تاریخ انتشار: شنبه, 25 شهریور 1402 ساعت 18:19

کاشت بهترین نهال های بادام مساوی است با باغی پربار

نهال های بادام در میان باغداران جایگاه خاص و ویژه ای دارند. بادام از مغزهای پرطرفدار بوده و از میزان تقاضای بالایی برخوردار است؛ از همین رو به نقل از منابعی معتبر مانند ویکی پدیا، نهالستان نهالوند، ویکی هو و ویکی کشاورز کاشت نهال های بادام خوب می تواند باغ شما را پربار و پرثمر کند.

اگر اول راهید و می خواهید یک باغ سرسبز و زیبا ایجاد کنید، بدون شک باید آگاهی و دانش بسیار زیادی در رابطه با درختان و نهال های بادام داشته باشید. دانش و آگاهی به شما کمک می کند سرمایه خود را چندین برابر کرده و به قول معروف گفتنی با سر در کوزه عسل بیفتید؛ از همین رو در ادامه این مطلب ما تصمیم داریم در این رابطه اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، همراه ما باشید!

https://akharinnews.com/images/1402/06/05/a1.jpg 

نقش نهال ها در طراوت زمین

پیش از آنکه در مورد ویژگی نهال های بادام صحبت کنیم، یا بخواهیم بهترین نهال های بادام را به شما معرفی نماییم، تصمیم داریم در مورد تاثیر کاشت نهال روی طراوت و سرسبزی زمین اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

زیستگاه ما زمین در طی سال های اخیر با بحران های زیادی روبه رو شده، آلودگی های صنعتی، باران های اسیدی و افزایش دی اکسید کربن در هوا زیستگاه ما را به خطر انداخته است. با این اوصاف بشر باید همواره برای حفظ و بقاء زیستگاه خود تلاش کند. یکی از بهترین کارهایی که می توان در این راستا برای زمینی پاک انجام داد تنها کاشت نهال و درخت است.

درختان به تولید اکسیژن در هوا کمک کرده و پاکیزگی را به شما هدیه می کنند. رسالت هر انسانی روی زمین این است که بتواند کار درستی روی کره خاکی انجام دهد و چه بهتر که آن کار به حفظ محیط زیست کمک کرده و برای آیندگان ما مفید باشد، به قول معروف گفتنی تو نیکی کن و در دجله انداز که ایزد  در بیابانت دهد باز! فراموش نکنید کاشت نهال های بادام و احداث یک باغستان زیبا از درختان بادام تنها یک حرکت اقتصادی نیست، بلکه شما می توانید به حفظ محیط زیست خود هم کمک کنید.

چگونه نهال های پربار بادام را بشناسیم

رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون! بله درست است شما برای آنکه نهال های خوب را بشناسید باید به ظاهر نهال دقت کنید. اگر یک نهال از ویژگی های ظاهری خوبی برخوردار باشد، بدون شک یک نهال سالم بوده و در آینده هم به درختی پربار و پربرکت تبدیل می شود.

بهترین نهال بادام دارای ویژگی‌ های زیر است:

    نهال ها باید ریشه های سالم و قوی داشته باشند.

    سن یک نهال خوب بین 1 تا دو سال است

    قسمت پایه و پیوند نهال 15 سانت از زمین فاصله دارد.

    نهال های خوب در مقابل آفات و بیماری ها مقاوم اند.

    زخمی که در قسمت پایه و پیوند نهال ایجاد شده، بهبود یافته باشد

    جوانه های روییده شده روی نهال همگی سالم اند

    نهال سالم از کارت قرنطینه برخوردار است

    نهال سالم کارت سلامت دارد

    نهال های سالم چند شاخه نیستند

    نهال های سالم به صورت یک تنه رشد می کنند

با کاشت نهال های سرزنده پول پارو کنید

اگر می خواهید پولدار  شوید، باید بگوییم با کاشت نهال یک شبه نمی توانید ره صدساله را طی کنید. شما حتما باید صبور باشید و همچنین بهترین نهال های بادام را برای کشت انتخاب نمایید. در حال حاضر نهال های زیر در میان باغداران ایرانی بسیار محبوب هستند:

https://akharinnews.com/images/1402/06/05/a2.jpg 

نهال فرانیس

نهال های فرانیس از بهترین نهال های موجود در بازار هستند که بادام آن‌ ها پوستی بسیار ضخیم و بیضی شکلی دارد. البته ضخامت بالای پوسته نهال بدان معنا نیست که نمی توانید آن را بشکنید، بلکه شما به راحتی می توانید پوسته نهال را با دست شکسته و جدا کنید.

نهال های فرانیس مغز خوش طعمی داشته و بارآوری آن ها بسیار زیاد است، این نهال ها در دسته نهال های دیر گل قرار گرفته و  در مقابل آفات و بیماری ها مقاومت بالایی دارند. شما می توانید در هر هکتار تقریبا 500 رقم بادام فرانیس بکارید، اگر به خوبی از این نهال ها نگهداری کرده و به قول معروف گفتنی هوای آن ها را داشته باشید بین 30 تا 40 سال عمر مفید دارند و می توانید از آن ها محصول برداشت کنید.

نهال آذر

نهال های آذر جزو بهترین و محبوب ترین نهال های بادام موجود در ایران هستند و باغداران علاقه خاصی به آن ها نشان می دهند. این نهال ها جزو مقاوم ترین نهال ها در برابر سرما هستند و تمنی صدنار با دیگر نهال های بادام تفاوت دارند؛ چرا که در نامناسب ترین آب و هوا و حتی آب و هوای خشک هم رشد کرده و ثمر می دهند و به قول معروف گفتنی بیدی نیستند که با این بادها بلرزند.

عمر مفید این نهال ها حدود 40 سال است و مغز  آن ها در درمان های طب سنتی برای تقویت بدن، درمان سنگ کلیه و یبوست مورد استفاده قرار می گیرند. باوری این رقم نهال ها تقریبا از سال سوم شروع شده و از سال پنجم تا 40 سالگی می توانید روی سود دهی آن ها حساب باز کنید.

نهال بادام تونو

اصالت این رقم از نهال بادام به کشور ایتالیا برمی‌گردد. این رقم نهال بادام جزو ارقام سنگی به شمار می رود و کیفیت بسیار بالایی دارد. میزان باردهی این رقم چیزی بین 50 الی 70 کیلو است و از سال پنجم می توانید روی سود فراوان آن حساب کنید.

نهال بادام مامایی

نهال بادام مامایی یکی از معروف ترین ارقام نهال بادام در کشور ما و بسیاری کشورهای دیگر است. این نهال مغزی شیرین دارد و یکی از پرتقاضا ترین محصولات بازار به شمار می رود. این نهال در سال دوم به بار می نشیند و یکی از بهترین گزینه ها برای خرید نهال است.

https://akharinnews.com/images/1402/06/05/a3.jpg 

سرزندگی را با نهالوند تجربه کنید

اگر می خواهید نهال بخرید و به نهالستان های کشور اعتماد ندارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم به نهالستان نهالوند مراجعه نمایید. نهالوند یکی از بهترین نهالستان های ایران است و تمامی نهال های خود را به صورت شناسنامه دار به فروش می رساند.

شما می توانید به راحتی و با مراجعه به آدرس اینترنتی nahalvand.com از کارشناسان خبره این نهالستان در مورد خرید مناسب ترین نهال با توجه به شرایط اینترنتی خود مشورت بگیرید.

شماره تماس :  09144801930 –  09144801940

 

131 نمایش

نظر دادن