cache/resized/18e95a96688a91dc3665d0e508677cdb.jpg

رائفی‌پور به یک برنامه زنده⁧ در شبکه اول سیما⁩ دعوت شد

cache/resized/932ca9dcc815eef1584bbe981850889f.jpg

بیانیه «پزشکی قانونی» درباره علت فوت «مهسا امینی»

cache/resized/ce5e14ac655c706c2bbd7d7376aa93ef.jpg

توضیحات دادگستری البرز درباره فوت سارینا اسماعیل‌زاده

cache/resized/6c0885af8b6f2f415c5478dc2b7ae2b5.jpg

محمد مخبر: ایران و روسیه نیازی به ارز بیگانه ندارند

cache/resized/f45ec17c9294e86ce381c20350097b60.jpg

تصاویر| جشن عید بیعت در میدان امام حسین (ع)

تاریخ انتشار: چهارشنبه, 30 شهریور 1401 ساعت 15:23

کارخانه کنسانتره آهن خشک

کنسانتره آهن در واقع محصول خروجی از سنگ آهن می باشد که از خرد کردن، آسیاب کردن و مغناطیسی کردن آهن بدست می آید که این کار را می توان به دو روش خشک و مرطوب انجام داد.

از محصولات ثانویه کنسانتره می توان به کنسانتره زنجان اشاره کرد که از جایگاه ویژه ای در میان کارخانه داران برخوردار می باشد. از این محصول به راحتی می توان در ساخت سازه ها استفاده نمود؛ از این رو هزینه ذوب، انرژی و تصفیه را می توان به حداقل رساند.

همانطور که می دانید کنسانتره یعنی متراکم و فشرده کردن اجسام، ما در آراد برندینگ به نحوه کنسانتره آهن خشک و اطلاعاتی در مورد قیمت، خرید و بازار فروش آن می پردازیم و اطلاعاتی در مورد آن در اختیار شما قرار می دهیم.

 https://akharinnews.com/images/1401/06/7/61.jpg

فروش کنسانتره آهن اسفنجی به خاطر کارایی زیادی که دارد در سراسر ایران امکان پذیر است همچنین شما قادر خواهید بود بهترین نوع آن را در هرکجایی از ایران که هستید، به راحتی سفارش دهید.

کنسانتره آهن اسفنجی از احیای سنگ آهن، بدون ذوب کردن آن به دست می آید برای تولید این محصول از تیرآهن 14 با خلوص 67 درصد استفاده می شود که عیارش چیزی حدود 84 تا 95 درصد می باشد. تفاوت اصلی که بین کنسانتره آهن اسفنجی و خشک موجود است در واقع میزان خالصی و روش تهیه آن می باشد.

کارخانه کنسانتره آهن

جالب است بدانید که تولید کنسانتره آهن خشک دارای چند مرحله است که به طور خلاصه بیان می شود مرحله ی اول خردایش نام دارد، در این مرحله سنگ آهن به اندازه های 20 تا 100 سانتی متری تقسیم می شوند و سپس با قرار گیری در نوار نقاله به دستگاه مخصوصی وارد می شود که آنها را به قطعات 30 میلی متری تبدیل می نماید.

مرحله ی دوم آسیاب کنی نام دارد، با ورود قطعات 30 میلی متری به این مرحله با ترکیب آب به آنها به اندازه های 1 تا 5/0 میلی متری تبدیل شده و به اصطلاح دوغاب یا اسلاری حاصل می شود.

این فرآورده هیچ جایگزینی در صنعت ندارد و تولید کننده های صنعتی در کارخانه کنسانتره آهن مجبور به استفاده از این محصول می باشند، از ابتدای اختراع و ابداع این محصول تا کنون حجم زیادی از این فرآورده تولید و در صنعت مصرف شده است که طبق آمارهای رسمی در سال 2009 میزان تولید این محصول به یک میلیارد و هفتصد تن رسیده است که این میزان تولید رو به افزایش می باشد.

 https://akharinnews.com/images/1401/06/7/62.jpg

استرالیا و چین در مقام های اول و دوم تولید این محصول قرار دارند و میزان تولید این محصول در این کشورها به ترتیب 393 و 340 میلیون تن می باشد، اما یک تفاوت قابل تامل در میان این کشورها وجود دارد که استرالیا صادر کننده محصول است ولی چین تمام تولید خود را مصرف می کند و هیچ صادراتی ندارد، به این دلیل که چین بزرگ ترین تولید کننده ی فولاد در جهان می باشد و به این محصول به شدت نیازمند است.

کنسانتره آهن خشک

برزیل، روسیه و آمریکا در مقامهای سوم تا پنجم تولید این محصول در جهان می باشند، در این خصوص جالب است بدانید که بزرگ ترین کارخانه ی جهان در زمینه ی تولید این محصول در چین قرار دارد که در سال 55 میلیون تن از این محصول را تولید می کند و بعد از آن کارخانه ای در آمریکا است که سالانه 19 میلیون تن از این فرآورده را تولید می کند.

ایران نیز در سالهای اخیر در زمینه ی تولید این محصول فعال بوده و بزرگ ترین کارخانه ی تولید این محصول در استان کرمان قرار دارد که سالانه 5 میلیون تن از این محصول را تولید می کند و طبق برآورد انجام شده در منطقه ی خاورمیانه، این کارخانه در کل منطقه سرآمد می باشد.

 https://akharinnews.com/images/1401/06/7/63.jpg

بعد از آن کارخانه ای در اردکان یزد می باشد که میزان تولیدی آن در سال به 4 میلیون تن می رسد، همچنین کارخانه های بزرگ و کوچک دیگری در کشور فعال هستند که توانسته اند نیاز کشور به این محصول را تامین نمایند.

کسانی که علاقه مند به خرید کنسانتره آهن خشک هستند می توانند به مراکز پخش و عرضه ی آن مراجعه نموده و میزان نیاز خود را خرید نمایید هنگام خرید عمده باید از مراکز معتبر و مطمئن خرید نمایید که امروزه این مراکز به سختی پیدا می شود.

اما قابل توجه تان باشد که مجموعه ی ما در این زمینه قابل اعتماد است و محصولات خود را با قیمتها و کیفیتهای بسیار عالی عرضه و به فروش می رساند مجموعه ی ما با سال ها تجربه در این زمینه در تولید محصولات خود نهایت دقت را به خرج داده و به رعایت استانداردهای لازم در این زمینه می پردازد.

91 نمایش

نظر دادن