آسیاتک

تاریخ انتشار: یکشنبه, 10 مهر 1401 ساعت 15:17

حاشیه‌سازی و خلاف گویی جدید در پرونده «مهسا امینی»

در تازه‌ترین حاشیه‌سازی و خلاف گویی در پرونده مهسا امینی، وکیل این خانواده عنوان کرد که ماموران پلیس مجهز به دوربین البسه بوده‌اند؛ موضوعی که پیشتر از سوی پلیس هم رد شده بود.

فارس نوشت: پرونده مهسا امینی دختر ۲۲ ساله سقزی که در مقر پلیس امنیت دچار حادثه و سپس در بیمارستان جان باخت هر روز حواشی جدیدی به خود می‌گیرد.

در روزهای ابتدایی خانواده متوفی اعلام کردند که مهسا دارای هیچ سابقه بیماری نبوده و در طول سالهای زندگی فقط برای مریضی‌های پیش پا افتاده مثل سرماخوردگی به دکتر مراجعه کرده است؛ مسأله ای که با اظهار نظر پزشک متخصص مربوطه و پرونده پزشکی نقض شد چرا که بعد از آن پرونده پزشکی مهسا امینی نشان داد که وی در کودکی در بیمارستان میلاد تهران بستری شده و عمل جراحی تومور مغزی داشته و بعد از آن نیز ۱۷ مرتبه از سال ۹۵ تاکنون به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کرده است موضوعی که خانواده مهسا امینی آن را کتمان کرده بودند.

حال در تازه ترین اظهار نظر این خانواده، وکیل خانواده مهسا امینی در گفت‌وگو با یکی از روزنامه ها گفت: «بر اساس شواهد متقن متوجه شدیم، ماموران گشت ارشادی که از آغاز مهسا را دستگیر کردند دارای دوربین نصب شده روی لباس‌های‌شان بودند. به‌طوری‌ که دخترخاله همراه مهسا که از ماموران خواهش می‌کرده مهسا را دستگیر نکنند با این خطاب ماموران مواجه شده که کنار بایستد تا تصویرش در دوربین پلیس منعکس نشود».

موضوع دوربین البسه پلیس، خبرنگار ما را بر آن داشت تا موضوع را از مسوولان پلیس جویا شود.

پیگیری ما حاکی از آن است که همانطور که قبلاً سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت عنوان کرده است ماموران گشت امنیت اخلاقی در پرونده مهسا امینی به دوربین البسه مجهز نبوده‌اند و شواهد در دسترس مبتنی بر دوربین های مداربسته مقر پلیس امنیت اخلاقی، اظهارات زنان مستقر در ون گشت پلیس و اظهارات افرادی دیگری است که در کلاس آموزشی حضور داشته اند.

پیشتر خانواده مرحومه امینی مدعی شده بودند که فرزندشان صرفا برای سرماخوردگی به پزشک مراجعه کرده بود! در حالی که مراجع پزشکی با مستنداتی اثبات کرده بودند که وی تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

با این وصف مطلوب است که وکیل خانواده امینی مستندات خود را در اختیار مراجع قضایی قرار دهد.

680 نمایش

نظر دادن