تاریخ انتشار: سه شنبه, 27 دی 1401 ساعت 10:16

فولکس‌‌‌واگن از رقیب تسلا۳ رونمایی کرد

فولکس واگن یک مدل استتارشده از سدان الکتریکی جدیدش، یعنی ID.۷ را در نمایشگاه لوازم الکتریکی لاس وگاس نمایش داد. این خودرو ششمین مدل الکتریکی کارخانه است و سال آینده به بازار می‌آید.

به گزارش بی بی سی، فولکس واگن ID.۷ تقریبا هم اندازه مدل پاسات کارخانه است و با تسلا مدل۳ رقابت می‌کند که در سال ۲۰۲۱ پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی جهان بود. خودرو ظاهری شبیه به دیگر مدل‌های الکتریکی فولکس واگن دارد و براساس کانسپتی طراحی شده است که تابستان در چین رونمایی شد

ID.۷ از پلتفرمی استفاده می‌کند که همه مدل‌های الکتریکی فولکس واگن با آن ساخته شده‌اند. خودروساز آلمانی می‌گوید با تغییراتی که در این پلتفرم داده، ID.۷ می‌تواند با هر بار شارژ حدود ۷۰۰کیلومتر حرکت کند. بیشترین تغییرات نسبت به مدل‌های دیگر الکتریکی کارخانه در اتاق دیده می‌شود.

کیفیت ساخت اتاق و سیستم عامل نمایشگری که فولکس واگن در خودرو‌های الکتریکی اش استفاده کرده با انتقاد زیادی روبه‌رو بود. در واکنش به این انتقادها، فولکس واگن سیستم جدیدی تدارک دیده است که در ID.۷ با نمایشگری ۱۵اینچی روی داشبورد کنترل می‌شود.

مدل جدید فولکس واگن همچنین سیستم تهویه مطبوع کاملا جدیدی طراحی کرده که نزدیک شدن راننده به خودرو را تشخیص می‌دهد و خودرو را پیش از رسیدن او گرم یا خنک می‌کند. این سیستم را می‌توان با فرمان صوتی کنترل کرد. مثلا اگر راننده بگوید که دست هایش سرد است، خودرو گرم کن فرمان را روشن می‌کند و جهت هواکش‌ها را به سمت دست راننده تغییر می‌دهد.

ID.۷ تا چند ماه دیگر به‌طور کامل رونمایی خواهد شد و فولکس واگن قرار است یک مدل استیشن از آن هم به بازار عرضه کند. این کارخانه اعلام کرده تعداد مدل‌های الکتریکی خود را تا سال ۲۰۲۶ به ۱۰مدل افزایش خواهد داد.

190 نمایش

نظر دادن