تاریخ انتشار: دوشنبه, 13 فروردين 1403 ساعت 15:19

نماسازان پیشرو مجری خدمات در ارتفاع و نمای ساختمان بدون داربست

اگر قصد انجام کار در ارتفاع و نمای ساختمان خود را دارید، این امور بدون نیاز به داربست قابل انجام است. نماسازان پیشرو شرکتی است که کارهای در ارتفاع را به روش راپل یا همان کار با طناب انجام می دهد.
اگر قصد انجام کار در ارتفاع و نمای ساختمان خود را دارید، این امور بدون نیاز به داربست قابل انجام است. نماسازان پیشرو شرکتی است که کارهای در ارتفاع را به روش راپل یا همان کار با طناب انجام می دهد. انجام کار به روش راپل قیمت به صرفه تر و سرعت و ایمنی بیشتر را در پی خواهد داشت. انجام تمامی کارهای در ارتفاع با این روش میسر می باشد. 

در ادامه این مطلب به کارهایی که توسط این روش قابل انجام می باشد اشاره شده و اندکی راجع به هر کدام به توضیح خواهیم پرداخت. برای مطالعه بیشتر در مورد هر آیتم می توانید به وبسایت شرکت نماسازان پیشرو مراجعه کرده و مقاله مربوطه را در آن جا بررسی نمایید.

شستشوی نمای ساختمان

امروزه در کلان شهرهایی همچون تهران و کرج به علت ازدحام جمعیت و وسایل نقلیه آلودگی بسیار زیاد است. علاوه بر آلودگی گرد و غبار نیز عاملی برای کثیف شدن نمای ساختمان ها می باشد. از همین رو نظافت و شستن نمای ساختمان ها برای بهتر شدن جلوه نما امری ضروری است.

در صورت تمیز نشدن نمای ساختمان به صورت منظم و دوره ای ممکن است سیاهی ها و کثیفی ها تبدیل به رسوب شده و به این راحتی ها دیگر از بین نروند.

نظافت نمای ساختمان

چنانچه قصد تمیز کردن نمای ساختمان خود در تهران و کرج را دارید می بایست ابتدا با شرکت های معتبر که در این زمینه فعالیت دارند تماس بگیرید. برای ارائه توضیحات و قیمت به شما دیدن ساختمان یا ارسال عکس الزامی است. پس از رویت نما، کارشناسان توضیحات و بهترین روش را به شما اعلام می کنند. سپس با توجه به شرایط نما قیمت کار به شما اعلام می گردد.

روش های نماشویی ساختمان

در نماشویی ساختمان روش های متفاوتی وجود دارد که به فراخور جنس نما و میزان کثیفی انتخاب بهترین روش صورت خواهد گرفت. در زیر به مهم ترین روش های شستن نما اشاره شده است.

 • شستشو توسط دستگاه واترجت
 • شستشو با آب و مواد شوینده
 • شستشو با واتر سندبلاست
 • نماشویی با سمباده و مواد مخصوص
 • نماشویی با اسید های مخصوص
 • نظافت توسط ابر و تی

بهترین روش، آسان ترین روش و مقرون به صرفه ترین راه برای تمیز کردن نمای ساختمان به طور قطع استفاده از واترجت می باشد. در این روش آب با فشار زیاد به نما خورده و باعث تمیزی و نظافت نما می گردد. برای بررسی بیشتر در زمینه نماشویی ساختمان می توانید مقاله شستشوی نمای ساختمان را در وبسایت نماسازان پیشرو مطالعه بفرمایید.

محکم کاری سنگ نما توسط پیچ و رولپلاک

ریزش سنگ از نمای ساختمان مخصوصا در 10 سال گذشته به شدت رو به افزایش بوده است. این موضوع دلایل مختلفی دارد. مهمترین چالش این موضوع خطرات جانی و مالی آن است. افتادن سنگ از نما به شدت خطرناک بوده و حتما می بایست برای این موضوع دنبال راه حل بود.

تنهاترین و موثرترین راه حل برای این کار استفاده از پیچ و رولپلاک نمای ساختمان است. با این کار به محکم کردن سنگ نما کمک شایانی می شود. این کار نه تنها بعد از مشاهده ریزش سنگ نما بلکه برای پیشگیری از خطر، امری ضروری است. 

در این روش تمام سنگ ها پیچ و رولپلاک می شوند. سپس روی پیچ ها به منظور از بین نرفتن زیبایی نما بتونه همرنگ سنگ می شود. همچنین سنگ های افتاده نما در انتها نصب می شوند. این کار توسط شرکت نماسازان پیشرو شامل 5 سال گارانتی کتبی می باشد. لازم به ذکر است که قبل از کار قرارداد منعقد می شود. تمامی پرسنل این شرکت بیمه هستند. در قرارداد نیز ذکر می شود که هیچ مسئوایتی به عهده کارفرما نمی باشد.

هزینه پیچ و رولپلاک نما

به طور قطع هزینه و قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما آن قدری مقرون به صرفه هست که خیال شما را من باب نمای ساختمان و خطرات ریزش سنگ راحت نماید. قیمت این کار پس از بازدید از نما مشخص می شود. موارد زیر در قیمت کار تاثیر گذارند:

 • تعداد طبقات ساختمان
 • متراژ بر نمای ساختمان
 • جنس سنگ کار شده در نما
 • عرض سنگ های کار شده
 • حجم سنگ های برجسته کار شده در نما
 • تعداد سنگ های افتاده که باید نصب و ترمیم شود

موارد بالا مهمترین پارامترهای دخیل در قیمت دهی می باشند. بازدید از کار توسط شرکت نماسازان پیشرو رایگان است. برای ارتباط با این شرکت می توانید با شماره 09128316620 تماس بگیرید.

پیچ و رولپلاک نما با طناب

نقاشی و رنگ کردن نمای ساختمان

رنگ آمیزی نمای ساختمان یکی از جنبه‌های مهم و تأثیرگذار در طراحی و زیبایی ساختمان‌ها است. این موضوع به عنوان یک عنصر تزیینی نه تنها به زیبایی و جلب توجه نمای ساختمان کمک می‌کند، بلکه از نظر عملکردی و حفاظتی نیز اهمیت دارد.

رنگ آمیزی نمای ساختمان اصول و روش های خاص خود را دارد. مطمئنا برای اینکه این موضوع به درستی دنبال و انجام شود باید سلسله مراتبی از کارهای مختلف انجام شود تا دوام و زیبایی نما به حداکثرترین حالت ممکن برسد.

مراحل اصلی برای انجام درست نقاشی و رنگ آمیزی نما بدین ترتیب است:

 1. شستشوی نما توسط واترجت

 2. برطرف کردن پوسته های رنگ و سیمان موجود

 3. بندکشی و درزگیری برای ترک های موجود در نما

 4. استفاده از پرایمر 

 5. استفاده از پرایمین

 6. استفاده از رنگ مناسب

انتخاب یک شرکت معتبر برای انجام کار بسیار حائز اهمیت خواهد بود. شرکت مربوطه باید قرارداد با شما ببندد. تمام پرسنل خود را بیمه نماید و به تمام مفاد قرارداد در جهت اجرای پروژه پایبند باشد.

شرکت نماسازان پیشرو به طور کاملا تخصصی نماهای سیمانی، فریم های فلزی نما و چوب های نمای ساختمان را رنگ آمیزی کرده و کار را با بهترین کیفیت ممکن تحویل مشتری خواهد داد. رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان اگر به صورت درست و اصولی انجام نشود در بازه زمانی کمی کیفیت خود را از دست داده و تمام هزینه ای که صرف این کار شده به هدر خواهد رفت.

رزین کاری برای انواع نما

امروزه استفاده از آجر و چوب و همچنین سنگ های آنتیک و تزئینی در اکثر نماها امری رایج است. همان قدر که استفاده از این سه به جذابیت نما کمک می کند همان قدر هم احتیاج به نگهداری و ترمیم خواهد داشت.

در هنگام استفاده از آجر نما اگر اصول اولیه به خوبی رعایت نشود احتمال اینکه آجر شوره بزند زیاد است. اگر این اتفاق بیفتد به شوره زدایی و اجرای رزین نیاز است. رزین علاوه بر اینکه رخ آجر را زیباتر می کند تا حدی نقش عایق را هم بازی می کند.

در مورد چوب اما بحث کمی متفاوت است. چوب تا چند سال پس از اجرا همان زیبایی اولیه را به شما می دهد. اما پس از گذشت چند سال حتما باید به آن رسیدگی کرد تا از بین نرود. چوب های کار شده در نما پس از چند وقت نیاز به سمباده کاری و متعاقبا نیاز به جلا یا رنگ چوب دارند.

سنگ های آنتیک پس از اجرای رزین، نمای به مراتب زیبا تری را به شما خواهد داد. اجرای رزین علاوه بر زیبایی باعث نفوذ به درزها شده که می تواند تا حدی سنگها را محکم تر از قبل در کنار هم نگه دارد.

تمامی این امور برای شما به نحو احسن توسط پرسنل مجرب این شرکت انجام خواهد شد. کافی است با یک تماس از مشاوره کارشناسان برای انجام بهترین راه حل بهره بگیرید.

اجرای رزین چوب نما

بستن درز انقطاع ساختمان

مطمئنا تا به حال چشم تان به درز موجود بین ساختمان ها افتاده است. این درز موجود به عنوان درز انقطاع شناخته می شود. وجود درز انقطاع به دلایل فنی واجب بوده و هیچ ساختمانی را پیدا نمی کنید که به طور کامل دیوارش چسبیده به دیوار ساختمان مجاور باشد. جالب است که بدانید اگر این درز پوشانده نشود هم تاییدیه پایان کار صادر نخواهد شد و هم زیبایی نما تحت تاثیر قرار می گیرد. علاوه بر این دو مورد نبستن این درز باعث رفت و آمد پرندگان و سکنا گزیدن آنها خواهد شد.

به طور معمول بستن این درز از سه طریق استفاده از ورق، استفاده از یونولیت و سیمان و استفاده از توری میسر می باشد. البته که روش توری زیاد مورد پسند نیست چرا که بحث زیبایی نما در آن لحاظ نمی شود. بهترین راه و البته گرانترین راه استفاده از ورق برای پوشاندن این درز می باشد.

برای بستن درز انقطاع ساختمان، شرکت نماسازان پیشرو از کار شما بازدید نموده و سپس به دلخواه شما متریال مربوطه را تهیه کرده و کار شما را انجام خواهد داد. 

بندکشی و آب بندی نمای ساختمان

یکی از مشکلاتی که اکثر مردم تا به حال با آن دست و پنجه نرم کرده اند مشکل نفوذ آب به داخل ساختمان و در اصطلاح نم زدن به داخل است. این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مهمترین دلیل این موضوع از بین رفتن بندکشی سنگها و بعضا ترک خوردن سنگ ها می باشد.

البته گاهی اوقات آب از قسمت سینه کفتری های نما به داخل نفوذ می کند. منظور از سینه کفتری های نما آن قسمت از نما است که سنگها به صورت افقی و برجسته کار می شوند و قدری از نما جلوتر می آیند. مهمترین دلیل نفوذ آب از سینه کفتری ها شیب برعکس آنها به سمت نما بوده که باعث می شود آب در کنج کار جمع شود و نم به داخل نفوذ نماید. در بعضی از موارد آب از فریم پنجره ها به داخل نفوذ می کند. برای هر یک از موارد بالا راه حل متفاوت می باشد.

اگر مشکل از بند سنگها و ترک خوردن سنگها باشد می بایست آنها را با سیمان و چسب بتن و دیگر مواد لازم به طور کامل بندکشی کرد. اگر مشکل از باز بودن فریم پنجره ها باشد بهتر است از چسب های سیلیکون استفاده نمود.

برای حل مشکلاتی از این دست می توانید با شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید تا کارشناسان این شرکت برای عیب یابی خدمت شما برسند. این بازدید رایگان بوده و پس از انجام این کار بهترین راهکار به شما ارائه خواهد شد.

بندکشی نمای ساختمان

بستن پاسیو ساختمان توسط توری

یکی از مشکلاتی که امروزه اکثر ساکنین آپارتمان ها در کلان شهرها با آن مواجه هستند رفت و آمد پرندگان از جمله کبوترها داخل نورگیر و پاسیو ساختمان است. این مورد به دلیل آلودگی های صوتی و ریختن فضولات آنها حائز اهمیت است.

امروزه برای رهایی از مشکلی که ذکر شد راه های زیادی وجود دارد. برخی موارد مالکان یک ساختمان اقدام به شاسی کشی نموده و سپس از ورق های پلی کربنات یا ورق های فلزی برای پوشش استفاده می کنند. برای این کار نیاز به نصب داربست بوده و انجام کار بسیار هزینه بر خواهد بود.

اقدام دیگری که مشاهده شده این است که از تورهای نخی استفاده شده و آن را روی نورگیر پهن می کنند. این کار دو عیب بزرگ دارد. توری ها چون از طرفین محکم کاری نمی شوند عملا بی فایده خواهد بود. عیب دیگر نیز پوسیدن این توری ها به مرور زمان به دلیل تابش آفتاب و بارش باران است.

یکی دیگر از کارهایی که در این راستا صورت می گیرد استفاده از سی دی هایی است که در گذشته روی آنها فیلم و موزیک ضبط می شد. معمولا این ایده به این خاطر است که این سی دی ها نور را منعکس کرده و باعث فراری دادن پرندگان می شود. ممکن است این کار تا حدی بازدارندگی داشته باشد اما به هیچ وجه روش مناسب و کاملی نخواهد بود. ضمن اینکه جلوه خوبی برای ساختمان نخواهد داشت.

به طور قطع بهترین روش ممکن، استفاده از توری های فلزی برای پوشاندن نورگیرها و پاسیو ها می باشد. این کار محاسن و مزایایی دارد که همه جوره گواه بر صدق این روش است. در زیر به برتری ها و مزیت های این روش اشاره شده است:

 • عدم مزاحمت برای ورود نور به ساختمان
 • هزینه بسیار پایین و منطقی نسبت به دیگر روشها
 • عمری بودن و از بین نرفتن و پوسیدن مثل سایر روشهای دیگر
 • سهولت در اجرای کار
 • اضافه نشدن بار اضافی به ساختمان همانند روش شاسی کشی

با توجه به موارد مذکور بهترین روش بستن پاسیو با توری خواهد بود. البته حتما باید توجه داشت که کار با مصالح مرغوب انجام شده و مجریان کار تخصص و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند.

نورپردازی نما و تعویض لامپ های معیوب

امروزه اکثر ساختمان ها به منظور زیباتر شدن نما از نورپردازی برای نما استفاده می کنند. چنانچه لامپ ها و پروژکتورهای نمای شما دچار نقص یا سوختگی شده اند می توانید از خدمات نورپردازی نما در این زمینه بهره ببرید. در حالت دیگر اگر نمای شما از نورپردازی بی بهره است باز هم شرکت نماسازان پیشرو می تواند به شما در این مورد کمک کرده و نمای شما را نورپردازی نماید.

نور پردازی نما با طناب بدون داربست معمولا توسط هالوژن ها، پروژکتورها، نور مخفی ها(لامپ های شیلنگی) و … انجام می شود. هر کدام ازین موارد دچار مشکل سوختگی و یا مشکل سیم کشی شوند به راحتی و با یک هزینه معقول می توانید با کمک این شرکت و توسط متخصصان این امر این مورد را رفع نقص نمایید.

سیمانکاری در ارتفاع

استفاده از طناب یا راپل برای سیمان کاری مخصوصا قسمتهای کناری ساختمان دلایلی دارد که ما را تشویق به استفاده از این روش می نماید.

 • مهمترین دلیل برای استفاده از طناب برای سیمانکاری نمای جانبی ساختمان این است که همسایگان بقلی ساختمان اجازه زدن داربست را نمی دهند. از نظر آنها داربست باعث آسیب به کفپوش پشت بام آنها مخصوصا ایزوگام می شود.
 • دلیل بعدی سرعت کار مناسب سیمانکاری توسط کار با طناب می باشد. کار با طناب نیاز به داربست ندارد و زمان صرف باز و بست داربست نخواهد شد.
 • دلیل دیگر بحث هزینه کار می باشد. مسلما نه مقوله سیمانکاری بلکه همه امور در ارتفاع اگر توسط طناب انجام شود، از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه تر از استفاده از داربست و کلایمر و بالابر خواهد بود.

سیمان کاری نماهای بقل ساختمان، اجرای سیمان تگری(لایه نازک سیمان که با دستگاه پاشیده می شود)، سیمان کاری های جزئی برای نما و … بخشی از خدمات نماسازان پیشرو در حیطه سیمان کاری است. سیمان کاری نما توسط نماسازان پیشرو با اجرای کار روی داربست کوچکترین تفاوتی از نظر کیفیت اجرا نخواهد داشت.

سیمانکاری بدون داربست

ایزوگام کاری در ارتفاع و نمای ساختمان

یکی دیگر از خدمات گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو اجرای ایزوگام در ارتفاع یا بهتر است بگوییم ایزوگام برای قسمتهایی است که به راحتی دسترسی ندارند. ایزوگام کردن دیوارهای بقلی ساختمان، ایزوگام کردن کنج سینه کفتری های نما، ایزوگام کردن کانال کولرهایی که در ارتفاع هستند و موارد این چنینی بخشی از کارهای قابل ارائه توسط راپل یا همان کار با طناب هستند.

اجرای ایزوگام در ارتفاع کاری بسیار حساس است و اگر فرد انجام دهنده این کار تخصص کافی نداشته باشد هم کار خوب انجام نخواهد شد و هم ممکن است صدماتی برای خود فرد انجام دهنده در پی داشته باشد. پس در انتخاب مجری کار دقت فراوانی داشته باشید.

نصب بنر و تابلو در ارتفاع

اگر برای معرفی کار خود و نماد شرکت و برند خود قصد نصب تابلو، بنر، چلنیوم و دیگر موارد این چنینی دارید و نیاز به نصب آن در بدنه نما را احساس می کنید، می توانید با هزینه حداقلی از خدمات راپل استفاده نمایید. پس از تهیه این موارد با نماسازان پیشرو تماس گرفته تا نسبت به ارسال مجری کار برای شما اقدام نمایند.

همچنین اگر تابلویی در ارتفاع دارید که به هر دلیلی دچار نقص و عیب شده است می توانید از خدمات این شرکت بهره مند گردید. معمولا تابلو ها به مرور زمان از نظر برقی و یا کنده شدن حروف معیوب می شوند. پس نصب تابلو و بنر از دیگر موارد کار روی نمای ساختمان است که گروه پیشرو راپل در این خصوص یاری رسان شما می باشد.

شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو

گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو در سال 1388 در تهران شروع به فعالیت نمود و جزء 5 شرکت اولی می باشد که پس از ورود rope access (کار با طناب) در ایران وارد این عرصه شده است. 

در طی این سالها این گروه حدود 9000 پروژه به اتمام رسیده را در کارنامه خود می بیند. فعالیت های این شرکت نه تنها در تهران بلکه در حومه تهران و همچنین در سراسر ایران می باشد. کار با بزرگان ساخت و ساز، ارگان های دولتی، هتل ها، مجتمع های مسکونی و …. در این سال ها جزء رزومه این شرکت بوده است. حوزه فعالیت های نماسازان پیشرو انجام تمامی کارهای در ارتفاع و خدمات راپل نمای ساختمان من جمله پیچ رولپلاک سنگ نما، شستشوی نما، رنگ آمیزی نما و فریم های پنجره ها، اجرای جلا رزین و نانو، پوشش درز انقطاع، نصب تابلو و بنر، جوشکاری، لوله کشی، اجرای ایزوگام و…. می باشد. همچنین در صورت نیاز مشتری و انجام کارهای فوق توسط داربست نیز میسر می باشد که البته با هزینه بیشتری انجام خواهد شد.

شایان ذکر است که پرسنل این گروه افرادی مجرب، دوره دیده و با سابقه کاری بالا می باشند. اهمیت این مساله در این است که به دلیل در دید و در دسترس نبودن کارهای انجام شده، فقط و فقط نیروهای مجرب و با وجدان هستند که خیال مشتری را از بابت درست انجام شدن کار راحت می کنند.

همچنین تمام پرسنل نماسازان پیشرو دارای بیمه مسئولیت (حوادث) می باشند و در شروع کار طی قرارداد منعقد شده تمامی مسئولیت ها از کارفرما سلب می شود و به عهده شرکت خواهد بود.

برای ارتباط با این شرکت می توانید به وبسایت این شرکت به آدرس www.petzlrappel.com مراجعه کرده و یا با شماره های 09128316620 و 09010000353 تماس حاصل نمایید.

134 نمایش

نظر دادن