تاریخ انتشار: دوشنبه, 30 آبان 1401 ساعت 10:51

پشت پرده حمله سلبریتی‌ها به تیم ملی چیست؟

بازی های ملی به ویژه فوتبال همیشه برای مردم حساس و موفقیت ها امیدوارکننده بوده است. چون در فتنه اخیر «ناامید کردن مردم» یک محور قطعی بوده است، برای همین شکست تیم ملی را جزو آمال خود مطرح می کنند.

جهان نیوز نوشت: حضور در جام جهانی برای بسیاری از کشورها هنوز در حد آرزو مانده اما مردم ایران در 2022 ششمین حضور خود در جام جهانی را تجربه می کنند و این دوره سومین حضور پی‌درپی ایران در این جام بزرگ است. رقابت های مقدماتی جام جهانی هم همواره جزو حساس ترین ها برای مردم بوده تا با خبر صعود ایران به خیابان ها بریزند. مرحله بعد لحظه شماری برای گروه بندی ها و مرحله آخر خود بازی هاست که این بار انتظار مردم فراتر رفته و در انتظار صعود از گروه B مسابقات هستند.

اما در این میان و بهانه اغتشاشات اخیر که تاکنون باعث تقدیم 60 شهید به امنیت مردم و میهن شده است، گروهی از سلبریتی‌ها همراه با برخی فعالان فضای مجازی و پوشش ویژه رسانه های معاند در چند روز اخیر خطی را دنبال کردند تا بگویند دیگر بازی‌های جام جهانی و تیم ملی مهم نیست، بازیکنان شرافت و غیرت ندارند(!)، از آنان حمایت نخواهند کرد و حتی آرزوی شکست آنها را هم دارند.

اما درباره چرایی حملات به تیم ملی چند نکته مهم را باید گفت:

یک: تیم ملی هر کشوری نماد وحدت است. همه ماجرای غائله اخیر بر تفکر تجزیه ایران استوار بود. برای همین به تیم ملی به عنوان نماد وحدت و اتحاد ملت ایران حمله می شود.

دو: بازی های ملی به ویژه فوتبال همیشه برای مردم حساس و موفقیت ها امیدوارکننده بوده است. چون در فتنه اخیر «ناامید کردن مردم» یک محور قطعی بوده است، برای همین شکست تیم ملی را جزو آمال خود مطرح می کنند.

سه: موفقیت های ملی همیشه برای مردم خوشحال کننده بوده است. اساس فتنه اخیر بر حمله امواج غم به ملت ایران بوده است. برای همین شکست تیم ملی و پیش دستی برای خنثی سازی و ممانعت از رسیدن این خبر خوب بزرگ را آرزو می کنند.

چهار: هیجان و شادی حضور ایران در این جام می تواند تا حد قابل توجهی افکار عمومی را از میان مشکلات و به ویژه خاطرات مکدر شده از اتفاقات اخیر نظیر جنایت‌ها، ترورها، خسارت‌ها، اهانت‌ها، جسارت‌ها، ناآرامی‌ها و ... جدا کند اما می خواهند این لبخند از مردم گرفته شود.

چند نکته مهم دیگر نیز باید مورد اشاره قرار گیرد:

یک: اعتراضات تبدیل شده به اغتشاش و آشوب با میدان داری اشرار در هر شهری با نهایتا جمعیت 100 – 200 نفره مردم معرفی می شوند اما ده ها هزار نفری که برای محکومیت کار آشوبگران و یا تشییع شهدای مقابله با این اغتشاشات به خیابان می‌آیند را مردم نمی‌گویند. ده ها میلیون نفر مردم «تا پای جان برای ایران» را مردم نمی گویند اما پر حجم تبلیغ می کنند که مردم ایران داغدار هستند و به خاطر مردم از شما حمایت نمی کنیم و حتی از شکست شما خوشحال می شویم.

دو: سلبریتی جماعت، کاسب است. نه تنها از پیشرفت و موفقیت کشور خوشحال نمی شود بلکه از رهگذر این کاسبی وطن و مردم را هم به ثمن بخسی می‌فروشد. قدرت فضای مجازی و به ویژه فضای ول حاکم بر پلتفرم ها طوری وانمود می کند که گویی این جماعت خائن، مردم‌دوست و وطن‌پرست هستند و واقعا حال مردم ایران بد است!

سه: ملی پوشان ایران غیرتمندانه به جام جهانی صعود کردند و تحت شدیدترین فشارهای رسانه ای و بایکوت های خبری و لجن پراکنی دوست، همبازی و پیشکسوت بازی‌های خود را آغاز خواهند کرد. این را باید بدانند که یک ملت بزرگ و 85 میلیونی پشت سر آنهاست و عامل اصلی این فشار رسانه ای و به طور کلی بانی ناآرامی های اخیر از سوی روسای همان کشورهایی آب می خورد که اتفاقا با ایران همگروه هستند و کینه قدیمی از ملت ایران دارند. حال جماعتی وطن فروش و کاسب، گوش به فرمان آنها می خواهند دل بازیکنان را خالی کرده و امید آنها را برای یک بازی عزتمندانه و غیورانه بگیرند و روزهای بزرگ پیش رو را بی ارزش جلوه دهند. فضای مجازی و حواشی آن با واقعیت از زمین تا آسمان فرق دارد؛ چشمان همه مردم ایران به نبردهای بزرگ یوزهای ایرانی دوخته شده است.

430 نمایش

نظر دادن