تاریخ انتشار: سه شنبه, 12 مهر 1401 ساعت 18:30

تجدید بیعت جامعه ورزرش و جوانان با مقام معظم رهبری

در پی بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در خصوص اتفاقات اخیر کشور، جامعه ورزش بیعت دوباره خود را با نشر بیانیه اعلام کردند.

در پی بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در خصوص اتفاقات اخیر کشور، جامعه ورزش و جوانان، فدراسیون‌ها ضمن اعلام بیعت با آرمان های انقلاب اسلامی بار دیگر تجدید بیعت دوباره خود را با نشر بیانیه اعلام کردند و تاکید داشتند قهرمانان همواره در جهت به اهتزار درآوردن پرچم سه رنگ کشور عزیزمان در میادین مختلف ورزشی کوتاهی نخواهند کرد و عزم خود را جزم می‌کنند تا بتوانند نام ایران، غیرت و جوانمردی ورزشکار ایرانی را در بین سایر کشور‌ها و ورزشکاران به نمایش بگذارند.

 در ادامه بخشی ازمتن بیانیه فدراسیون‌های ورزشی به اختصار می‌آید:

فدراسیون بولینگ و بیلیارد:پای بیانات مقام معظم رهبری ایستادیم

در روز‌های اخیر برخی از عناصر تجزیه طلب، سلطنت طلب و وابسته به استعمار با بهره برداری و سودجویی از احساسات مردم به ناامن سازی و اغتشاش در میهن عزیزمان پرداختند که با درایت مسئولان، ایستادگی نیرو‌های پلیس و امنیتی و همراهی مردم انقلاب اسلامی و بیانات مقام معظم رهبری این اقدامات همچون گذشته نتیجه‌ای جز رو سیاهی برای مسببان در بر نداشت و مردم ایران یکبار دیگر بصیرت خود برای خنثی سازی حیله‌های دشمنان را نشان دادند.
فدراسیون بولینگ و بیلیارد به نمایندگی از جامعه بزرگ ورزش کشور و خانواده رشته‌های تحت پوشش، ضمن محکومیت اقدامات اخیر با حمایت از نیروی‌های انتظامی و امنیتی و تاسف عمیق از حوادث پیش آمده و تسلیت به همه خانواده‌های داغدار اتفاقات روز‌های اخیر، اقدامات هتاکان حرمت ساحت مقدس و نورانی قرآن مجید، پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص)، مساجد کشور، حجاب بانوان محترم میهن اسلامی و وارد کردن خسارت به اماکن و اموال عمومی و خصوصی را به شدت محکوم نموده و از صبر، متانت و آرامش ملت وفادار، بصیر و همچنین از خودگذشتگی و اعمال اقدامات به موقع نیروی انتظامی مقتدر و مردمی کشورمان، اقدامات روز‌های اخیر را محکوم می‌کند و امید دارد ملت اسلامی با رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در راستای اهداف متعالی و الهی گام بردارد، انشاءالله.


فدراسیون ووشو: هدایت‌ها و حمایت‌های مقام معظم رهبری فصل الخطاب و مایه دلگرمی است


فدراسیون ووشو ضمن قدردانی از بیانات مقام معظم رهبری آن‌ها را فصل‌الخطاب دانست
فدراسیون ووشو جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از بیانات حکیمانه، روشنگرانه و ارزشمند مقام معظم رهبری، آن را فصل الخطاب دانسته و در دستور کار قرار خواهد داد. همچنین منویات و اشراف کامل ایشان به مسائل ورزش، همواره ترسیم نقشه راه این فدراسیون است.
فدراسیون ووشوی جمهوری اسلامی ایران ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های اصیل امام خمینی (ره) اعلام می‌‎دارد که هدایت‌ها و حمایت‌های مقام معظم رهبری در سخت‌ترین شرایط و بزنگاه‌های تاریخی پیوسته برای خادمان انقلاب اسلامی و خدمتگزاران ملت شریف و بزرگوار مایه دلگرمی بوده است


فدراسیون زورخانه و پهلوانی: پهلوانانه پای آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی می‌ایستیم


فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران پس از بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد حوادث اخیر، موضع جامعه بزرگ این ورزش ملی و تاریخی را ایستادن پهلوانانه پای آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی، اعلام کرد
فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی جمهوری اسلامی ایران از بیانات روشنگرانه و ارزشمند مقام معظم رهبری قدردانی می‌نماید و آن را چراغ راه و هدایت می‌داند و عدم وابستگی به قدرت‌های بزرگ دنیا را یکی از مهمترین اهداف به وجود آمدن انقلاب اسلامی ایران می‌داند که نهال این سرو استوار و تنومند با خون مطهر شهیدان گرانقدر کشورمان آبیاری شده است؛ بنابراین جامعه بزرگ ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی این رشته تاریخی و ملی، پهلوانانه همچنان مثل سابق پای آرمان‌های انقلاب اسلامی خواهد ایستاد و راه شهدای ماندگار و جوانمردان تاریخ کشورمان همچون شهیدان ابراهیم هادی و طوقانی‌ها که با ایستادگی و ایثار در راه استقلال و آزادی میهن عزیزمان ایران از جان خود گذشتند را ادامه خواهد داد.


باشگاه پرسپولیس: اعلام تبعیت از بیانات روشنگرانه مقام معظم رهبری


اعلام تبعیت از بیانات روشنگرانه مقام معظم رهبری از سخنان ارزشمند ایشان تشکر و قدردانی کرد

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در مراسم مشترک دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیرو‌های مسلح در بخشی از بیانات، به موضع‌گیری‌های برخی چهره‌های ورزشی و هنری اشاره و خاطرنشان کردند: از نظر من این موضع‌گیری‌ها هیچ اهمیتی ندارد و نباید در مورد آن‌ها حساسیت به خرج داد.
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای تأکید کردند: جامعه هنری و ورزشی ما سالم است و در آن عناصر مؤمن و با شرف کم نیستند و موضع‌گیری چند نفر، ارزشی ندارد.
باشگاه ورزشی فرهنگی پرسپولیس، با اعلام تبعیت خود از این فرامین و رهنمود‌های روشنگرانه، از این بیانات ارزشمند به ویژه ابراز لطف ایشان نسبت به جامعه ورزش، تقدیر و تشکرکرد.

فدراسیون فوتبال: ضرورت ادامه همبستگی و تداوم همراهی همگانی جامعه فوتبال

فدراسیون فوتبال در پی اطلاعیه اخیر مدیران لیگ برتر فوتبال، بیانیه‌ای را صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است.

فوتبال ملی بهانه‌ای برای دوستی، لذت و گردهم آمدن آحاد ملت در همه ادوار بوده و اینک که تیم ملی با استعانت از درگاه پروردگار مهیای حضوری دیگر در مهم‌ترین آوردگاه جهانی می‌شود آنچه بر همگان واجب است ضرورت ادامه همبستگی و تداوم همراهی همگانی جامعه فوتبال با مجموعه تیم ملی کشورمان است.

در این میان، تردیدی نیست هدف یکسان بیش از ۸۰ میلیون ایرانی به شکل یکدل و یک صدا در مسیر حفظ تمامیت ارضی و تداوم استقلال مرز‌های جمهوری اسلامی ایران بوده، هست و خواهد بود.

اظهارات مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان نسبت به حوادث اخیر

محمدرضا ساکت در خصوص حوادث اخیر کشور گفت: بیانات رهبری فصل الخطاب همه نگاه‌ها و برداشت‌ها به جامعه ورزش است و هرگونه مطلبی و نگاهی جز این نگاه عالمانه در مسیر صواب نمی‌باشد.

 محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان اظهار کرد: عمق نگاه راهبردی جمهوری اسلامی به چهره‌های ورزشی و هنری را مقام معظم رهبری در فرمایشات دیروزشان مشخص کردند، بنده به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ جامعه ورزش ایران از نگاه پدرانه، عالمانه و حکیمانه معظم له سپاسگزار هستم و این نگاه را که جامعه ورزشی را سالم و مملو از عناصر مومن و با شرف می‌دانند، به عنوان یک افتخار بسیار بزرگ برای جامعه ورزشی می‌دانم و صمیمانه از محضر ایشان به خاطر این نگاه عمیق تشکر می‌کنم.

وی افزود: این نگاه فصل الخطاب همه نگاه‌ها و برداشت‌ها به جامعه ورزش است و هرگونه مطلبی و نگاهی جز این نگاه عالمانه در مسیر صواب نمی‌باشد و هرگونه توهین و تخریب چهره ورزشکاران و بویژه روا داشتن نسبت ناروا به کلیت مربیان و بازیکنان فوتبال به دور از انصاف است.

مدیرعامل سپاهان تصریح کرد: باشگاه فولاد مبارکه سپاهان معتقد است تمامیت ارضی، استقلال، آزادی و امنیت پایدار کشور بستری است برای اینکه بتوان توطئه‌های گوناگون دشمن را خنثی و زمینه توسعه و پیشرفت بیش از پیش میهن اسلامی را فراهم نمود.

ساکت گفت:آنچه که در طول ۴۰ سال گذشته از سوی دشمنان نسبت به ایران رخ داده، چیزی جز ایجاد ناامنی، تضعیف خودباوری و انگیزه ملی و نیز تحت فشار قراردادن مردم ایران از طریق تهدید و تحریم ظالمانه نبوده است. بی‌شک هدف دشمن برهم زدن امنیت پایدار ایران بوده و پروژه ایجاد داعش با همین نگاه از سوی امریکا و ایادی آن طراحی شده است.

وی تصریح کرد: امروز همه ما باید این هوشیاری را داشته باشیم که انتقاد و اعتراض با اغتشاش، تخریب و برهم زدن زدن امنیت پایدار تفاوت بسیار دارد.

مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان گفت:در هر جامعه، سازمان و تشکیلاتی حتما نظرات متفاوت می‌تواند وجود داشته باشد، اما اختلال در روند امور، ایجاد اغتشاش و ایجاد بستر برای آنان که دنبال تجزیه و برهم زدن تمامیت ارضی کشور هستند مسیری برای مردم و همدردی با مردم نیست. بدون شک ورزشکاران قهرمان ما که طلایه‌داران عزت و اقتدار ایران بوده اند و در صحنه‌های بین المللی تلاش کرده‌اند بهترین‌ها را به نام ایران و برای ایران رقم بزنند، تا پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران به اهتزاز درآید و ترنم سرود ایران در جهان متجلی شود، به هیچ وجه تخریب، آسیب، توهین به مقدسات، توهین به پرچم و امنیت پایدار کشور را نمی‌پذیرند.

ساکت افزود: قابل ذکر است جامعه ورزشی ما با هوشیاری باید توجه داشته باشد که گویش، املاء و انشاء او نشأت گرفته از متون، دیدگاه‌های و نقطه نظرات کذب و بی اساس ایادی وابسته به امریکا، صهیونیست، منافقین، سلطنت طلبان و معاندین نباشد، این نقطه بسیار مهمی است که سواد رسانه‌ای باید برای همه آنچنان بصیرتی را ایجاد کرده باشد که همگان با هوشیاری در جو سازی و فضا سازی‌های رسانه ای، جنگ‌های روانی دشمن تحت تاثیر قرار نگیرند و خود در مسیر اهداف آن‌ها حرکت نکنند.

وی در پایان بیان داشت: ۲۴۰۰ ورزشکار باشگاه فولاد مبارکه سپاهان با رعایت پروتکل‌های ورزشی باشگاه، تمرکز کامل خود را در همه مسابقات و رویداد‌ها از جمله مسابقات لیگ برتر فوتبال بر فعالیت‌های ورزشی معطوف و صرفا با رعایت مقررات و چارچوب‌های تعیین شده با سیاست‌های باشگاه حرکت می‌کنند. ما در این راستا از تک تک بازیکنان در بخش‌های مختلف ورزشی به خصوص تیم فوتبال صمیمانه تشکر می‌کنیم و امیدواریم در مسیر رو به جلو آینده همه جامعه ورزشی این نگاه بسیار خردمندانه مقام معظم رهبری که "جامعه ورزشی را سالم و در آن عناصر مومن و با شرف کم نیستند" را به عنوان چراغ راهی در مسیر خود قرار دهد. ما به این تقدیر ویژه افتخار و از این نگاه صمیمانه تشکر می‌کنیم و امیدواریم همگان بر این نظر مشفقانه تاسی کنند.

1272 نمایش

نظر دادن