تاریخ انتشار: شنبه, 19 آذر 1401 ساعت 02:47

امیرعبداللهیان: اغتشاشگران به عدالت سپرده می‌شوند

اغتشاشگران و عاملان ترور و خشونت طبق قوانین قضایی کشور به عدالت سپرده می‌شوند.

به گزارش آخرین نيوز به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «وویکه هوکسترا» وزیر امور خارجه هلند، امروز (جمعه) ۱۸ آذرماه، در گفت و گویی تلفنی درباره موضوعات مورد اهتمام به رایزنی پرداختند.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به پیشینه ۴۰۰ ساله روابط بین ایران و هلند، بر ضرورت افزایش همکاری‌ها و گسترش روابط دوجانبه تأکید کرد.

امیرعبداللهیان در ادامه از استاندارد‌های دوگانه کشور‌های غربی در قبال موضوع حقوق بشر و زنان و مواضع مداخله جویانه آن‌ها در قبال مسائل داخلی ایران انتقاد کرد و افزود: «تلاش برای تحریک جوانان و زنان ایرانی از سوی برخی مقامات و محافل غربی و استفاده ابزاری از رسانه‌ها به این منظور، اقدامی غیرسازنده در عرصه دیپلماتیک بود که به گسترش خشونت‌ها و اقدامات تروریستی در ایران منجر شد.

وزیر امور خاجه ایران اضافه کرد: «بی تردید اغتشاشگران و عاملان ترور و خشونت و به کارگیری سلاح گردم و سرد علیه پلیس و امنیت جامعه طبق قوانین قضایی کشور به عدالت سپرده می‌شوند.»

وزیر امور خارجه هلند نیز در این گفت و گوی تلفنی با اشاره به چهار قرن روابط مثبت و تاریخی بین ایران و هلند و همچنین گفتگو‌های سازنده اخیر وزرای خارجه دو کشور در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عموی سازمان ملل متحد در نیویورک، ارتقای روابط کنسولی برای رفع مسائل مربوط به اتباع دو کشور را مورد تأکید قرار داد.

وویکه هوکسترا از حسن نظر همتای ایرانی خود برای حل و فصل مسائل مربوط به یک تبعه هلندی و تداوم گفتگو‌ها و دیدار‌ها برای گسترش روابط دوجانبه قدردانی کرد.

امیرعبداللهیان، دیشب، نیز با همتای فنلاندی تلفنی گفتگو کرد.

450 نمایش

نظر دادن