروپا از این تحریم‌ها خبر داد.

در همین حال بالاترین نهاد حقوق بشر سازمان ملل متحد پیش از این اعلام کرد که قصد دارد در تاریخ ۲۴ نوامبر (۳ آذر) نشستی را به بهانه اوضاع حقوق بشر در ایران برگزار کند.

299 نمایش

نظر دادن