تاریخ انتشار: یکشنبه, 22 بهمن 1402 ساعت 10:49

توضیحاتی درباره دوره تعمیرات موبایل

توضیحاتی درباره دوره تعمیرات موبایل

اگر به دنبال حرفه پردرآمدی هستید که نیازی به سرمایه آنچنانی ندارد، به شما پیشنهاد می کنیم نگاهی به بخش تعمیرات موبایل بیاندازید. این حرفه که به دنبال گران شدن هزینه خرید گوشی، بسیار محبوب شده است، انتظار می رود تا سال ها به عنوان یکی پر تقاضاترین شغل ها به حساب بیاید. پیش از اینکه بخواهید این حرفه را دنبال کنید، باید به برخی از اصلی ترین سوالات پیش رو پاسخ دهید. به عنوان مثال چه نوع موبایلی را قصد دارید تعمیر کنید؟ به دنبال راه اندازی مغازه هستید و یا می خواهید در کنار کسی مشغول به کار شوید؟ حالا همراه با هم نگاهی به پاسخ تمامی این سوالات می اندازیم.

تعمیرات چه نوع گوشی را یاد بگیریم؟

"تعمیرات اندروید یاد بگیریم یا آیفون؟" به صورت کلی اولین سوالی است که یک تعمیرکار باید از خود بپرسد. گوشی های اندروید، سهم 70 درصدی از بازار موبایل در اختیار دارند، ولی در آینده با ورود گوشی های ارزان قیمت تر آیفون، این سهم به 60 درصد نیز کاهش پیدا خوهد کند. دو گوشی آیفون و اندروید نه تنها از نظر نرم افزار، بلکه از نظر سخت افزاری نیز با هم بسیار متفاوت هستند و همین می تواند تصمیم شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

اندروید

سیستم عاملی که توسط شرکت گوگل به بازار معرفی شد که بیشتر به دلیل منبع باز بودن شناخته می شود و پر طرفدارترین گوشی بازار است. گوشی هایی مانند سامسونگ ، ال جی ، شیائومی و اوپو همه از اندروید استفاده می کنند و بیشتر سیستم عامل اندروید، بیانگر گوشی های ارزان قیمت هستند. به همین دلیل تعداد افرادی که از گوشی های اندروید استفاده می کنند، به صورت کلی از آیفون بیشتر است.

آیفون

ماحصل 30 سال فعالیت استیو جابز است که بسیاری، آن را به عنوان سازگارترین گوشی با سیستم عامل خود به حساب می آورند. این گوشی ها برای اولین بار در سال 2004 روانه بازار شدند و توانستند مفهوم کلی گوشی های هوشمند را در بازار دنیا جای بیاندازند. از آنجایی که اپل همیشه با نوآوری همراه بوده، از نظر بسیاری، تعمیرات آن نیز تخصصی تر از اندروید بوده و نیاز به تجربه و دوره تعمیرات موبایل حرفه ای دارد.

درآمد تعمیرات اندروید بالاتر است یا آیفون؟

پاسخ به این پرسش به عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال مکان جغرافیایی که شما قصد دارید تعمیرگاه را باز کنید، تاثیر بسیاری بر روی میزان سوددهی شما دارد. ولی به صورت کلی اگر یک پاساژ در مرکز استان را در نظر بگیریم، با تعمیر یک گوشی آیفون می توانید سود دو گوشی اندروید را داشته باشید. به دلیل گران بودن گوشی های آیفون، تعداد مراجعه کنندگان نیز نسبت به اندروید کمتر است و همین مسئله در نهایت به این معنی است که سود شما برای هر دو گوشی یکی است.

دوره تعمیرات موبایل

به منظور اینکه بتوانید با نحوه تعمیر گوشی ها بیشتر آشنا شوید، باید آموزش های لازم را سپری کنید. دوره تعمیرات موبایل آیفون می تواند برای بسیار از متقاضیان این حرفه، قدم مثبتی تلقی شود. شرکت رایان کمپانی که یکی از بنام ترین مراکز تعمیرات آیفون در کشور به حساب می آید، اقدام به برگزاری دوره تعمیرات موبایل کرده که با استقبال بسیاری نیز مواجه شده است.

97 نمایش

نظر دادن