تاریخ انتشار: شنبه, 11 فروردين 1403 ساعت 08:30

قاتل خاموش، جان ۴ بانوی زنجانی را گرفت

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: گاز گرفتگی موجب جان باختن چهار بانوی زنجانی در حادثه‌ای تلخ شد.

داریوش تقی‌لو در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: ساعت ۲۳:۱۵ دقیقه شب جمعه موردی از مسمومیت ناشی از گازگرفتگی در شهرک امیرکبیر زنجان گزارش شد.

وی اضافه کرد: بلافاصله ۲ کد آمبولانس از پایگاه های ولی عصر و قائم به محل حادثه اعزام شدند.

این مسئول ادامه داد: کارشناسان پس از ارزیابی اولیه متوجه شدند که بر اثر نشت گاز آبگرمکن چهار خانم در سن ۲۲ - ۲۳ - ۳۵ و چهار ساله فوت شده‌اند.

به گفته رئیس اورژانس استان زنجان به رغم اطلاع رسانی های گسترده،بی توجهی نسبت به استفاده از انواع وسایل گرمایشی موجب افزایش مسومیت با گاز مونواکسید کربن شده است.

وی با تاکید بر اینکه مونو اکسیدکربن گازی بی رنگ، بی بو و بدون مزه است، تاکید کرد: این نوع گاز بسیار خطرناک است و با سرعت بالایی وارد بدن می‌شود و تمایل زیادی به ترکیب با هموگلوبین خون دارد.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی زنجان یادآور شد: این مسمومیت که به وسیله انواع وسایل گازسوز از جمله بخاری، آبگرمکن، گاز پیک‌نیک و حتی زغال ایجاد می‌شود، اغلب در روزهای سرد سال رخ می‌دهد.

وی یادآور شد: اگر دودکش یا تهویه یک مکان مسدود باشد، گاز مونو اکسیدکربن در محیط داخلی منتشر می شود و مسمومیت و در نهایت مرگ افراد را رقم می زند.

174 نمایش

نظر دادن