تاریخ انتشار: دوشنبه, 23 بهمن 1402 ساعت 11:38

فریب‌تان ندهند؛ اوضاع بورس وخیم‌تر شده است!

مقایسه قیمت‌ها در بازار سرمایه با روز سیاه بورس (۱۷ اردیبهشت) نشان می‌دهد که اوضاع بورس بسیار وخیم می‌باشد و گویا شاخص‌سازی برای فریب رسانه‌ها و مسئولان بالادستی است!

به گزارش آخرین‌نیوز، بعد از آنکه نورچشمی‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ بازار بورس در ۱۷ اردیبهشت‌ماه (روز سیاه بورس) با سوءاستفاده از رانت اطلاعاتی سهام‌های خود را فروختند و سبب ریزش بازار شدند، در مرحله اول ریزش و در مرحله کنونی کنترل قیمت سهام‌ها به طور میانگین ۵۰ درصد کمتر از روز ۱۷ اردیهشت، فرمول تصمیم‌گیران برای بلوکه‌کردن سرمایه‌های کوچک مردم در بورس است؛ امری که هر روز به کام فروشندگان «روز سیاه بورس» شیرین‌تر می‌شود چراکه هم سرمایه خود را در اوج فروخته‌اند و هم توانسته‌اند در جای دیگر سرمایه‌گذاری کنند و بعد می‌توانند در قیمت‌های مناسب دوباره ورود به بازار کنند!

و متاسفانه همه این اتفاقات در دولت و مجلس انقلابی در حال رخ‌دادن است!

در ۱۷ اردیبهشت‌ماه (روز سیاه بورس) خبر سوءاستفاده رانتی، جنجالی شد و بعد هم چند مسئول با حرف‌درمانی چند اقدام رسانه‌ای انجام دادند و فراموش شد.

حال چرا از بورس حمایت نمی‌شود تا ضررهای مردم جران شود؟!

از آن زمان تا به امروز ممکن است با شاخص‌سازی برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها فریب خورده باشند که اوضاع بورس وخیم نیست.

اما قیمت‌ها چیز دیگری می‌گوید و گویا شاخص‌سازی برای فریب رسانه‌ها و مسئولان بالادستی است!

متاسفانه برخی مسئولان کوته‌فکر فقط گویا به آمارسازی و یا توصیه برخی نمایندگان مجلس گوش می‌دهند و مشخص نیست که چندین ماه سرمایه مردم و با چه سیاستی در بورس بلوکه شده است.

امیدواریم در آستانه انتخابات مجلس سیاست عوض شود! انشالله.

213 نمایش

نظر دادن